Czy wlosi są naprawdę tacy straszni?

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 98
A co takiego i w jakim mieście widzisz za oknem,że Cie przeraża? Ja jak patrze przez okno w Gdańsku i widze ten śnieg to też mnie ciągnie na poludnie :)
ale ta ich hałaśliwość ma swój urok!!!!!!!
Katowice-to chyba zrozumiale....
widok z okna we Wloszech nie zawsze bywa lepszy...
co masz na myśli?bo katowice jeszcze w taką pogodę są naprawde okrone
we Wloszech tez bywa brzydka pogoda... no i mozesz miec widok np. na smietnik... grunt to ladne firanki;)))
Kociunia to potrzeba ci południa aby mieć dobry nastrój?
hehehehe je mam na spodek:)
???? nie zrozumialam;)
chodzi mi o spodek w katowicach(mam taki widok z okna)sorki mam takie czsem skróty myślowe
CZARNA MUMBA:):):) No witam moja sasiadke:) ja za to mam teraz widok na Stadion Ślaski:):):) jestem z Chorzowa:)ale sie ciesz ze znalazlam kogos z moich stron:):):)
pozdrawiam.buziaki:):):)
a to super:)!!!!!milo wiedzieć:)normalnie świat jest bardzo maly:)
Tu nie chodzi o temperament tylko o kulturę osobistą.
Jeśli ktoś zaczepia, prawi komplementy przeradzające się w dwuznaczne uwagi - no cóż - nie jest to osoba na wysokim poziomie.
Jednak niektórzy zachowują sie tak tylko dlatego że:
dziewczyny z "EuropaEST" pozytywnie reagują na okazanie jakiegokolwiek zainteresowania przez "temperantnego południowca"
Zachowuj się normalnie i nie będziesz miała problemów :)
gwarantuje, że mówienie nie świetnie mi jak do tej pory wychodzi(chyba aż za dobrze:D)
Ciao,

Zauwazylam, ze na tym forum nie mozna zle wypowiadac sie o WLochach, bo zaraz ta sama grupa dziewczyn reaguje. Od razu jest sie posadzonym o zasciankowe myslenie, ciasne horyzonty, stereotypowe myslenie. A przeciez jezeli ktos sie wypowiada negatywnie o Wlochach, to pisze opierajac sie o wlasne doswiadczenia, a nie o stereotypy. Nie wiem z czego to wynika. Przeciez nikt nie atakuje Waszych partnerow, bo nikt ich nie zna.

Czesto tez czytam na tym forum, ze kazdy czlowiek jest inny, ze nie mozna oceniac ludzi ze wzgledu na narodowosc, ze wszystko zalezy od wychowania...po czesci sie zgodze, jednak bede sie upierac, ze Wlochy to naprawde bardzo specyficzny kraj z bardzo specyficznymi mieszkancami:) Uwazam, ze zachowanie Wlochow rozni sie od zachowania ludzi z innych krajow i powiem Wam, ze sami Wlosi zdaja sobie czesto sprawe ze swoich wad. Mam kilku przyjaciol Wlochow(ktorzy sa naprawde w porzadku, chyba wyjatki potwierdzajace regule), ktorzy bardzo negatywnie oceniaja zachowanie facetow w ich otoczeniu.

Napisze teraz troche o moich obserwacjach, a naprawde mialam co obserwowac:)Powtarzam - sa to moje obserwacje, takze prosze mi tutaj nie pisac, ze kieruje sie stereotypami:)

Spotkalam wielu Wlochow i niestety wiekszosc z nich jest bardzo niedojrzalych psychicznie mimo dojrzalego wieku. (Pisze wiekszosc, nie wszyscy, takze na pewno istnieja dojrzali osobnicy, ale sa w mniejszosci) Pierwszy raz spotkalam sie z tym, aby 30latkowie zachowywali sie gorzej niz nasi dwudziestolatkowie. Fajnie, kiedy czlowiek umie sie bawic i byc beztroskim, ale jezeli zabawa i olewanie wszystkiego staje sie postawa zyciowa, to mi to juz nie odpowiada.

Nastepna sprawa to slynne wloskie 'czarowanie'. Przyznam ze jest to mile, kiedy mezczyzni okazuja tak duze zainteresowanie kobiecie, szczegolnie odczuwamy to my Polki. Jednak po pewnym czasie czlowiek sie do tego przyzwyczaja i widzi w tym pewne zaklamanie. Wlosi nie czaruja kobiet o tak, dla przyjemnosci. Oni po prostu wiedza co zrobic, aby osiagnac swoj cel. Cele sa zazwyczaj dwa. Czasami jest to po prostu szczere zauroczenie, ktore moze przemienic sie w milosc...niestety w wiekszosci przypadkow jest to zaciagniecie kobiety do lozka, niekoniecznie na jeden raz. Wlosi po prostu lubia milo spedzac czas i jezeli sa zainteresowani kobieta, to powiedza jej wszystko byle tylko ja zdobyc i przez pewien czas utrzymywac z nia kontakty seksualne. Nie byloby w tym nic zlego, gdyby od poczatku byli szczerzy...gdyby powiedzieli, ze interesuje ich luzna znajomosc, a nie wyznawali dozgonna milosc dziewczynie. Niestety wiele Polek daje sie na to nabierac, a potem czytamy liczne posty na forum, jak to Wloch przestaje sie nagle odzywac i dziewczyna jest zrozpaczona...

Poruszylam tu kolejna kwestie, czyli konczenie znajomosci. Uwazam, ze kazdy porzadny facet z jajami powienien uczciwie powiedziec kobiecie w oczy, dlaczego z nia zrywa albo przynajmniej, ze konczy te znajomosc. Niestety tego Wlosi takze nie potrafia. Zamiast prawdy beda stopniowo urywac znajomosc, tlumaczac sie nawalem prayc i innymi durnymi wymowkami. Dla mnie to kompletny brak szacunku dla kobiety, bo jezeli kogos szanujemy to mowimy prawde. Niestety Wlosi chyba nie znaja znaczenia tego slowa. To jest wlasnie ich najwieksza wada: zaklamanie. Jestem osoba, ktora dla ktorej szczerosc jest podstawa wszystkiego i takiego zaklamania nie toleruje.

Co do 'czarowania' i flirtu, to drazni mnie to, ze prawie z zadnym facetem nie mozna normalnie porozmawiac, bez zadnych podtekstow. Na poczatku bardzo zalezalo mi na poznaniu paru Wlochow, aby cwiczyc jezyk. Pomyslalam sobie, ze lepiej codziennie gdzies z Wlochem wyjsc i rozmawiac niz siedziec nad gramatyka lub wkuwac slowka. Niestety bardzo sie rozczarowalam, gdyz Wlosi nie potrafia zaangazowac sie w dluzsza dyskusje bez zadnych podtekstow i dwuznacznych tekstow.

Wlosi sa bardzo bezkrytyczni wobec siebie. Ich wiedza ogolna nie jest oszalamiajaca, wiekszosc Wlochow nie robi w zyciu nic, co by prowadzilo do samorozwoju, nie ucza sie jezykow,ogladaja glupkowata telewizje, a mimo to maja dobre samopoczucie i chyba poczucie wyzszosci w stosunku do innych. Nie wiem skad to sie bierze, bo gdy badano IQ roznych krajow w Europie, to Wlosi wypadli bardzo slabo.

Nastepna sprawa, to brak samodzielnosci i brak checi, aby sytuacje zmienic. Po prostu im odpowiada mieszkanie u mamusi i wydawanie pensji na ciuchy i restauracje. Nie potrafie tego zrozumiec i brzydze sie taka postawa.


Jest jeszcze wiele cech, ktore nie podobaja mi sie u Wlochow, ale na razie to wystarczy.

Po raz kolejny powtarzam, ze taka jest moja opinia na temat WIEKSZOSCI Wlochow, nie na temat wszystkich. Ja sama znam paru Italiancow, ktorzy odbiegaja od tego, co napisalam(chociaz nie moge powiedziec, ze odbiegaja w 100%) Takze na pewno istnieja porzadni WLosi, chociaz sa oni w mniejszosci.

Takze prosze wszystkie dziewczyny posiadajace partnerow Wlochow o nie wieszanie na mnie psow:)

Jeszcze jedno, mieszkalam na polnocy i obracalam sie w otwarzystwie ludzi wyksztalconych.

Pozdrawiam.
tre it , twoja wypowiedź- tak jakbym czytala swoje myśli- bravo, nic dodać nic ująć. Niestety taka jest większość Wlochów ;)
fajna wypowiedz:) pozdrawiam
333it333 a już myslałm że to tylko ja jestem inna.
333it333, witaj w klubie. Bardzo dobrze, ze sie odezwalas. Dlugo czekalysmy na twoja wypowiedz, ktora moim zdaniem jest bardzo celna i cenna.
Pozdrawiam.
Cześć Znam wielu Włochów (sama jestem od 2 lat żoną włocha). Nie mozna uogólniać, znam fantastycznych Włochów jak i nie fajnych. Tak jak w każdym karaju spotkasz ludzi w porządku i nie. Przez te stereotypy o mały włos nie byłam bym dziś mężatką. Nasłuchalam i naczytałam się wiele złych rzeczy i byłam święcie przekonana, że mój obecny mąż nie traktuje mnie poważnie i się tylko bawi. Uwielbiam we Włochach to że są tak otwarci i tak fantastycznie potrafią się bawić.
to, jacy dla ciebie beda, zalezy od ciebie
co do wydawania kasy na ciuchy to sie z Toba zgadzam w 100%!! Mój maż potrafi szaleć caly dzień na zakupach ale mi to akurat odpowiada ja też to lubie.W końcu spotkałam faceta ktory nie narzeka i potrafi mi doradzić :) .Prawdą jest też, że Włosi to wieczne dzieciaki, ale gdy sytuacja tego wymaga potrafią się zachowacbardzo dojżale. A bajeranci z nich nie samowici, naprawde potrafią oczy zamydlić, ale wydaje mi się że dziewczyny które mają chociaż odrobine oleju w glowie dadza sobie znimi rade. Znam wielu takich którzy do tej pory robia wszystko zeby mnie oczarować i zaciągnąć do łóżka, pomimo tego że są znajomymi moimi i mojego męża!! Wielką wada Włochów jest ich chorobliwa zazdrość i brak zaufania. Na początku znajomości z moim mężem nie widywaliśmy się często on mieszkał we Włoszech a ja w Polsce, dzwonił codziennie i o wysztko mnie wypytywał, a nie daj Boże jak nie odebrałam telefonu czy nie odpisałam od razu na smsa. Niewolno było zbliżyć się żadnemu facetowi do mnie, gdy któryś był zbyt blisko od razu zjawiał się mój mąż i władczym gestem obejmował mnie, pokazująć jak sam to ujmował do kogo należe. Dzięki Bogu z czasem mu to przeszlo, pomimo tego że często się nie widujemy. Mieszkamy troche w Polsce, troche we Włoszech i troche w Niemczech, zmusz nas do tego nasza praca.
Rzadko się czyta kogoś tekst (tym bardziej na forum) z którym zgadzasz się w 99,99%
Kiedyś na tym forum napisałem post, cytuje:
"...Nie lubię:
- dwuznacznych uwag/złośliwości - (dwuznaczny humor jak najbardziej)
- wciskaniu tzw. kitów na każdym kroku
- fałszywej uprzejmości
- zupełny brak bezinteresowności
- powszednej ignorancji
- wszechobecnego nepotyzmu a przez to brak kompetentnych osób na stanowiskach (od kiosku z gazetami do ministerstw)
- dwulicowości/fałszu - niektórzy te cechy gloryfikują nazywając "aktorstwem Włochów"..."

A już myślałem, że jestem ksenofobicznym, zakompleksionym i zadufanym w sobie chamem pełnym uprzedzeń i stereotypów z kresów Europy... ;)
Chodzi o tekst "333it333"
Post evelinki tylko potwierdza to wszystko a nawet dodaje:
DŻELOZIJE, TRADIMENTI - sytuacje jak z programów na RAI2
Dzięki za wszystkie odpowiedzi trochę się to rozciągnelo i czsami nie bylo na temat ale nieważne;)
muszę coś napisac. Po prostu szczera prawda wlosi są okropni albo my polacy jesteśmy tacy naiwni.nie to raczej wynika z naszej mentalności. Mam 27 lat trzy lata mieszkałam we włoszech teraz mósiałam wrocic do polski bo on mnie zostawił i na dotatek noszę w sobie małą istotkę tzn. jestem w ciąży.otóż było pięknie restauracje prazenty przysięgał miłość az do śmierci kupiliśmy razem pub z pizzerią po paru miesiącach pub się spalił byłam już w ciaży bo chcieliśmy tego razem dowiedziałam sie ze jego wcale nie była żonka jest też w ciąży bo przez sześć miesiecy to ukrywał choć mieszkał ze mną. tak się załamałam psychicznie że musiałam wracać do polski.po prostu super teraz jestem w piąty miesiącu a ten sobie ubzdurał ze ja go zdradzam i mnie zostawił . nic dodac nic ująć. aż mi lżej
aneczka27 baaardzo mi przykro ze spotkala cie taka sytuacja! pewnie nie moge sobie nawet wyorazic jak ci ciezko i bardzo ci wspolczuje!
ale prosze cie nie uogolniaj tak ze kazdy wloch jest okropny!!!przykro mi ze tak piszesz!
Podobnie jak nie kazdy grzyb w lesie jest trujacy. Jak znalezc ten jadalny?
Ano trzeba szukac z atlasem, ale kto by tam chodzil po lesie z ksiazka. Mozna wybrac sie tez z doswiadczonym grzybiarzem, ale co mi tam ktos bedzie sie wymadrzal. Najlepiej samemu sprawdzic. Pozniej sie okazuje, ze taki sliczny, z okazalym, czerwonym kapeluszem, z uroczymi kropeczkami, ktory z daleka sie do nas usmiecha i wabi nas, to naiwnemu, poczatkujacemu grzybiarzowi potrafi zniszczyc zycie.
aneczka270 - bardzo mi przykro.... Akurat trafiłas na takiego czlowieka (niekoniecznie, że jest akurat Włochem, bo w Polsce też takie historie sie zdarzaja.... niestety.... faktem jest tylko to, że jest Włochem....a zachował sie jak... )

Tylko chciałam tak ogólnie się wypowiedzieć, ze Włosi to taki sam naród jak my Polacy, i wkurza mnie to podchodzenie do nich jak do kosmitów. Sa tacy sami jak my Polacy. Wszystko zalezy od człowieka, od jego charakteru, od jego usposobienia, wyksztalcenia, etc.etc... Jedyne różnice - jak dla mnie - to inna historia kraju, odmienna kuchnia od naszej.... I mają Befanę 6.01. zamiast naszych Mikołajek 06.12...
czesc nie uogòlniam bo tez spotkalam na swej drodze wiele wspanialych wlochow. ale zobacz do czego to podobne jego zona byla w ciazy i ja zostawil choc powiedzial mi ze nie jest z nia i sie rozwodzi i jeszcye pozyczylam mu pieniadze na adwokata.co okazalo sie ze to nie prawda.mieszkal ze mna marzyl o dziecku ze mna a teraz mnie zostawil. polak by tak nie postapil
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 98

« 

Solo italiano

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie