CELI

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 232
mialo byc:
i nie moge znalezc tych starych testow:(
az mi na oczy padlo tak szukalam
melatrata przecież to jest czymś normalnym takie CV, więc po co padać.
podbijam temat. moze znajdzie sie jakas dobra duszyczka. gdzie na necie mozna znalezc stare testy do Celi? stare w rozumieniu sprzed 2003 roku. szukam i szukam, ale bez rezultatow
Dziekuje:)
Przyłączam sie do prośby!!! też wytrwale szukam, niestety bez rezultatów jak narazie.
Hey mam pytanie po którym stopniu CELI mozna uczyc w szkole ????? własnie przymiezam sie do zdania egzaminu . prosze o jakies rady :)
"Zarząd Główny ZNP, w związku z licznymi pytaniami nauczycieli oraz osób zainteresowanych podjęciem pracy na stanowisku nauczyciela języka obcego, podaje poniżej wymagania kwalifikacyjne niezbędne do zatrudnienia na tym stanowisku:

podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 10 września 2002r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli. (Dz.U. z 2002 r. Nr 155, poz. 1288)
§ 11
1. Kwalifikacje do nauczania języków obcych i innych przedmiotów wykładanych w języku obcym w nauczycielskim kolegium języków obcych, posiada osoba legitymująca się dyplomem ukończenia:
1) studiów magisterskich na kierunku filologia w specjalności danego języka obcego lub lingwistyki stosowanej w zakresie danego języka obcego i posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2) studiów magisterskich lub wyższych zawodowych ukończonych w kraju, w którym językiem urzędowym jest dany język obcy nauczany w kolegium i posiada przygotowanie pedagogiczne.
2. Kwalifikacje do nauczania języków obcych w szkołach, o których mowa w § 2, z wyjątkiem nauczycielskich kolegiów języków obcych, oraz w przedszkolach, szkołach i placówkach wymienionych w § 3 i 4, z zastrzeżeniem ust. 4, posiada osoba, która:
1) ma kwalifikacje określone w ust. 1 lub
2) legitymuje się dyplomem ukończenia studiów wyższych zawodowych:
a) na kierunku filologia w zakresie danego języka obcego lub
b) w specjalności danego języka obcego lub lingwistyki stosowanej w zakresie danego języka obcego,
a ponadto posiada przygotowanie pedagogiczne, lub
3) legitymuje się dyplomem ukończenia nauczycielskiego kolegium języków obcych w specjalności odpowiadającej danemu językowi obcemu albo
4) legitymuje się dyplomem ukończenia studiów magisterskich lub wyższych zawodowych na dowolnym kierunku (specjalności) i świadectwem państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia II lub świadectwem znajomości danego języka obcego w zakresie zaawansowanym lub biegłym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, a ponadto posiada przygotowanie pedagogiczne.
3. Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach, szkołach i placówkach, o których mowa w § 4, posiada również osoba, która legitymuje się:
1) dyplomem ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli w dowolnej specjalności oraz:
a) świadectwem państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia I lub II lub
b) świadectwem znajomości danego języka obcego w zakresie co najmniej zaawansowanym - wymienionym w załączniku do rozporządzenia i posiada przygotowanie pedagogiczne, lub
2) świadectwem dojrzałości i świadectwem państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia I lub II.
4. Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych posiada również osoba, która legitymuje się dyplomem ukończenia:
1) studiów magisterskich na kierunku pedagogika w zakresie nadającym kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych lub
2) studiów wyższych zawodowych:
a) na kierunku pedagogika w zakresie nadającym kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych lub
b) w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych albo
3) zakładu kształcenia nauczycieli w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych,
a ponadto świadectwem znajomości danego języka obcego w zakresie co najmniej podstawowym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, i która ukończyła studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny, w zakresie wczesnego nauczania danego języka obcego.

Załącznik do rozporządzeniaMinistra Edukacji Narodowej i Sportuz dnia 10 września 2002 r. (poz. 1288)
Świadectwa potwierdzające znajomość języków obcych.Podstawowa znajomość języka:1) Język angielski:a) First Certificate in English (FCE), Cambridge University, ocena A lub B,b) TOEFL - Test of English as a Foreign Language (z wynikiem 173-213 pkt - dawne 5[tel]pkt z testu, najmniej 3,5 pkt z pracy pisemnej - TWE, i najmniej 50 pkt z egzaminu ustnego TSE), Educational Testing Service, Princeton, USA.2) Język niemiecki:a) Die Zentrale Mittelstufenprüfung (ZMP), Goethe Institut,b) Österreiches Sprachdiplom für Deutsch als Fremdsprache - Mittelstufe, Instytut Austriacki.3) Język francuski:a) Diplôme d'Etudes en Langue Française (DELF - Premier Degré),b) Diplôme de Langue Française (DL), Alliance Française.4) Język włoski:a) Certificazione di Italiano come Lingua Straniera (CILS), Universita per Stranieri, Siena poziom 1. (podstawowy - z minimum 11/20 punktów) i poziom 2. (średnio-zaawansowany - z minimum 11/20 punktów),b) Certificazione di Conoscenza delle Lingua Italiana, Livello 1 (CELI 1), Universita per Stranieri, Perugia (USP) - poziom 1. (podstawowy - ocena A, B lub C) oraz Livello 2 (CELI 2) - poziom 2. (średnio-zaawansowany - ocena A, B lub C).5) Język hiszpański:Certificado Inicial de Espaňol como Lengua Extranjera (CIE), Instituto Cervantes & Universidad de Salamanca.2. Zaawansowana znajomość języka:1) Język angielski:a) Certificate in Advanced English (CAE), Cambridge University, ocena A, B lub C,b) TOEFL - Test of English as a Foreign Language (z wynikiem 213-250 pkt - dawne 55[tel]pkt z testu, najmniej 4,5 pkt z pracy pisemnej - TWE, i najmniej 50 pkt z egzaminu ustnego - TSE), Educational Testing Service, Princeton, USA.2) Język niemiecki:a) Das Kleine Deutsche Sprachdiplom (KDS), Goethe Institut,b) Die Zentrale Oberstufenprüfung (DZO), Goethe Institut.3) Język francuski:a) Certificat d'acces au DALF, Commission Nationale du DELF/DALF, Sevres - Francja,b) Diplôme d'Etudes en Langue Française (DELF),c) Diplôme Supérieur d'Etudes Françaises (DS) Alliance Française.4) Język włoski:a) Certificazione di Italiano come Lingua Straniera (CILS), Universita per Stranieri, Siena poziom 3. (zaawansowany - z minimum 11/20 punktów),b) Certificazione di Conoscenza delle Lingua Italiana, Livello 3 (CELI 3), Universita per Stranieri, Perugia, poziom 3. (zaawansowany - ocena A, B lub C),c) Certificazione di Italiano come Lingua Straniera (CILS), Universita per Stranieri, Siena poziom 4. (bardzo zaawansowany - z minimum 11/20 punktów),d) Certificazione di Conoscenza delle Lingua Italiana, Livello 4 (CELI 4), Universita per Stranieri, Perugia, poziom 4. (bardzo zaawansowany - ocena A, B lub C).5) Język hiszpański:Diploma Básico de Espaňol como Lengua Extranjera (DBE), Instituto Cervantes & Universidad de Salamanca.6) Świadectwa złożenia egzaminu państwowego z języka obcego przed Państwową Komisją Egzaminacyjną - powołaną na podstawie zarządzenia Nr 33 Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 sierpnia 1990r. w sprawie egzaminów państwowych z języków obcych (Dz.Urz. MEN Nr 7, poz.44) 3. Biegła znajomość języka:1) Język angielski:a) Certificate of Proficiency in English (CPE), Cambridge University, ocena A, B lub C,b) TOEFL - Test of English as a Foreign Language (z wynikiem powyżej 250 pkt dawne 600 pkt z testu, najmniej 5 pkt z pracy pisemnej - TWE, i powyżej 50 pkt z egzaminu ustnego - TSE), Educational Testing Service, Princeton, USA.2) Język niemiecki:Das Grosse Deutsche Sprachdiplom (GDS), Goethe Institut.3) Język francuski:a) Diplôme Approfondi de Langue Française (DALF),b) Diplôme des Hautes Etudes Françaises (DHEF), Alliance Française.4) Język włoski:Certificazione di Conoscenza delle Lingua Italiana, Livello 5 (CELI 5), Universita per Stranieri, Perugia, poziom 5. (biegły - ocena A, B lub C).5) Język hiszpański:Diploma Superior de Espaňol como Lengua Extranjera (DSE), Instituto Cervantes & Universidad de Salamanca.4. Egzaminy nauczycielskie:Świadectwa złożenia państwowego nauczycielskiego egzaminu z języka obcego stopnia I lub II przed Państwową Komisją Egzaminacyjną - powołaną na podstawie zarządzenia Nr 33 Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 sierpnia 1990r. w sprawie egzaminów państwowych z języków obcych (Dz.Urz. MEN Nr 7, poz. 44)."
czyli majac tytul magistra, ukonczony kurs pedagogiczny (np.ten w ramach planu studiow) i posiadajac conajmniej CELI 3 mozesz szukac pracy jako nauczyciel jezyka wloskiego w przedszkolach, szkołach i placówkach, o których mowa w § 4 (do sprawdzenia jakie dokladnie sa to placowki)
czyli majac tytul magistra, ukonczony kurs pedagogiczny (np.ten w ramach planu studiow) i posiadajac conajmniej CELI 3 mozesz szukac pracy jako nauczyciel jezyka wloskiego w przedszkolach, szkołach i placówkach, o których mowa w § 4 (do sprawdzenia jakie dokladnie sa to placowki)
oj, przepraszam znowu dwa razy:)
Zwróć uwage na błędy [czytaj: nieprawdziwe informacje w w/w rozporządzeniu. Na przykładzie CILS: wymóg: minimum 11/20 punktów, a kto zna strukturę tego egzaminu wie doskonale, że składa się on z 5 części. Aby uzyskać certyfikat, należy zdać wszystkie części na minimum 11/20, więc odrobina matematyki i wychodzi nam minimum 55/100...
A na marginesie, warto zwrócić uwagę, że np posiadając certyfikat poświadczający podstawową znajomość języka, można nauczać go w przedszkolach i nauczaniu zintegrowanym [I-III SP], certyfikat na poziomie zaawansowanym to klasy IV -VI SP.
Włoski? Nie wiem w jakim mieście mieszkasz, ale to egzotyka... W chwili obecnej wszyscy chcą uczyć się angielskiego. Najpierw ze szkół stopniowo zniknął rosyjski, potem francuski, teraz kolej na niemiecki. Nastawienie rodzicó: "jeśli w szkole nie ma angielskiego od klasy I, przenosimy dziecko do takiej szkoły, gdzie nauka angielskiego będzie zagwarantowana". Taka rzeczywistość.
Wiem o czym mówię. Podkreślam: nie należy ufać dyrektorom i ich zapewnieniom. Wszystko potwierdzone pisemnie. A dzisiaj tam, gdzie pracuję, próbowano mnie wykołować, odbierając niemiecki i moim kosztem łatając dziury z powodu braku anglistów. Ale się nie udało. Dlatego powtarzam: nie wierzcie żadnym obietnicom bez pokrycia...
Pozdrawiam, Agnieszka.
nacisk na angielski widac juz z samego zalacznika. w kategorii poziomow europejskich, certyfikat FCE (angielski)i CElI3 odpowiada temu samemu poziomowi- b2 (czy sie myle?). po celi3 teoretycznie mozna szukac szczescia w szkole, natomiast z FCE nie ma absolutnie zadnych szans (jest to dla nich poziom podstawowy) :(
widze, ze juz prawie wszyscy wrocili z wakacji:). dlatego chcialabym jeszcze raz podbic temat starych testow do CELI. starych czyli sprzed 2003. czy jest moze ktos na forum, kto wie gdzie je znalezc?????
Bardzo, bardzo, bardzo prosze
Hej Moniko:) czy mogłabyś podesłać mi jakieś testy, materiały do CELI2 proszę??bo nie mam jeszcze nic a chcialabym to zdawać jeszcze w tym roku...Jeśli możesz przyślij mi coś na mojego maila [email]
ciao monika jesli mozesz to przeslij mi te z testy do celi to moj e-mail
[email] pozdrawiam buon pomeriggio
Witam wszystkich!!! :) Jesli jakaś dobra duszyczka tu zajrzy mam prośbę czy moze
mi przesłać testy z egzaminów CELI. Dziękuje z góry moj e mail [email]
Cześć Moniko!rnPrzeczytałam, że masz testy egzaminacyjne z celi, jesli dobrze zrozumiałam. Ja również jestem zainteresowana. Gdybyś była tak łaskawa i przysłała mi je na mój adres, byłabym wdzięczna, pozdrawiam Kasia. Oto mój adres: [email]
Cześć Moniko!rnPrzeczytałam, że masz testy egzaminacyjne z celi, jesli dobrze zrozumiałam. Ja również jestem zainteresowana. Gdybyś była tak łaskawa i przysłała mi je na mój adres, byłabym wdzięczna, pozdrawiam Kasia. Oto mój adres: [email]
Testy egzaminow sie sciaga na stronie http://www.cvcl.it/canale.asp?id=80
Warto czasem przeszukac internet.

Ja za to musze sie pochwalic ze sie wlasnie zapisalam na CELI4 we Florencji, podobno bedzie nas bardzo malo i zalatwimy wszystko w jeden dzien :)
Witam Wszystkich:) czy jest ktoś w stanie udzielić mi informacji czy w USA są respektowane certyfikaty CELI? i co w końcu jest lepsze a może inaczej :na czym polega róznica pomiędzy CILS a CELI? interesuje mnie kontynuacja nauki włoskiego w Stanach a za wielką wodą np, nie respektują ACE:( Może mi ktoś pomóc!!!!!
Idąc przykładem Ileckiej przejrzyj najpierw te strony i te co podałem na forum angielskim. Jak nie znajdziesz potrzebnej informacji odpowiem ci dokładnie
http://www.iicnewyork.esteri.it/IIC_Newyork
http://www.italiantourism.com
http://www.italchamber.org
http://www.italtrade.com
www.italconphila.org
www.iicnewyork.esteri.it
www.italconsulnyc.org
www.iiclosangeles.esteri.it
http://sedi.esteri.it/losangeles
www.italconshouston.org
www.italconsdetroit.org
www.iccchicago.esteri.it
www.italianconsulateboston.org
www.italcons-sf.org

www.italyemb.org
www.fulbright.edu.pl

www.pso-usa.org
to było wymienione
www.collegeboard.com
www.princetonreview.com
www.petersons.com
i dwa jeszcze
www.internationalstudent.com
www.Internationalcounselor.org
ilecka prześlę ci materiały do CELI4 które kiedyś komuś podawałem jako najlepsze P.))
Wow, dzięki. Ja mam tylko te ściągnięte ze strony. BTW mam nadzieję, że tym razem mi nie zapchasz skrzynki :)
Na skrzynkę może nie Jestem w fazie testowania Anonimowych P2P
Eetee
mute
MFC-mute
NapShare
Waste
Na pewno którymś z tych je umieszczę. Pozdrawiam i życzę miłego dnia)
P.S W USA lepiej uczą Włoskiego niz we Włoszech a już na pewno lepiej niż tym przedzkolu Bari.Nie dyskutuje na ten temat)
sprubuje sie kiedyś odnieś do tego co napisała melatrata:
siedze i dalej szukam. nawet znalazlam C.V. jednego pana, narodowosci greckiej, ktory wlada 11 jezykami (francuski, angielski, wloski, hiszpanski, dunski, portugalski, perski itd....), poza swoim macierzystym greckim. az polowa jezykow jest udokumentowana certyfikatami (angielski CPE, wloski CELI4 i itd...) padlam
P.))))
Dzięki wielkie za te linki:)jeśli nie masz nic przeciwko, to w razie kłopotów ze znalezieniem informacji , jeszcze się do Ciebie odezwę:) pozdrawiam
Nie ma sprawy. Mam orientacje o systemie oświaty UE jaki USA))
do inf.!!!:) chciałam napisać maila do pso ale adres [email] jest chyba nieaktualny:( choć wciąż widnieje na ich stronie głównej, nie mogę się z nimi skontaktować:( możesz mi jakoś pomóc??? pozdrawiam
tonight, tonight oczywiscie potrafie Ci pomóc. Podaj mi adres skrzynki to bede Ci podpowiadał co należy robic.P)))
Hej! wchodzę na www.pso-usa.org , dalej ma ich [email] i nic:( mój mail [email] dzięki:)
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 232

« 

Nauka języka

 »

Życie, praca, nauka