Badante

Temat przeniesiony do archwium.
361-390 z 424
poszukuje polakow z okolic gornych wloch(lombardia). prosze o pomoc na temat poszukiwania pracy w jaki sposob najlepiej. ja z zawodu jestem fizjoterapeutką. chetnie popisze z kims na [email] czy tutaj gdyz to moje poczatki z italy lub zasiegne porady.
w sieci nie brak ogloszen dla fizjoterapistow..zawsze sa poszukiwani
Cytat: Paola81
Cytat: mirable
Moj znajomy szuka 2-4 badante. Mam ochotniki juz ale zastanawiam sie czy jest jakas organizacja tutaj ( na polnocy w okolicy Mediolanu) ktora pomaga kobietom sie zorganizowac? Powiedzal mi ze wszystko by bylo legalnie. Pewnie wszystko by pozalatwiali za nie ale mimo wszystko chcialabym zeby sie z kims spotkaly i porozmawialy co i jak + moze jakis kurs wloskiego? Wie ktos moze cos na ten temat? Dzieki

Nie potrafie Ci podac konkretnych organizacji w Mediolanie, ale mozna pojsc do jakiegos sindacato np. FEDERCOLF, CISL FISASCAT, CGIL FILCAMS, UIL UILTuCS....

Associazione servizi alla famiglia lub Cinformi UIL
Cinformi lub Associazione servizi alla famiglia
http://www.cislmilano.it/content/category/7/93/105/
Dzieki dziewczyny, popatrze...ale widze ze to wszystko po wlosku, a szukam po polsku :D
Honoratka: czy Ty przypadkiem nie siedzialas kolo mojej mamy w listopadzie w Wizzerze z Katowic do Bergamo?
Tez poznala dziewczyne fizjoterapeutke z Lombardii :)
edytowany przez mirable: 06 lut 2013
Mirable, leciałam wizzerem z Katowic do Bergamo ale w grudniu. Szkoda, że ja nie poznałam żadnej fizjoterapeutki z lombardii -;)). A można wiedzieć skąd jesteś?Lubię poznawać nowe osoby i poszerzać znajomości.
to może ja źle szukam tych ogłoszeń dla fizjoterapeutów, bo ogłoszenia ktore przegladam sa pośredniczone przez jakieś agencje pośrednictwa pracy i wysłałam już bardzo dużo cv i cisza. Być może powinnam robić to w inny sposób ale nie ma bezpośrednio podanych adresów pracodawcy.
Honoratka: yhm to byl chyba listopad, nie pamietam dokladnie, a jestes z Poznania? Ja reprezentuje stoleczny region Gornego Slaska :)))
edytowany przez mirable: 07 lut 2013
jestem z Łodzi, można powiedzieć z centrum Polski. Od dawna przebywasz w Italy? bo ja nie i właśnie jestem w trakcie poszukiwania pracy co nie jest łatwe. Jesli mogę Ciebie Mirable zapytać wiesz może coś na temat jakiegoś bezpłatnego kursu języka włoskiego, słyszałam że tu takie są ale tylko słyszałam.
Honoratka: yhm to chyba jednak nie Ty. Ale nie rozmawialas podczas lotu moze z mala blond kobieta?
ja jestem 4 miesiace w Italii. Nic nie wiem o darmowym kursie, ja mam kurs ale zapewniony przez firme takze nie mam innych informacji.
To jednak nie ja, rozmawiałam w samolocie ale z dziewczyną, która leciała z dzieckiem. To masz fajną firmę. A w jaki sposób znalazłaś pracę- jeśli można wiedzieć, bo pewnie jak wszędzie trzeba mieć znajomości. Mnie osobiscie bardzo podoba sie w Italy, życie w Polsce mnie nie fascynuje.
Honoratka: darmowe kursy włokiego organizowane są zwykle w comune lub provincia zamieszkania (trzeba było się też dowiedzieć w centro dell'impiego) oraz czasem agencje pracy np. umana organiują takie kursy. Te kursy jak pisałam są darmowe, niektóre organizacje wymagają tylko zaświadczenia, że jest się bezrobotnym (dlatego że są one finansowane w ramach programu walka z bezrobociem).
Honoratka: musisz zmienic podejscie do pracy bo jesli wydaje CI sie ze prace znajdziesz tylko po znajomosci to zycze Ci powodzenia w szukaniu...mnie firma przeniosla z Irlandii wiec nie szukalam pracy.
Wiesz jak to mowia....wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma, przyjedz, pozyj we Wloszech i za kilka miesiecy porozmawiamy o Twoich doswiadczeniach :)
Tak masz rację Mirable wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Wiem jak wygląda wszystko w Polsce, natomiast nie wiem jak to jest we Włoszech. Miesiąc temu całkiem przez przypadek poznałam dziewczynę która mieszka gdzieś w okolicach Rzymu i to ona właśnie mnie tak nastroiła, że jest kryzys w Italy a praca to tylko po znajomości. Chyba zbyt bardzo wziełam to do siebie. Ale cóż trzeba być cierpliwym i dązyć do celu.
Może z czasem coś znajde;-)))
Umbryjka bardzo Ci dziękuje za informację, będę szukała.
Honoratko bywa rowniez tak ze dana provincja woli zapewnic prace" swoim" bezrobotnym, swoim rezydentom bezrobotnym bo to oni tu pracowali i placicli podatki..malo kto zwraca uwage na ten szczegol i w pierszej kolejnosci provincia oferuje prace swoim rezydentom z listy bezrobotnych niz przyjezdnym czy emigrantom z innych panstw,nie posiadajacych rezydencji na terenie provincji gdzie szuka sie pracy. Tak niektore prowincje sobie ustalily wlasnie ze wzgledu na kryzys...maly szczegol ale wazny.
Jak co roku, od 1 stycznia 2013, wzrosło minimalne wynagrodzenie pracowników zatrudnionych w charakterze colf, badanti i baby sitter.
Warto przypomnieć, że kontrakt dzieli pracowników na 8 kategorii, w zależności od obowiązków wykonywanych w miejscu zatrudnienia. Pierwszą grupą są tak zwani pracownicy wykonujący nieokreślony rodzaj pracy. Można ich określić mianem „pracowników stawiających pierwsze kroki” w tym zawodzie. Ostatnią kategorią natomiast są pracownicy dobrze wykwalifikowani, którzy mogą opiekować się np. osobami niepełnosprawnymi, potrzebującymi stałej opieki.

Zobacz, ile powinieneś zarabiać w roku bieżącym http://www.naszswiat.net/y-we-woszech/wiadomoci/5920-wzroso-minimalne-wynagrodzenie-dla-colf-i-badanti-.html
Cytat: honoratka13
jestem z Łodzi, można powiedzieć z centrum Polski. Od dawna przebywasz w Italy? bo ja nie i właśnie jestem w trakcie poszukiwania pracy co nie jest łatwe. Jesli mogę Ciebie Mirable zapytać wiesz może coś na temat jakiegoś bezpłatnego kursu języka włoskiego, słyszałam że tu takie są ale tylko słyszałam.

o kursy bezplatne pytaj w Comune lub w chocby w Bibliotece Miejskiej
Wyludnione miasto, którego mieszkańcy uciekli do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu lepszego życia. Pusta ulica Piotrkowska, zamknięte budy handlarzy i pijacy przy irlandzkim pubie - tak "The Sun" opisuje Polskę, a w szczególności Łódź.
http://www.sfora.pl/The-Sun-Lodz-wymiera-przenosi-sie-na-Wyspy-a51235
Czerwone Miasto..kto by pomyslal kiedys, ze to tak sie skonczy..tak samoza jakis czas zakonczy sie wojna Izrela z Palestyna.. bo Zyd z reguly ma 1 dziecko , a Arab 11....15oro..czas tu dziala na niekorzysc Izraelitow.
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,13165478,Co_mowily_o_Lodzi_szanowane_na_calym_swiecie_media_.html
WITAM! JESTEM TU NOWA! I MAM PYTANIE , CZY KTOS MOGLBY MI POMOC W ZNALEZIENIU PRACY JAKO OPIEKUNKA DO STARSZEJ OSOBY WE WLOSZECH! ZNAM JEZYK I KUCHNIE! MOGE WYJECHAC CHOBBY JUZ! BARDZO PROSZE O INROFMACJE!!
SettediNove za info o kursach bardzo dziekuje, natomiast jesli chodzi o poszukiwania pracy to mnie zbytnio nie pocieszyłas ale lepiej wiedziec od kogos kto wie co z czym sie je niż sie czarowac. ale skoro podjelam taka decyzje o wyjezdzie to musze jakos sobie poradzic. dostalam kiedys oferte pracy tyle ze przez polska agencje posrednictwa pracy ale musialam zrobic jeszcze nostryfikacje dyplomu a to troche trwalo i niestety potem bylo juz za pozno a teraz ta agencja juz nie kontaktuje sie z ta we wloszech. wysylam cv do tych wloskich agencji bo oferty dla fisioterapistow sa i to duzo ale nikt na te moje maile nie odpowiada NIESTETY nie wiem czemu tak jest
To bardzo dobrze:D Przyjedz poznasz "rozkosze" itali...czemu nie ..poznasz Italie w glebokim kryzysie.Trudno skoro nie masz wyboru innego panstwa..polecam Austrie Niemcy G.B. Norwwgie
Cytat: margherita20
WITAM! JESTEM TU NOWA! I MAM PYTANIE , CZY KTOS MOGLBY MI POMOC W ZNALEZIENIU PRACY JAKO OPIEKUNKA DO STARSZEJ OSOBY WE WLOSZECH! ZNAM JEZYK I KUCHNIE! MOGE WYJECHAC CHOBBY JUZ! BARDZO PROSZE O INROFMACJE!!

http://it.indeed.com/
Sette, ani Ty ani ja nie dozyjemy konca wojny w strefie gazy. Z jednej prostej przyczyny-pieniadze. Dzieci nic do tego nie maja. Wladze ma ten kto ma $$$. Zydowscy osadnicy dostaja duze dofinansowania+ ulgi podatkowe+ ta wojna nakreca gospodarke kraju. Polecam Ci wybrac sie do Lodzi. To dobrze prosperujace i rozwijajace sie miasto, inwestuja nawet w nowa hale tenisa. Mamy Janowicza:) Niw mowiac o przeniesieniu Della z Irlandii do Lodzi. Wybor nie byl przypadkowy. Proponuje troche zweryfikowac informacje ktore czytasz :)
Honoratka: jesli znajdziesz prace za dobra kase to polecam CI wyjechac:) Zaczniesz tak jak ja narzekac na podatki i biurokracje TYLKO. Pozatym mozna sie troche posmiac z zycia tutaj i troche pozwiedzac bo jest CO:) Jesli znajdziesz prace za kiepska kase nie ruszalabym sie z PL, chyba ze musisz. Ponizej 1500E/m-c mysle ze to walka o przetrwanie tutaj a nie zycie:)
swiete slowa

Zobacz ile musisz zarobić, by żyć legalnie we Włoszech
Jak co roku, INPS wylicza minimalną stawkę, dzięki której cudzoziemcy pracujący we Włoszech mają prawo do legalnego pobytu na terenie Włoch. W 2013 roku minimalny roczny dochód wynosi 5750 euro.
Oznacza to, że każdy cudzoziemiec, który przebywa we Włoszech od ponad trzech miesięcy musi zarobić minimalnie 442,30 euro na miesiąc (wysokość zasiłku socjalnego). Należy pamiętać, że do rocznego dochodu doliczana jest także trzynasta pensja.

http://www.naszswiat.net/y-we-woszech/wiadomoci/5921-zobacz-ile-musisz-zarobi-by-y-legalnie-we-wloszech.html
MIRABLE popieram twoja wypowiedź. a narzeka sie raczej wszedzie, jakikolwiek kraj by to nie był;-)))
A tak na marginesie to lepiej zyło sie Tobie w Irlandii niż tutaj? mowią, że jest tam całkiem ok.
Temat przeniesiony do archwium.
361-390 z 424

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia