praca we Włoszech

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 503
czesc wlasnie wrocilem z wloch i nie polecam ci w zadnym wypadku korzystania z ofert pracy za posrednictwem polskich posrednikow to jest jedno wielkie oszustwo a jak chcesz tam troszeczke popracowac to musisz sama tam sobie prace znalezc gdyz polacy w tej czesci swiata sa strasznie pazerni i nie mozna na nich polegac ale jesli sie postarasz to latwo tam prace znajdziesz
Polacy juz nie potrzebuja pozwolenia na pobyt a nawet na prace jesli wloch chce moze cie zatrudnic
Jest oczywiście wiele osób,jak mówisz pazernych,i ja dodałabym zazdrosnych jeśli chodzi o kwestię pracy,którzy choćby nie wiem co to ci nie pomogą...to fakt. Ale są też i tacy,którzy mogą pomóc,jeśli mają taką możliwość. Niewiele ich jest,trzeba tylko dobrze trafić. Ja osobiście staram się trzymać raczej z dala od tych które zdążyłam już trochę poznać,bo towarzystwo niektórych dobre jest tylko w niedzielę przy kawie (i to jeszcze jak postawisz), a jak jesteś w potrzebie to nikt nic nie wie i raptem co niektórzy mijają cię z daleka. Ja w sprawie pracy nauczyłam się polegać na sobie i na włoskich i innych nie-polskich znajomych (rumuni,albańczycy,ukraińcy itp),aczkolwiek ja sama jak mam możliwość to staram się innym pomagać,bo wiem jak to jest być w potrzebie.
Saluti, ciao ciao
Mam propozycje wyjazdu do pracy na Sycylie do Ragusa . Praca w szklarni i na polu, podobno 8 godzin dziennie. Czy ktos tam z Was był lub wie cos o tym miejscu i pracy i moze podzielic sie wrażeniami lub przekazać cenne wskazówki?? sprawa dośc pilna...z gory dziekuje.
Podrawiam
Dawno tu nie zagladalam. Kingo jesi znasz dwa jezyki obce np. niemiecki lub włoski i udokumentujesz, ze masz doswiadczenie jako kelnerka, to nie musisz miec szkoły gastronomicznej, szkołę musi mieć Kucharz:)

Kelnerka musi miec dobra kondycje, dobra pamiec i refleks, latajac pol dnia miedzy stolikami, a z tego osoby niepracujace w ten sposob nie zdaja sobie sprawy.

Pozdrawiam
Jestem zainteresowana pracą we Włoszech znam język włoski w stopniu komunikatywnym pracowałam tam dwa lata temu w Castelinie Scalo jako opiekunka jak możesz coś załatwić to napisz a ja przyślę swoje CV pozdrawiam
Wiola
szukam pracy we włoszech przyjme kążda propozycje pracy

aha do biedronki nie mam zadnyc informacji ale masz jakieś wolne miejsce na ten wyjazd albo powiedz mi jak to załatwiłeś czekam na odp

mójnumer tel to 6[tel]
lub [email]
przyjme kążdą propozycje pracy we włoszech
czekam na jakieś odp
dla osób które szukają pracy i znają język włoski polecam stronkę http://www.100click.com/offerte_di_lavoro.htm to jest odnośnik do wielu innych stron z ofertami pracy we Włoszech..............przydatne, bo można szukać też po regionach.............
Do Szuby...praca przez pośrednika polskiego...ale nie znam osobiście osoby i stad moje obawy...praca podobno ciezka / nawet do 50 stopni Celsjusza i wiecej/...ale nie trzeba znac włoskiego...zarobki nieduze ok 650 euro/mc...wyzywienie we własnym zakresie tylko opącony nocleg w hotelu...podaj gg jak masz to pogadamy na zywo ;-)
650 euro miesiecznie za 8 godzin dziennie??? To jest wyzysk!!! Zostancie lepiej w Polsce.. Na wyzywienie wydacie min. 5 euro dziennie, zyjac bardzo skromnie.... Czy Wam to sie oplaca?? Pozdrawiam
skontaktuj sie ze mna
kogo prosisz o kontakt?
Biedronka gdybyś mogłami coś więcej napisać o tej pracy to byłabym wdzięczna. Podaje Ci mój nr [gg] . Jeszcze raz dzięki, Pozdrawiam
Witam serecznie. Wczytalem sie w otwarta korespondencje - jest bardzo ciekawa. Sam mam zamiar przeniesc sie do Wloch do Eraclea Mare. Szukam mozliwosci pracy. Jesli masz jakis pomysl - jestem goraco zainteresowany.
Jezyk znam tylko w stopniu podstawowym ale mam na miejscu juz swoich znajomych, ktorzy znalezli mi szkole. Sam chetnie w przyszlosci pomoge innym.
kj
[email]
Prosze o kontakt szukam osob zainteresowanych wspolpraca - projektowanie bardzo potrzebne [email]
szukam pracy we Wloszech jako opiekunka do osoby starszej, prace moge podjac od zaraz ,znam podstawowe zwroty w j.wloskim,moze ktos mi pomoc,ewentualnie podac jakis sprawdzony kontakt(posrednika)bede bardzo [email]
jestes pewien?
Napisze tylko kilka slow poniewaz wydaje mi sie ze osoby ,ktore wybieraja sie do Wloch do pracy przy opiece nad osobami starszymi zapominaja o najwazniejszym aspekcie takiej pracy.DO NIEJ NALEZY MIEC POWOLANIE I CIERPLIWOSC!!!
Nie wiem dlaczego tak podchodzicie do tego zajecia-to nie jest maszynka do robienia kasy tylko poswiecenie.Starosc to nie wakacje-to okres zycia gdzie osoby czesto staja sie zdziecinniale i jesli potrzebuja pomocy to jest jakis powod.
Mysle ze jesli ktos chce wykonywac taki zawod powinien sie dobrze nad tym zastanowic by ani on ani tek kim maja sie zajmowac na ty nie ucierpial.Co do jezyka mysle ze podstawy sa konieczne poniewaz z osoba chocby najstarsza wiekiem nalezy rozmawiac bynajmniej na minimalnym poziomie by wiedziec i rozumiec jakie sa jej potrzeby.
jesli interesuje was tylko zarabianie pieniedzy szukajcie pracy przy sprzataniu lub jako gosposia w domu.Realia sa inne i osoby pracujace mlode i samowystarczalne nie potrzebuja az takiego poswiecenia.
Nie piszcie o starszych osobach ze czasem sa okropne-sami tez w domach mamy osoby starsze i nie zawsze o najpogodniejszych charakterach z tym ze nas byc moze nie stac na to by zatrudnic osobe do stalej opieki nad nimi...lecz gdyby bylo to mozliwe kazdy z nas mialby przyjemnosc powiezyc ja osobie nie tylko uczciwej .....ale przede wszystkim ludzkiej-
pamietajcie wiec.....opieka nad osoba starsza to poswiecenie i wymaga poswiecen-pozwoli wam to napewno wyslac troche pieniazkow do domu a byc moze zostac tutaj---ale o ile jest to mozliwe nie myslcie tylko o sobie ale i o tej osobie ,ktora wymaga i potrzebuje POMOCY by kontynuowac swoje zycie.
Co do jazdy w ciemno....coz czasy sie zmieniaja i ludzie rowniez....uwazajcie na dziwne propozycje zarabiania wielkich pieniedzy,poniewaz takie raczej nie istnieja o prace jest ciezko i czasem trzeba popracowac za grosze.....ale z czasem jesli kazdy z was pokaze ze ma zaciecie i charakter znajdzie swoj kat rowniez na tym krancu swiata.Pozdrawiam odwaznych i prawych ludzi,ktorzy jesli proponuja sie do opieki nad osobami starszymi to nie tylko dla kasy ale rowniez dlatego ze maja do tego zajecia niezbedna cierpliwosc i zamilowanie.
Czesc wszystkim szukającym pracy we Włoszech!Radziłabym bardzo uważać na pracę w Italii z racji tego, że w roku 2005 nie można zrobić już kontraktu na pracę legalną w Italii.Nie dotyczy to wszystich zawodów. Podam szczegóły dla tych wszystkich, ktorzy obecnie chcieliby legalnie pracowac w Italii. Po 1 maja 2004 roku Polskę i 8 innych nowych krajów członkowskich(bez Cypru i Malty) obowiązuje tzw. okres przejściowy najprawdopodobniej do 1 maja 2006 roku. Rząd Berlusconiego w 2004 roku ogłosił 1 maja 20 tysięcy miejsc pracy dla nowych krajów UE. Oznaczało to ze jezeli ktos chcial legalnie pracowac w Italii musial jak najszybciej wyslac list polecony poczta do Regionalnego Urzedu Pracy(o kolejnosci decydowala data stempla pocztowego, godzina, minuta, kto pierwszy wyslal zmiescil sie w limitach). Limity dotyczyly kazdego rodzaju pracy. Jakkolwiek limit zostal na rok 2004 wyczerpany juz w pierwszych dniach maja 2004 roku!!!!Dodatkowo w listopadzie ogloszono dodatkowe 16 tysiecy limitow na prace sezonowa, np w rolnictwie czy hotelarstwie.Kontrakt w tym przypadku mozna bylo zrobic tylko na maximum 9 miesiecy. Na rok 2005 zostaly w lutym ogloszone kolejne limity dla 8 krajow tym razem 79500 miejsc pracy.I znow trzeba bylo wyslac list polecony do Urzedu Pracy. Czas oczekiwania na odpowiedz czy dana osoba zmiescila sie w limitach ok.2-3 miesiecy. Pozniej z odpowiednimi dokumentami nalezy udac sie na questure i tam po kolejnym oczekiwaniu otrzymuje sie il permesso di soggiorno. A co to daje? Mozliwosc legalnej pracy w Italii. Wiekszosc agencji pracy gdzie zglaszaja sie cudzoziemcy(jesli zdecyduja sie zmienic prace) pierwsze pytanie kieruje czy ma Pani/Pan il permesso di soggiorno czyli zezwolenie na pobyt ? Bo zezwolenie na pobyt otrzymuje sie na czas na jaki spisany jest pierwotny kontrakt? Czyli jesli ktos decyduje sie na zmiane pracy po 1 miesiacu a ma np kontrakt na 1 rok nikt mu nie odbierze permesso. Uwaga: istnieja zawody na ktore nie ma limitow czyli mozna zrobic kontrakt praktycznie w kazdej chwili niezaleznie od limitow. Sa to:pielegniarki, tlumacze, stazysci, Polacy oddelegowani z polskim kontraktem do Wloch przez firmy w ramach wymiany miedzynarodowej, kadra kierownicza, tlumacze, profesorowie uniwersytetow, pomoce domowe obywateli krajow UE,artysci(aktorzy badz piosenkarze np spiewacze operowi, wiele firm robi np hostessom czy modelkom kontrakty artystyczne), sportowcy,dziennikarze oraz au pair.Mysle ze wymienilam tu wszystkie zawody jakkolwiek radzilabym uwazac na prace bez kontraktu gdyz znam wiele przypadkow oszukanych osob. W sensie prawnym nie maja oni zadnych praw, a wiec nie moga domagac sie, np. zaplaty za wykonywana prace jesli oczywiscie pracowali "na czarno". Radzilabym bardzo uwazac na pojawiajce sie ogloszenia w gazetach(wyjatej pielegniarkI) o niby legalnej pracy we Wloszech. Legalnej jak to mozliwe..? skoro wloski rynek pracy jest dla nas Polaków niestety jeszcze zamkniety...
Wiadomosc z ostatniej chwili. Okazalo sie ze limit z 79500 miejsc pracy nie zostal wyczerpany dla nas tak wiec jest jeszcze 60 tys miejsc pracy w Italii na rok 2005. Pamietajcie procedura jest ta sama pracodawca wloski musi wyslac do Urzedu Pracy kontrakt i poczekac na odpowiedz czy zmiscil sie w limitach( bez tego kontrakt nie jest wazny)Jesli tak trzeba jeszcze udac sie na questure po odbior permesso. Powodzenia w poszukiwaniu pracy w Italii! Pozdrawiam wszystkich
No wlasnie mój pracodawca 2 tygodnie temu zglosil już na qwesture dokumenty,ponieważ chce mnie zatrudnić w restauracji na sezon letni własciwie od końca maja,tylko nie wiem jak dlugo mam tu czekać na dokumenty???? No wląsnie może ktoś jest zoriętowany jak dlugo się czeka???
szukam jakis kontaktów na prace w RZYMIE jako opiekunka do osób starszych lub sprzatanie na godziny od konca czerwca, moze jakas z was wyjezdza na wakacje ja moge zastapic bo studiuje i we wrzesniu wracam do polski.... pracowałam juz tam,mam 22lata, jestem solidna, jezyk umiem... dziekuje i czekam mój mail: [email]
da Agma_26: Mysle ze Twoj pracodawca zglosi dokumenty najpierw do Urzedu Pracy( czeka sie okolo 2 miesiecy) od momentu wyslania listu. Musial wyslac list polecony. Jakkolwiek sa jeszcze wolne limity dla polakow a wiec prawdopodobnie zmiescilas sie w limitach:) Kiedy przychodzi odpowiedz ze zmiescilas sie w limitach pracodawca udaje sie do Urzedu Pracy po autorizzazione i dopiero na questure abys otrzymala permesso( trudno mi powiedziec ile sie czeka wydaje mi sie ze max 2 miesiace moze szybciej)
Dzięki za informacje.....oooo jestem zalamana bo prace zaczynaja tam wszyscy okolo 15 maja ....a ja będe czekac kto wie ile na dokumenty...:) może jakoś to bedzie
Dori masz swieta racje mowiac, ze do pracy jako opiekunka trzeba powolania. T o BARDZO trudna praca,a do tego dochodzi slaba znajomosc jezyka, czesto sie zdarza, ze osoby starsze mowia dialektem, przeogromny stres. Wiem co mowie, bo mimo, ze sama nie przezylam tego, ale znam pare Polek, ktore podjely sie tej pracy. I musze powiedziec, ze niestety nie zdaly egzaminu. Naprawde , bedac w domu inaczej wybrazaly sobie to co mialy przezyc. A tu na miejscu zazwyczaj nerwy nie wytrzymywaly. Kazda z nich widzialam placzaca. Nie mogly sie pogodzic z tutejszymi zwyczajami. Wielokrotnie slyszalam "przeciez tak i tak byloby lepiej a ta k.... nie chce". przepraszam za okreslenie, ale ja slyszalam jeszcze mocniejsze. To naprawde nie jest praca dla kazdego. Musi to byc ktos z duzym poswieceniem i mocnymi nerwami. Pracuje sie praktycznie 24 na 24. Nie ma tego, ze po 8 godzinach idzie sie do domu i zapomina sie o wszystkim. Tym sie zyje caly czas. I nie mozna sie pozalic bo sie uslyszy "przeciesz to Twoja praca". Dziewczyny przemyslcie dobrze dobrze, czy dacie rade. Zycze powodzenia i pozdrawiam
[]
[]
margerita, teraz w rzymie jak i w calych wloszech zrobilk sie balagan z pozwoeniami na prace, w Rzymie czekamy juz 3 miesiace a w prowincjach gdzie zawsze mielismy 2 tygodnie czekamy juz miesiac, byla jakas restrukturyzacja we wloszech w ministerstwie pracy
oczywiscie ze potrzebujesz pozwolenia (permesso) i do maja przyszlego roku musisz sie o nie starac jak poprzednio...
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 503

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa