studia językowe

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 95
poprzednia |
DO KAPPALA :):):):):) przeczytalam gdzies na forum ze studiujesz we florencji ,i wlasnie o to mi chodzi bo ja wlasnie w tym roku pisze mature i tez chcialabym tam studiowac na kierunku studi interlinguistici e interculturali :):):) chce sie dowiedziec z czego zdaje sie egzaminy wstepne i na jakim poziomie trzeba znac wloski zeby tam studiowac? jak mozesz to prosze o szybka odpowiedz jak cos to moje [gg]
Nie ma egzaminu wstepnego na ten kierunek, a ze znajomosci jezyka wloskiego, nikt nas nie sprawdza, odkad jestesmy w Unii
wiec tylko skladamy dokumenty?
a wlansie jaki dokumenty trzeba miec?
ja strasznie chce tam studiowac ale jak czytam te wszytskie wypowiedzi to wydaje mi sie to takie proste (samo dostanie sie tam) ale tak myslac realnie jakos nie bardzo w to wierze
aha i ile jest miejsc?
ciezko jest sie utrzymac?
a co zdawalas na maturze i jakie przedmioty biora pod uwage na studia
to co zdawalas na maturze nie bedzie ich wcale interesowac, wcale nie patrza na twoje wyniki w nauce. Musisz najpierw isc do kuratorium uwierzytelnic swiadectwo maturalne, potem przetlumaczyc je na wloski i zalegalizowac w ambasadzie. Tlumacz musi byc przysiegly i uznawany przez ambasade.
Potem potrzebne sa 4 zdjecia, ktore wbrew temu co pisze na swojej stronie instytut wloski, nie musza byc zalegalizowane w ambasadzie. I zaswiadczenie o wplacie 11 euro i pierwszej raty, lub zamiast pierwszej raty potwierdzenie o zlozeniu podania o stypendium do regione toscana diritto allo studio universitario.
www.unifi.it to strona uniwersytetu.

Nie wiem co masz na mysli czy latwo jest sie utrzymac? Na studiach czy we Wloszech?
chodzilo mi o nauke czy jest ciezko i jak sobie radzisz z wloskim?
na jakim poziomie trzeba byc?
a skoro nie ma egzaminow wstepnych to na jakiej podstawie dostajesz sie na studia?
na zadnej podstawie, po prostu skladasz dokumenty. Nie ma limitu miejsc. Jestem na pierwszym roku i jeszcze nie mialam egzaminow. Jest troche do nauki, wiec jesli radzisz sobie dobrze z wloskim, to lepiej dla Ciebie. Ja znam wloski, nie perfekcyjnie, ale nie narzekam. Zachecam do nauki.
wielkie dzieki i mam nadzieje ze sie spotkamy tam w przyszlym roku :):):):):) w sumie to na studia jestem zdecydowana na 100% mam tylko watpliwosci co do jezyka i pierwszych egzaminow :):):):):) wielkie dzieki jeszcze raz jak bede chciala sie jeszcze czegos dowiedziec to napisze
ciao!!!!!!!!
No to moze spotkamy sie w 3 ;)
Kappala mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie. Na jakiej podstawie zalatwilas to stypendium??
Pozdrawiam ;))
mam taka nadzieje .............. WIELKA NADZIEJE
a wlasnie pyska odezwij sie na gadu 2106798
:):):):):) fajnie byloby miec znajomych we florencji :P
wlansie tez dolaczam sie do pytanie o stypendium
bo cos nie lapie z tymi dokumentami : wiec musze isc do ambasady z potwierdzeniem wpalcenie pierwszej razy lub zlozeniem wniosku o stypendium i dopiero wtedy dostaje dokumenty porzebne na studia
wiec jak mam zaplacic pierwsza rate lub zlozyc podanie o stypendium skoro jeszcze nie wiem czy mnie przyjeli czy nie ?????????? prosze o wyjasnienie tej systuacji bo labo ja jestem ciemna jakas dzisiaj albo wloska biurokracjia jest troche pokrecona
ciao!!!!!!!!
swiadectwo maturalne tlumaczysz i legalizujesz w polsce, a potem skladasz je we wloszech wypelniwszy wczesniej (tez we wloszech) podanie o stypendium. Przygotujcie sobie jeszcze wyciagi zarobkow za rok 2004 (jesli zapisujecie sie we wrzesniu 2005) wszystkich czlonkow rodziny u ktorych mieszkacie.
Podanie o stypendium mozna skladac od polowy lipca do polowy grudnia, a zapisy na studia sa mniej wiecej od 20 sierpnia do 20 wrzesnia.
jesli nie ma limitu miejsc, to nie musisz martwic sie tym czy Cie przyjeli czy nie. Przyjmuja wowczas wszystkich.
sorry Kappala ze Cie tak molestuje tymi pytaniami o studia ;) Ale tam gdzie jestes nie ma takiego limitu miejsc, prawda??
tak wogole to rozgladam sie juz za ofertami au pair i w wiekszosci sa z Romy, albo Milano... mialas racje trudno zlapac cos z Toscanii, nie wspominajac o samej Florencji.
Saluti ;))
hey :)
też chcialabym studiowac we Florencji ale zastanawiam sie jak to wszystko wyglada w praktyce, np. ile wynosi stypendium a ile calkowite utrzymanie? i jakie warunki trzeba spelnic zeby takie stypendium dostac? bo przeciez nie jest ono dostepne dla wszystkich
GP :) a co chcialbys studiowac we florencji ?????
sorki chcialabys studiowac?
na pewno cos humanistycznego, najbardziej chcialabym italianistyke ale watpie zeby z moim obecnym poziomem jezyka to byl dobry pomysl, bo to tak jak u nas polonistyka... moze jezyki obce lub cos podobnego :)
nie wiem jeszcze czy przyznali mi stypendium, bede wiedziec pod koniec pazdziernika, ale wiem, ze na pewno nie pokrywa ono calego utrzymania we Wloszech. Wiec jesli ktos decyduje sie na te studia to niestety albo mu pomoga finansowo rodzice albo bedzie musial studiowac.. Jesli wygram stypendium, nie bede musiala placic za studia i dostane 1280 euro na rok, ale to wcale nie jest tak duzo.. Na miesiac to bedzie troche ponad 100 euro..
We florencji wynajecie pokoju kosztuje srednio od 300 do 400 euro miesiecznie, a miejsce w pokoju dwuosobowym od 200 do 300 euro. Oczywiscie mozna poszukac ogloszen w gazecie i mieszkac przy rodzinie, jako np. baby sitter wowczas za pokoj nie placi sie nic, czesto dostaje sie wyzywienie gratis a czasami skromna pensje miesieczna 2[tel]euro. Tyle ze nie ma oczywistej swobody, ktora mozna miec, mieszkajac ze studentami..
Wiem, ze instytut wloski tez rozdaje stypendia, moze warto byloby sie tam udac.. Tak samo campus przy uw.
nie ma tam limitu miejsc, a przynajmniej nie bylo na ten rok akademicki.. nie wiem jak bedzie za rok, ale nie przypuszczam aby cos sie moglo zmienic
a jak to jest ze znalezieniem pracy dla studentów? i ile można zarobić patrząc realnie? orientujesz sie troche w tym?:)
aha, jeszcze jedno, przeglądałam stronkę tego uniwersytetu i znalazłam coś mniej wiecej takiego "lingua italiana per stranieri" z zaznaczeniem ze jest to "a distanza" i nie bardzo wiem jak mam to zinterpretować:P
fajny ten kierunek, ale jakie tam jezyki mozna studiowac? bo sa chyba 2 obce, samemu sie wybiera czy jak?
z moich informacji wynika ze samemu mozna sobie wybrac a wybor jest duuuuuuuuuuuzy,na stronce sa wymienione wszystkie jezyki, ja wybieram jako dwa jezyki obce : polski i angielski, z tym ze musze tez wybrac literature polska i angielska, a na drugim lub trzecim roku wybierasz jeszcze jeden jezyk obcy sposrod japonski,chinski,herbajski,arabski i turecki ( ale jest pododbno tylko 30 godz) :):):) a skad jestes ? napisz na gadu 2106798
nio wlasnie juz znalazlam tą rozpiske z jezykami, rzeczywiscie duzy wybor:) ja jestem z zamoscia :) a moj numer gg : 1100249 :)
istruzione a distanza to ksztalcenie na odleglosc.
czyli Ty jestes w domu a Twoj nauczyciel we Wloszech i porozumiewacie sie za pomoca komputera. Oni Ci przysylaja materialy, badz lekcje sa online.
po zapisaniu sie na studia mozna otrzymac pozwolenie na pobyt i dzieki temu pracowac, ale.. wg prawa tylko 20 godzin.. wiec na pewno nie podpiszecie umowy na caly etat ale mozna powiedzmy troche dorobic pracujac jako baby sitter lub kelnerka. Placa to ok. 6 euro na godzine..
20 godzin tygodniowo.. oczywiscie
dokladnie tak!
a gdzie zamierzasz mieszkac? wynajac jakies mieszkanie z innymi studentami? bo akademik chyba trudno dostac
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 95
poprzednia |

 »

Życie, praca, nauka