studia językowe

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 95
Po raz kolejny dzieki ;) To dobrze ze sie pozmienialo z tymi zabezpieczeniami. O euro 26 juz wiem i bede ja wykupywac bo sie naprawde oplaca - ubezpieczenie, znizki.
Na razie z tymi studiami to wszystko pieknie wyglada (oprocz tej biurokracji). A co z Twoim stypendium przyznali Ci?? Qrde przydalo by mi sie takie stypendium i jakies ladne mieszkanko z Krishonka :D:D:D Zobaczym,y co z tego wyjdzie papa ;))
nie mam pojecia nic o dwoch magistrach bo po jedynym w moim zyciu zapisalam sie na studia doktoranckie w szkole glownej handlowej w wafce,
a co do wloskiego, to ucze wloskiego i francuskiego studentow na sgh, wiec raczej tez nie mam jej czego zazdroscic, po prostu natknelam sie na dwa fora, a prawda i przejrzystosc jest dla mnie bardzo wazna i bronie jej zawsze.
ale spoko, skoro to pomylka to sorry kappala, nie musisz od razu mnie obrazac, wystarczylo sprawe wyjasnic i tyle,
poza tym wszystkim innym zycze powodzenia w swocih edukacyjnych wyborach, czasem wybor szkoly moze zadecydowac o naukowej karierze, jak w moim przypadku.
lol!!! to nie ja zaczelam Cie obrazac!! przeczytaj swoj wczesniejszy wpis i popatrz dokladnie kto zaczal obrazac aby "prawdzie i przejrzystosci" stalo sie zadosc! pozdr.
P.S. a wybor to wybor zalezy co kto lubi..
wpadlam tu jeszcze na moment. strone polecila mi jedna z moich studentek z francuskiego. kappala przepraszam najmocniej, moi studenci tak mnie na codzien wkrecaja, aby tylko nie robic prac domowych i nie miec kolokwiow, ze chyba zylka detektywistyczna wciela mi sie mocno w krew... co za kretynswto, w wieku 23 lat zamieniam sie w zrzedliwego belfra... nie wiem jak wy, ale ja zaraz po opuszczeniu tych zaszczytnych uczelnianych morow odpuszczam sobie wszystko i ruszam na pozadny melanzyk po klubach.
ok, ciekawska.. kazdy popelnia bledy. przyjmuje przeprosiny i zycze milego wieczoru:)
masz 23 lata i wykladasz na sgh? i robisz studia doktoranckie?
noo tak... a co w tym dziwnego??? w jakim wieku konczysz studia, jesli zaczynasz je po maturze majac 18 lat i nie studiujesz wiecznie?? obronilam sie w marcu i od wrzesnia zaczelam doktorat, nie wykladam, tylko ucze jezykow, prowadzic inne cwiczenia bede mogla od przyszlego semestru, to chyba normalne, nie widze w tym nic dziwnego naprawde.

przy okazji mam prosbe wielka, jak powiedziec po wlosku "stanac z kims w szranki" ? i wiecie, moze to dosc niekompetentne z mojej strony, jako nauczyciela wloskiego, ale znacie moze wloski odpowiednik na polska Rade Nadzorcza ??? wszyscy moi studenci , ktorzy tu zagladaja, latwo zrozumia kim jestem , ale trudno, nikt nie jest geniuszem.
No jest to dziwne, bo wiekszosc ludzi w Polsce konczac szkole srednia ma jednak lat 19,a konczy studia majac 24, ale widac zrobilas to szybciej, moze rok wczesniej poszlas do szkoly :)
a Twoi studenci to rzeczywiscie pewnie zrozumieja...
Mam 23 i skończe studia mając 24. No ale koleżanka chyba rzeczywiście poszła rok wcześniej do szkoły albo jest wyjatkowo zdolna i zrobiła dwa lata w rok.
karta euro 26 naprawde jest uznawalna we wloszech, mozesz nawet miec z nia znizke u fryzjera czy w muzeum.

radze Ci jednak kupic na miejscu karte CTS, wloski odpowiednik naszego aisec czy euro 26, ale CTS daje jeszcze wiecej ulg, kosztuje ok 18 euro ale na dluzszy okres oplaca sie.

mi przydala sie, kiedy 2lata temu przyjechalam na sokratesa na uczelnie ekonomiczna w mediolanie, potem, tez w wakacje, korzystalam z duzych znizek kolejowych, bo CTS wazna jest przez caly rok.
tyle ze wloski odpowiednik wydawany przez cts nie zawiera w sobie ubezpieczenia, a to przede wszystkim chodzi o ubezpieczenie! a znizka na przejazdy kolejowa jest, ale tylko na miedzynarodowe!
Na poczatku wykupie euro 26 a pozniej zobacze. Ale z tego co mowi Kappala to Florencja nie jest wielka, wiec moze wogole nie bede potrzebowala biletow:D Zreszta na jakiej podstawie mozna wykupicto CTS, zeby sie nie okazalo, ze samo zalatwienie bedzie mnie wiecej kosztowac niz te "zaoszczedzone" centi ;))
cts to centro turistico studentesco, karta isic lub euro 26 kosztuje drozej niz u nas a znizki masz te same co przy polskiej karcie euro 26. wiem bo to juz moja trzecia karta we wloszech. przy polskiej karcie masz ubezpieczenie i to jest najwazniejsze, a nie znizki... choc oczywiscie sa i nie ma znaczenia gdzie wyrobilas karte!!! w koncu nie bez przyczyny ta karta nazywa sie EURO 26.. pozdr.:)
karta nie nazywa sie cts.. cts to tak jak u nas unit campus.. a nasza euro 26 tez jest wazna przez rok!
Hejka, sporo tu oskarżeń, przekomażań, nieco zazdrości, trochę podziwu, ślady pokory .... caly koloryt ludzkich emocji ... ;-)
Czytając postanowiłem dodać swoje 5 groszy... ;-)
1. Stanąć z kimś w szranki - przetłumaczyłbym jako - Fare una sfida con qualcuno....
2. Rada Nadzorcza - to Consiglio Generale

3. Dla ciekawskich i detektywów ... ;-) Można zdać maturę w wieku 18 lat . W moim przypadku też tak było, ze względu na to, że rozpocząłem edukację szkolną rok wcześniej niż moi rówieśnicy w wieku 6 lat.

Pozdrawiam i życzę milego przekomażania, zawsze w dobrym stylu, smaku, utrzymując dyskusję na wysokim poziomie kultury, choć nie pozbawiając jej tego "tygrysiego pazurka", który sprawia, że czyta się z zainteresowaniem.
Bardzo podoba mi sie ten "tygrysi pazurek" :-) Pozdrawiam.
nie chce sie z toba klocic, ale karta nazywa sie cts, i wszyscy mlodzi we wloszech tak o niej mowia, jesli slyszalas o centro studentesco to wiesz, ile daje mozliwosci i dosc odczuwalnych w portfelu znizek, cale zastepy esgehowiczow co roku wyjezdzajacych na sokratesa docenia ta karte, a w sprawach finansowych komu szybciej uwierzysz jak nie ekonomiscie???

pozdrowiska
dzieki Marcopolo, i choc juz dawno sobie z tymi slowami poradzilam, to jednak bardzo doceniam twoja pomoc, grazie grazie
ok... ale nadal sie nie rozumiemy.. mysle, ze najbardziej odczuwalne w portfelu jest ubezpieczenie wazne przez caly rok i honorowane we wloszech... czy nie?
esatto ! dlatego warto jest miec obie karty :) kazdy chyba, bedac we wloszech, marzy tez o szalonych podrozach z przyjaciolmi, w wolne dni, chyba wiesz o tym najlepiej :)

ciao ciao saluto tutti
pewnie, ze wiem:) bardzo mi sie marza podroze.. chetnie pojechalabym na Sycylie!! I w ogole zwiedzila cale Wlochy, ale niestety brak na takie cele funduszy...
Aj dziewczyny, ktore zainteresowane sa studiami we Florencji...
Dostalam stypendium 1280 euro na rok!! Nie jest to duzo, ale zawsze cos!! i nie musze placic za uniwerek!!
Complimenti.....Kappalla...cieszymy się razem z tobą :)
Powodzonka i sukcesów!!!!!
dziekuje! :)
Witam wszystkich
i gratuluje !!!
nigdzie nie udalo mi sie znalezc tylu cennych informacji co tutaj.
Obecnie od roku studiuje w Kopenhadze, poznalem tu mnostwo wlochow, w wakacje odwiedzilem swoich przyjaciol w Neapolu i po tym zrodzil sie moj pomysl by zrobic magistra wlasnie we Wloszech. Do konca stycznia musze skonczyc inzynierke i od wrzesnia chcee zaczac we wloszech :)))
Dziekuje wam wszysktim za cenne info.
kappala, kriszonka, pyska i wszyscy inni- uklony !!!

Pozdrawiam z kopenhagi
Kappala ja rowniez gratuluje ;))
mam nadzieje, ze mi tez sie poszczesci za rok ;)
Saluti per tutti
i ja dolaczam sie do gratulacji, zawsze to milo , jak doceniaja nasza nauke i przyznaja nam platne stypendia naukowe, jest z czego sie uczyc, ahh , rozczulilam sie troszeczke.... complimenti :)
pyska o mieszkanko sie nie martw mam nadzieje ze cos razem znajdziemy :D:D:D:D:D:D i bedziemy wspolnie sobie studiowac :D:D:D:D:D
gratulacjie :):):):) mam nadzieje ze za rok bede miec takie sama szczescie :D
ALe ja sie wcale nie martwie Krishonka, juz my cos wykombinujemy:D:D:D
Ja też bardzo Tobie gratuluję tego sukcesu!
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 95

 »

Życie, praca, nauka