praca we Włoszech

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 503
Ciao,
powiedzcie mi prosze jak zalatwic permesso di lavoro?Jade do Wloch co najmniej na miesiac uczyc sie jezyka i chcialabym tez popracowac.Co trzeba zalatwic,jakie formalnosci?Z gory grazie mille
witam wszystkich goraco. Jestem mlodym lekarzem (a wlasciwie lekarka) i chcialabym wyjechac do pracy do Wloch. Wiem ze jest mnostwo ofert pracy dla pielegniarek, ale dla lekarzy jeszce sie nie spotkalam. Czy ktos moze mi pomoc w tym temacie. Bede bardzo wdzieczna za kazde info. prosze pisac na maila
[email]
Pozdrowienia
BYLEM JUZ ROK WE WLOSZECH.POCZATKOWO 3 M-CE W CORIGLIANO CALABRO (CALABRIA) POZNIEJ Z ZONA W GIOIA DEI MARSI OK 120 KM OD RZYMU.WLOSKI JEST LATWYM JEZYKIEM,TO PRAWDA.
TERAZ TEZ SZUKAM PRACY WE WLOSZECH MOZE BYCOBOJETNIE CO TYLKO NIE ZBIORY BO WE WLOSZECH PRZY ZBIORACH NIKT JESZCZE KASY NIE ZBIL.POZDRAWIAM WSZYSTKICH. e-mail: [email]
witam! szukam właśnie czegoś interesującego i wręcz "łopatologicznego" w wyjaśnianiu j. włoskiego od podstaw. Jeśli opracowaną masz do tego kasetę to piszę się jako królik doświadczalny i chętnie przetestuję na sobie. pozdrawiam [email]
ciao agnese 2. ja mieszkam na calabrii. w catanzaro. napisz do mnie [email] jak mieszkasz blisko to mozemy sie spotkac i poplotkowac. ja tez mam ten sam problem. czasami czuje sie bardzo samotna.
Pracodawca musi wystapic do urzedu ze nie moze znalesc nikogo z wlochow i dlatego chce zatrudnic ciebie, taki jest warunek. Ale to nie jest takie proste, bo w tej chwili bardzo duzo pracodawcow przejechalo sie na cudzoziemcach. Zalatwili im permesso (a to wiadomo, dla wlocha = koszty) a pracownik czmychnal poszukac lepszej roboty bo permesso jest wazne na 9 miesiecy. Teraz wszyscy na poczatku jak dzwonisz w sprawie roboty to pytaja czy masz permesso di lavoro. Nikt juz nie chce tego dac tak latwo, bo nie ma gwarancji ze bedziesz u niego pracowac. Ten patent przechodzil rok temu jak wstepowalismy do unii. W tej chwili Wlochy sa przutloczone obcokrajowacami i uzyskanie permesso to ciezka sprawa. Na czrnucha natomiast nikt za bardzo nie chce zatrudniac, przynajmniej na polnocy, bo to wiaze sie z powaznymi konsekwencjami dla takiego pracodawcy typu kara pieniezna na kilkanascie tysiecy euro lub odebraniem koncesji. No czyli nie jest slodko.
Zainteresowana jestem oferta pracy we Wloszech jako opiekunka do starszej osoby . Moj email to [email]
Pozdrawiam Ilona
chciałabym się dowiedzieć czy jeśli np ja będę miała pozwolenie na stałą pracę we włoszech (jako pielęgniarka) to czy mój mąż będzie miał jakaś szansę na znalezienie legalnej pracy(znając podstawy języka)wdzięczna będę za informacje, planuję najpierw sama potem z rodziną wyjechać na stałe z Polski.Czytam od jakiegoś czasu forum strasznie pożera czas, który powinnam poświęcić nauce,ale cóż to chyba nałóg pozdrawiam wszystkich.
to pieknie zabierz mnie ze sobą na ten kurs albo pomusz mi sie tam dostac
to niesłychane,jak można zrobić dwa "byki" w jednym ,krótkim wyrazie !!!
cześć. Jeśli jeszcze szukasz pracy we Włoszech a jednocześnie chcesz się pouczyć języka to napisz [email]
mastrati koło neapolu!zbieranie melanzany.25eoro dniówki!pracujesz od 7-16!i wolne!najbliższe miasto VAIRANO!
daj namiary do tej pracy.no wiesz jakis kontakt,albo do siebie,jest posrednik ?no i cos wiecej .Jestem zainteresowany
poproszę na [email] ten podręcznik
hej!!!Pod koniec czewca jade do Włoch, do Bolonii,obawiam sie,że nie uda mi sie uzyskac permesso,tym bardziej,że nie wiem jak to zrobić...:/Może ktoś sie ortientuje,czy ktokolwiek zatrudnia"na czarno", choć...Jestem wdzięczna za info, prosze o kontakt. Ah...no i jesli ktoś z Was sie orientuje ile może kosztowac w okresie letnim wynajęcie mieszkania...Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam:)))
Haj sluchajcie slyszeliscie jak jest z praca dla masazystow mam dyplom w tym zawodzie i bardzo interesuje mnie prac w Beauty Farm, Hotelach, czy w SPA centre moze kots sie interesuje czy jest latwo znalezdz i ma jakies wiadomosci na ten temat z gory dziekuje [email]
niestety nie potrafię ci powiedzieć dokładnie jak szukac pracy, ale wg. mnie na pewno jest dużo takich miejsc, gdzie mogłabys się zatrudnić. Wiem, że w Toskanii np. są luksusowe Spa...niestety to nie wiele, ale popyta na takie usługi an apewno jest. Jesli chodzi o dypolo (uniwersytecki) to nie będzie on uznany we Włszech, ale to od dobrej woli pracodawcy i twoich umiejetności będzie zależec czy Cie przyjmie.
jako lekarz pracy we Włoszech raczej nie znajdziesz, gdyz oni maja duzo bezrobotnych lekarzy :(
Dla masazystow na 99% nie ma pracy we Włoszech, nawet dla techników fizjoterapii
A skąd takie przekonanie? Ciekawa jestem..
zgadzam sie 2 lata temu naciąłem się tak i harowałem przy podobnych temperaturach i wiem że 5e nie starcza wtedy nawet na mineralke!!!!!!miały być zajebiste wakacje a była harówa i stada bawołów afrykańskich, nikomu nie polecam!!!!!
hmm, jakos od 5 lat nikt sie nas nie pytal o technikow fizjoterapii oraz o masazystow, nie ma zapotrzebowania w pln wloszech napewno, jak jest w prywatnych osrodkach to nie wiem
To chyba nie jest regula. Mam przed soba wczorajsza "La Pulce" i jest cala masa "concorsi pubblici" w dziedzinie medycznej.
Szukaja:
-infermiere a Pavia tel. 0382/3811
-dirigenti medici (a Monza tel. 039/2339857, www.hsegerado.it)
-fisioterapistow (a Brescia tel.030/3995965, www.spedalicivili.brescia.it)
-tecnico sanitario ( a Brescia tel. 030/3995965, www.spedalicivili.brescia.org
-operator socio-sanitario a Parma, tel 0521/702469, www.ao.pr.it)
-fisioterapista a Genova (tel.010/5600082, www.istge.it)
-dirigente medico (Emilia romagna tel.0522/335171, www.ausl.re.it)
-infermiere a Reggio Emilia, tel. 0522/335171, www.ausl.re.it
- veterinario in Veneto (tel. 041/5534747, www.asl14chioggia.veneto.it )
-medico radiogiagnosta (Liguria, Spezzino: tel.0187/533530 )
-medico pediatra a Alta Padovana, Veneto tel.049/9324267 )

Nie wiem jak to jest w tych przypadkach od strony formalnej, czy trzeba miec pozwolenie na pobyt czy nie ale warto moze sie dowiedziec:))
Tak to prawda, cos sie dziwnego stalo z tymi pozwoleniami. Dzisiaj bylam w questurze przedluzyc karte pobytu i odbior mam nie wczesniej niz za 50 dni!!
Oba miejsca dla fizjoterapistow o ktorych pisalam wczesniej sa na polnocy Wloch ( Brescia i Genova) i oba te miejsca to instytucje publiczne...
Oba miejsca dla fizjoterapistow o ktorych pisalam wczesniej sa na polnocy Wloch ( Brescia i Genova) i oba te miejsca to instytucje publiczne...
Dzieki wszystkim za rady ale zobaczymy moze w przyszlym roku cos sie znajdzie nie trace nadziej jestem optymistka moze cos w hotelach sie znajdzie w publiczyny to raczej nie chce cos w prywatnym osrodku :)
Czesc witam wszystkich.Szukam pracy dla mamy do opieki nad starsza kobieta w pln.czesci Wloch. 5 lat dosw.dobry wloski. Ew.posrednika,wynagrodze. Wiadomosc na: [email]
Ja pracuje w Modice jako opiekunka, znam Raguse, praca na polu jest bardzo ciezka zwlaszcza ze na Sycylii sa niesamowite upaly, wiem z relacji znajomych ze mozna zarobic do 20 euro dziennie, ale wyzywienie wlasne, a jest dosc drogo. Mozesz sprobowac, jesli jestes mloda, dasz rade.
o to wypas jest praca
wychodzi 2.5 euro za godzine, czyli na polskie 10 zl, a trzeba tam pojechac i jeszcze najpewniej uciekac jak mundurowi przyjda :D
trzeba byc bardzo zdesperowanym zeby za takie pieniadze pracowac we wloszech dluzszy czas
ps. dlaczego w polsce nie ma baklazana lub cukinii jako dodatku do pizzy?? :)
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 503

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa