Badante

Temat przeniesiony do archwium.
391-420 z 424
Settedi czemu tak bardzo narzekasz na zycie w Italy a nadal tam jestes? mowisz o kryzysie ktory trwa juz od dawna w calej europie niby a tak na prawde go nie ma. to jest tylko głupie gadanie ludzi. ciecia w budzecie panstwa, brak pracy to jest cos co trwa juz od dawna a tak poza tym nic sie nie zmieniło oprocz tego ze dlugi panstw sa coraz wieksze i nic nikomu sie nie opłaca. nie wiem czy jestes na swiezo z tym co sie dzieje w Polsce bo to co mowia w wiadomosciach to tez trzeba czasem dzielic przez trzy- totalna kicha. Kazde Państwo ma jakies wady nawet Niemcy, Austria czy Norwegia. wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. A nikt nikomu drogi powrotnej do kraju rodzinnego nie zastawia.
Honoratka: zdecydowanie lepiej. Nie mowie tu o kwestiach finansowych. I tu i tam zarabialam i zarabiam bardzo dobrze. Moj przyjazd do Italii byl zwiazany z awansem i kariera w mojej firmie wiec kraj nie mial wlasciwie znaczenia bo pracuje w amerykanskim koncernie medycznym. Jakosc zycia jest duzo wyzsza w Irlandii. Irlandczycy to mili i pogodni ludzie, ktorzy maja dla Ciebie zawsze wyciagnieta reke i nie rozrozniaja miedzy swoimi a obcokrajowcami. Wlosi to niestety przede wszystkim rasisci. Codziennie widze w mojej firmie jak traktuja ludzi z innych krajow. Nie mam tu ma mysli tylko Pakich czy Rumonow. Kazdy kto nie jest Wlochem jest gorszy. Szef mojego szefa to amerykanin i odnosza sie do niego jak do rolnika na polu :) Jak juz mowilam, narzekam na podatki (zarabiam podobnie jak w Irlandii ale dostalam podwyzke 8000E jak tu przyszlam zebym mogla tyle zarabiac:D) i na biurokracje (mimo ze kazdy papier zanim podpisze moja firma sprawdza ze strony legalniej i wszystko za mnie zalatwili. Byli ze mna w kazdym mozliwym urzedzie, znalezli mi nawet mieszkanie). Takze podkresle jeszcze raz, zastanow sie dwa razy gdzie i czy chcesz wyjechac, Wlochy to napewno nie Eldorado. Pozatym szanse na awans w tym kraju sa bardzo male dla obcokrajowca. Musisz tez taka opcje rozwazyc. Pozdrawiam z Sycylii :)
tak, zgadam sie z analizowania o mirable! Ja myslalem nawet gorszej niz tak!
Ja sie tez zgadzam z mirable. Moja historia jest bardzo podobna, tez mnie przeniesli z Irlandii. Jest wiele rzeczy, na ktore mozna narzekac we Wloszech... niestety. Tu jestes 'tylka' Polka. Generalizuje? Tak. Wiem. Jednak wiem dobrze, ze tu nigdy nie mozesz byc pewna, czy ktos patrzy na Ciebie czy na Twoja narodowosc, jednoczesnie bedac zdania, ze Wlosi sa najlepsi na swiecie. ...pewnie, ze nie wszyscy tak mysla ...ale to utrudnia jednak wiele rzeczy. Zwlaszcza osobom, ktore w zadnym stopniu nie wstydza sie byc z Polski. Finansowo ...coz mi nie podniesli pensji z Irlandii ...a wrecz przeciwnie, dostalam 'wloska propozycje'. Na pewno nie nizsza niz zaproponowanoby Wlochowi ...jednak finansowo czy z punktu widzenia biurokracji ...nie ma porownania ...Irlandia to zupelnie inna bajka. Finansowo zwlaszcza, ze ja mieszkam w Rzymie i tanio nie jest... Tu jest wiecej slonca i Wlochy to przepiekny kraj:-)

Baw sie dobrze Mirable i pozdrow Sycylie ode mnie! :-)
edytowany przez marysia2: 12 lut 2013
Dolacze sie i potwierdze, ze zgadzam sie z marysia2 i mirable. Wlochy to kraj bardzo rasistowski. @mirable: Brescia pod tym wzgledem bije wszystkie rekordy, podobnie jak Werona czy Bergamo. @marysia2: W Rzymie jest juz 'lepiej', ale to mimo wszystko poludnie Wloch co mozna odczuc korzystajac chociazby z komunikacji miejskiej:( Z mojego doswiadczenia wnioskuje, ze najbardziej otwarty mentalnosciowo we Wloszech jest Mediolan, ale i to miasto pozostaje w tyle w porownaniu, np. z Londynem czy z Dublinem. Podziwiam Was, ze zamienilyscie Irlandie na Wlochy. Wlochy sa super, ale tylko na wakacje!
edytowany przez margherita2: 12 lut 2013
ja tez jestem racista :) i jestem pewno ze wy tez ale...ale jest trudno i nie " political correctt " mowic: jestem racista :D. ipocrisia jest broni o demokracja i o " lewej strone ".
margherita: nie zrozum mnie zle, nie bylo dnia zebym zalowala swojej decyzji. Do Irlandii moge zawsze wrocic, a doswiadczenie zdobyte tutaj jest bezcenne w moim przypadku. Ta firma tutaj dlugo nie przetrwa a ja chce dostac odprawe:)
Im dluzej jestem w Wloszech tym bardziej pozytywnie podchodze do zycia tutaj. Zalatwianie papierow juz sie mniej wiecej dla mnie skonczylo. Pozatym zakochalam sie w Sycylii. Ludzie sie tutaj naprawde mili!! (zaproponowali mi prace w hotelu w Palermo w ktorym aktualnie mieszkam). A jedzenie jest tanie i najlepsze na swiecie!!
Sama osobiscie nie doswiadczylam rasizmu bo do Irlandczykow maja jako taki szacunek ( nikt nie rozumie ze ja ja jestem z Polski;-)). Slysze za to codziennie co mowia o operatorach ( pewnie wiecej niz 50% to nie Wloszki).
Sama w zyciu bym sie nie zdecydowala przyjechac tutaj i zyc. Zreszta moja firma to jedna z nielicznych w mojej branzy wiec nawet nie znalazlabym tutaj ukochanej pracy :)
Pewnie jak wroce w pon do pracy to znow zaczne narzekac :D
Mirable to tylko pozazdroscic takiej firmy w jakiej pracujesz. Masz dużo szczęscia w życiu;-)). Skoro pracujesz w branzy medycznej to może potrzebujecie fizjoterapeutow? pewnie zupelnie czym innym sie zajmujecie;-) A fakt Sycylia to piekna wyspa, bylam tam kiedys. szczerze to nigdy nie bralam Irlandii pod uwage jakos nigdy mnie nie ciagnal ten kraj a w ciemno tez nie bardzo jechac.

Honoratka: Niestety, moja firma nie ma nic wspolnego z Twoim zawodem.
To nie jest tak jak myslisz....zaczynalam od zera czyli od pracy na lini jako operator. Po 6 latach moge powiedziec ze duzo osiagnelam...ale i duzo mnie to kosztowalo, kazdy sukces ma swoja cene, pamietaj o tym :) Dzis moge powiedziec ze mam szczescie, kilka lat temu mialam dni kiedy nigdy wiecej nie chcialam isc do pracy, tylko dzieki ludziom ktorzy za mna stali przetrwalam ciezkie chwile, a pierwsza prace w Irlandii znalazlam przez agencje. Kontynuowalam swoja kariere jeszcze ze Stanow jako kelnerka, wiec nie od razu mialam wysoka pozycje :)
Kto nie ryzykuje jednak, ten nie wygrywa :)
@mirable: Fajnie, ze udalo Ci sie awansowac, ale wazne znaczenie ma fakt, ze zaczynalas w Irlandii. We Wloszech nie byloby to mozliwe. Tutaj, jesli ktos zaczyna od zera i nawet jesli ma dyplom to zawsze uwazany jest za cudzoziemca wiec i czlowieka gorszej kategorii. A Twoja sytuacja we Wloszech jest specyficzna - zostalas przeniesiona do pracy z Irlandii.
Cytat: margherita2
We Wloszech nie byloby to mozliwe

Tak jest!
Kiedy po razie pierwszym znaczynalam kariere profesjonalna, mialam obywatelstwo wloskie a nie tylko ... bylam mloda z dyplomem, mialam znajomosc jezykow obcych itd, ale zaczynalam w Benelux, poza Wlochami.
edytowany przez stefantastica: 13 lut 2013
Wlochy to wyjatkowo skorumpowany kraj. Licza sie uklady i znajomosci. Przy obecnym kryzysie niezwykle ciezko jest znalezc prace Wlochom, a jeszcze gorzej maja cudzoziemcy:( I nie chodzi o bycie choosy - pracy nie ma dla wszystkich. Nie ma wiec mowy o karierze. Latwiej juz o kariere w Polsce niz we Wloszech.
Jak co roku, od 1 stycznia 2013, wzrosło minimalne wynagrodzenie pracowników zatrudnionych w charakterze colf, badanti i baby sitter.

Tabela
http://www.naszswiat.net/poradniki/colf-i-badanti/6135-wzroso-minimalne-wynagrodzenie-dla-colf-i-badanti-.html
Cytat: honoratka13
Settedi czemu tak bardzo narzekasz na zycie w Italy a nadal tam jestes? mowisz o kryzysie ktory trwa juz od dawna w calej europie niby a tak na prawde go nie ma. to jest tylko głupie gadanie ludzi. ciecia w budzecie panstwa, brak pracy to jest cos co trwa juz od dawna a tak poza tym nic sie nie zmieniło oprocz tego ze dlugi panstw sa coraz wieksze i nic nikomu sie nie opłaca. nie wiem czy jestes na swiezo z tym co sie dzieje w Polsce bo to co mowia w wiadomosciach to tez trzeba czasem dzielic przez trzy- totalna kicha. Kazde Państwo ma jakies wady nawet Niemcy, Austria czy Norwegia. wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. A nikt nikomu drogi powrotnej do kraju rodzinnego nie zastawia.

Honoratka i ty dalej kryzysu nie widzisz i nie czujesz???
Praca dla badante na Polnocy z mozliwoscia pracy w Szwajcari,przy dobrym wloskim i niemieckim
http://www.agapecoop.it/?page_id=8
A mnie się wydaje że w Polakach wiele kompleksów, nie wierzą w siebie, stąd spalają się zaraz na starcie. To ja Polak mogę? Mogę pracować? Mieć odpowiedzialna i dobrą pracę? Nie, ja jestem Polakiem, nie nie..ja nie chcę..ja...ja się boję..... nawet nie spróbuję, tak lepiej..zostanę tu gdzie siedzę i ... i sobie ponarzekam :)

Włochy nie są idealne. Polska tez nie. Nawet Anglia i Irlandia. Wszędzie trzeba żyć w innym trochę stylu. Wszędzie jednak sprawdzają się: chęć życia i optymizm i uśmiech skierowany do innych ludzi i chęć dogadania się, porozumeinia. Naiwne, nie wiem..u mnie to działa od kilknastu już lat.... Pracy zaczęłam szukać na początku roku. Znalazłam w pierwszej firmie gdzie zaproszono mnie na rozmowę. Nasłuchałam się wcześniej o znajomościach, kumeterstwie, inaczej się nie da straszono..jesteś Polką, tym bardziej nie uda się. Więcej wiary w siebie Rodacy :)
edytowany przez pecora_nera: 02 maj 2013
http://www.opiekunki.interkadra.pl/
http://www.opiekunki24.pl/artykul/476/62

Opiekunka w Niemczech

Szukasz pracy, jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Firma ProSenior24 oferuje legalne zatrudnienie na umowę zlecenie oraz zapewnia koszty dojazdu i powrotu. W zależności od doświadczenia i znajomości języka proponujemy pensję od 800 do 1200 eur

Adres url: http://prosenior24.pl/
roznica pomiedzy zarobkiem opiekunki w IT to 6 eu/h a w Niemczech to ponad 8 eu /h http://www.arbeitlandia.eu/praca-w-opiece/184,zarobki-opiekunek-osob-starszych-w-niemczech.html
.....moja znajoma,pojechała poprzez firme z internetu,do pracy w niemczech....jako opiekunka,miała 9eu,....ale wytrzymała...tylko miesiąc.....opowiadała mi.....jako facet...tez bym nie wytrzymał..pomimo tego,ze powinienem byc...mocniejszy.....
.....tam.....gdzie nikt.....nie podoła.......szukaj kogos ze wschodu........smutne,oburzajace......ale prawdziwe.......
a4blanche, czy możesz zaniechać wielokropkowania? Bardzo źle się to czyta.
Pracuję jako badante. Od kilku dni mój pracodawca przebywa w szpitalu. Chciałabym się dowiedzieć, czy w związku z jego hospitalizacją muszę zostać zwolniona z pracy?

http://www.naszswiat.net/ekspert-odpowiada/6417-moj-pracodawca-jest-w-szpitalu-czy-zostan-zwolniona.html
Cytat: To_ja
a4blanche, czy możesz zaniechać wielokropkowania? Bardzo źle się to czyta.
......tam,gdzie sa kropki,powinien byc tekst,ale oszczedzam opowiesci!!!!....stad te kropki......lubie kropki...:D
Cytat: a4blanche
.....tam,gdzie sa kropki,powinien byc tekst,ale oszczedzam opowiesci!!!!...

...skąpi opowieści!!!...L'Avare!!!... (synonim: kutwa) :)))
:)
avarO:-)
Cytat: Fidelia
avarO:-)

...avaro di parole...L'Avare - komedia Moliera :)))...qiu pro quo :)))
pozdrawam
:)


...skąpi opowieści!!!...L'Avare!!!... (synonim: kutwa) :)))
:)[/quote] absolutnie nie skąpie,tylko,ze.......najlepiej opowiada sie w cztery oczy,pozdrowionka...przełamałem sie,...i juz cie lubie!!!!:D
...pospieszyłem!!!
Temat przeniesiony do archwium.
391-420 z 424

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia