CELI

Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 232
Już odpisałem.P)
do inf!!! właśnie dotałam maila od pso, w sumie nic nowego się nie dowiedziałam :(
ponadto niezbyt delikatnie uświadomiono mi ,że nie mam czego szukać z włoskim w Usa:( osoba, która z ramienia pso zdecydowała się mi odpisać , stwierdziła ponadto,że szkolnistwo wyższe europejskie (wg niej oczywiście) daje większe możliwości jeśli chodzi o pomoc finansową a programy typu Sokrates-Erasmus są w całości refundowane przez UE a student nie musi dokładać ani grosza!!! z tych słów wynika ,że bardzooo słabo orientują się w eropejskim systemie szkolnictwa, bo tu potrzeba naprawdę dużooo własnych środków , niestety nie ma tak silnie rozwiniętych organizacji i fundacji, które są w stanie tak jak w USA zaoferować pomoc finansową a wyjazd na stypendium oprócz wspaniałego doświadczenia to studnia wydatków bez dna:( pozdrawiam
tonight, tonight staraj mi sie od czasu do czasu przypomnieć. Odpowiem na Twojego e-meila lada dzień musze trochę posiedziaę ć nad nim i dobrze ci doradzić.P)
Może mi ktoś nadesłac jakieś przykładowe testy CELI - poziom 1, 2 lub 3
www.cvcl.it
[email]
Witam serdecznie, mogłby ktoś przesłać mi testy z Celi 2 lub 3 byłabym bardzo wdzięczna moj e-mail to [email] Pozdrowionka ;)
Ludzie, testy są do ściągnięcia na stronie www.cvcl.it którą z resztą podałam już wyżej.
szukam linkow do sciagniecia cils 3.do niedawna bylo jeszcze na www.unistrasi.it ale teraz przynajmniej ja nie jestem w stanie otworzyc zeszytow.macie cos?
CELI 2007 w Warszawie!!!!

Uprzejmie informujemy, że egzamin poświadczajęcy znajomość języka włoskiego jako drugiego języka organizowany przez Uniwersytet dla Cudzoziemców w Perugi odbywa się w siedzibie XXXVII Liceum Ogólnokształcącego im.Jarosława Dąbrowskiego przy ul.Swiętyokrzyskiej 1 w Warszawie dwa razy w roku tzn.w czerwcu i w listopadzie.
Zapisy na w/w egzamin  trwają trydzieści dni i kończą się zwykle półtoramiesiąca przed wyznaczoną datą sesji.
Odnośnie materiałów przygotowujących do w/w/ egzaminu podajemy , poniżej, adres włoskiej księgarni wysyłkowej w Krakowie, która realizuje indywidualne zamówienia:
    Włoska Księgarnia Wysyłkowa, www.italicus.com.pl
[email]
Egzamin trwa dwa dni: pisemny odbywa się pierwszego dnia po południu i trwać będzie od dwóch i pół o około czterech i pół godzin w zależności od poziomu: natomiast część ustna ma miejsce następnego dnia o tej samej godzinie.
Materiały egzaminacyjne wysyłane są do w/w Uniwersytetu, który po trzech miesiącach informuje nas o wynikach a po pięciu miesiącach od daty sesji wystawia odpowiednie certyfikaty i przesyła je do tego Instytutu.
Ponadto zawiadamiamy, że:
1)ten Instytut Kultury organizuje kursy przygotowawcze do egzaminu CELI.
2)Jeżeli zapisana osoba będzie niobecna na egzaminie, opłata nie zostanie zwrócona: jedynie w przypadku gdy kandydat przedstawi nam zaświadczenie lekarskie, wówczas wpłatę będzie można przełożyć na następną sesje egzaminacyjną.
3)Dodatkowe Informacje dotyczące CELI mozna uzyskać internetem, korzystając z portalu Uniwestytetu dla Cudzoziemców w Perugii (opracowanego  w językach włoskim i angielskim) tzn. unistrapg.cvcl.it i wybierąc opcję CELI .
4)Testy do egzaminu można sciągnąć internetem, z w/w/ portalu wybierając najpierw opcję CELI a następnie opcję past papers.
 
CELI Certificato di Lingua Italiana


ZAWIADAMIAMY, ŻE NAJBLIŻSZY EGZAMIN POŚWIADCZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ JĘZYKA WŁOSKIEGO JAKO DRUGIEGO JĘZYKA "CELI" ORGANIZOWANY PRZEZ UNIWERSYTET DLA CUDZOZIEMCÓW W PERUGI ODBĘDZIE SIĘ W SIEDZIBIE XXXVII L.O. IM.J.DĄBROWSKIEGO PRZY UL.ŚWIĘTOKRZYSKIEJ 1 W DNIACH 18-19 CZERWCA B.R. (DOTYCZY WSZYSTKICH POZIOMÓW).

ZAPISY NA W/W EGZAMIN ROZPOCZĘŁY SIĘ 02.04.2007 I TRWAĆ BĘDĄ DO 30.04.2007
OSOBY ZAINTERESOWANE PROSZONE SĄ O KONTAKT (TELEFONICZNY LUB OSOBISTY) Z SEKRETARIATEM KURSÓW WŁOSKIEGO INSTYTUTU KULTURY (tel. 6280610/18 wewn.105).

SEKRETARIAT JEST CZYNNY OD PONIEDZIAŁKU DO CZWARTKU W GODZ. 10.00-12.00 I 15.00-17.00, W PIĄTKI W GODZ. 10.00-12.00.
informacja PRAWIE kompletna...ile kosztuje ten egzamin?
w krakowie płaciłam 351 zł a w Warszawie jest chyba ciu ciut drożej;-)Pozdr
niestety w maila nie podali kosztów egzaminu, wkażdym bądź razie będę dzwonić i jak tylko się dowiem, napewno was poinformuję!!!
Może w końcu uda mi się zropbić certyfikat...bo zabieram się do tego od trzech lat
ricordatevi che se volete fare l'esame a giugno dovete iscrivervi entro il 27 aprile!!!!!!!!!!!!!!! tutti i livelli si fanno pure alla PWSZ di Tarnow www.pwsztar.edu.pl
ciaoooo
no tak, PITa tez trzeba wreszcie rozliczyc....
zapisac się czy nie - oto jest pytanie
czesc agatka
no wlasnie - na ajki poziom Ty bys sie zapisywala? ja powinnam pewnie próbowac poziom niżej, a zupełnie nie wiem, ile trzeba umiec na poszczególne:)
ja chciałabym na 4, ale to tak bardziej w teorii...obawiam się, że w ogóle do tego nie przysiądę i tylko stracę kasę....no więc mam tydzień na dumanie czy ryzykować, czy nie (i na rozliczenie sie z fiskusem fuck!)
a ja to - żeby prawdopodobieństwo sukcesu było - to na 2 powinnam się pewnie zapisać...też pomyśle. A rozliczyłą=am sie dzisiaj!
no to jeden sukces już w kieszeni:)
teraz jakoś spragniona sukcesów jestem, nawet tych malych:) na NM pisałam, że co drugi tydzień weekend o poranku będe witać,ale na razie ciesze się tą wizją, że coś nowego będe robić
Też się zastanawiam na poziomem CELI (wybiorę chyba drugi, choć to ciut za nisko, a może zaryzykopwać trzeci?)...tylko kiedy ja nad tym przysiądę?!!...w czerwcu przeciez sesja.i doba przydałaby się dłuższa
czy mógłby ktos opowiedziec jak wygląda częśc ustna??jakiego rodzaju są pytania...a może jakieś uwagi i dobre rady!!?? Bardzo dziekuję!
Jesli chodzi o CELI 4 to mialam tak:
wybrac 1 zestaw dwóch obrazkow do porownania. Obrazki nie byly super latwe i jednoznaczne. Zazwyczaj czarno-biale. Dotyczyly np. wojny w Iraku. Ja zas wybralam ruiny koloseum i zgliszcza bog wie czego.. ponoc WTC.
Druga czesc to artykul, ktory musisz przeczytac i potem opowiedziec co w nim jest - komisja zadaje dodatkowe pytania.
Trzecia czesc to kwestionariusz lub jakies tabelki. Musisz sie z nimi zapoznac i zrobic podsumowanie wynikow.
Masz okolo 15 minut na przygotowanie sie.
Ja zdawalam w Tarnowie, byla bardzo mila atmosfera, ogolnie spoko:)
Pozdrawiam
hej, POLISZANKA mogę z tobą porozmawiać na gg mój nr 3026309
jak jutro zdążę to się zapiszę - czyli zdaję się na los........ale jak stracę kasę w tak głupi sposób toooooooo...
:):) toooo? a pita juz rozliczylas? ja im wyslalam dzisiaj poleconym;))
toooo...jeszcze nie wymyślilam...ale z pewnościa będzie to coś okrutnego eheh
chyba będziesz mi musiała dać jakies korepetycje:)

z pitem to ja dzisiaj miałam upojną noc...a nawet z kilkoma pitami, bo tak mnie rodzina podle wykorzystuje!
to Ty taka zdolna jestes ze sama wypelniasz pity? Complimenti! :) :)
Ja wolalam zaplacic niz na tym siedziec..
Wyjezdzasz w ta sobote? Bo ja mialam zamiar sobie zrobic spacerek po Nowym Swiecie, ma byc ciekawie.
sama sama..taka ze mnie sknera, ze nie dam ludziom zarobic:)
ale właśnie koleżanka mnie zapisala na celi..udalo sie...wiec nie mam wyjscia..i jesli nie zdam to nie przezyje tej straconej kasy...znowu moje sknerstwo wychodzi - aż wstyd!
jutro jednak wyjeżdżam kolo poludnia, wiec nie da rady wspolnie poimprezowac...ale wracam w nastepna sobote, wiec proponuje to sobie odbic;PP
no to siadaj do nauki, jak chcesz, to jak wrocisz pozycze Ci panorame. Jak zrozumiesz wszystkie aurtykuly i wkujesz slowka, to dasz rade. Wg mnie rozumienie tekstow bylo najtrudniejsze
Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 232

« 

Nauka języka

 »

Życie, praca, nauka