Badante

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 424

> Witam mam53 lata pracowalam 2 lata w Neapolu opiekowalam siê 94 letni±
> Pani±. Znajomosc jezyka komunikatywny, ukonczylam kurs opiekunki osob
> starszych i niepelnosprawnych z praktyka w szpitalu na oddziale
paliatywnym
> oraz odbylam staz w hospicjum w Lubinie woj dolnosl±skie gdzie
> mieszkam.szukam pracy jako opiekunka osoby starszej bardziej na polnocy
> Wloch .Prosze o jakieś namiaryz góry dziękuje moj nr tel883[tel]email [email]
Cytat: Jadwiga10
> Witam mam53 lata pracowalam 2 lata w Neapolu opiekowalam siê 94 letni±
> Pani±. Znajomosc jezyka komunikatywny, ukonczylam kurs opiekunki osob
> starszych i niepelnosprawnych z praktyka w szpitalu na oddziale
paliatywnym
> oraz odbylam staz w hospicjum w Lubinie woj dolnosl±skie gdzie
> mieszkam.szukam pracy jako opiekunka osoby starszej bardziej na polnocy
> Wloch .Prosze o jakieś namiaryz góry dziękuje moj nr tel883[tel]email [email]
podciagam post w gore ..moze ktos cos wie o wolnym miejscu dla tej Pani
http://laprincipessasulpisello.splinder.com/post/2[tel]
Cytat: SettediNove
podciagam post w gore ..moze ktos cos wie o wolnym miejscu dla tej Pani
Witam, widzę, że nie bardzo się palą z tą pracą ...ehhh gdyby ktoś jednak miał jakiekolwiek namiary ja również byłabym zainteresowana pracą [email] Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach:)
ja rowniez dorzuce swoja skromna osoba jako poszukujaca pracy, jednak na poludniu Wloch ( tu mieszkam ) Gdyby ktoras z Was rezygnowala z pracy, potrzebowala zastepstwa itp.- reflektuje na wszystko . Prov. Brindisi DZIéki
Witam
Będę szukała zmienniczki od lipca. Mam bardzo dobrą pracę i do tej pory zjeżdżałam tylko na urlop jednak pora zacząć więcej bywać w domu. Chciałabym zmieniać się regularnie jednak okres jest do ustalenia , jestem otwarta na propozycje. Wiem że do lipca kawał czasu ale wolę zacząć szukać kogoś od dziś niż potem zostać bez nikogo.
Proszę o propozycje na priv.
Acha....praca jest na północy Włoch, przy jednej chodzącej babci.
Cytat: Margo49
Witam
Będę szukała zmienniczki od lipca. Mam bardzo dobrą pracę i do tej pory zjeżdżałam tylko na urlop jednak pora zacząć więcej bywać w domu. Chciałabym zmieniać się regularnie jednak okres jest do ustalenia , jestem otwarta na propozycje. Wiem że do lipca kawał czasu ale wolę zacząć szukać kogoś od dziś niż potem zostać bez nikogo.
Proszę o propozycje na priv.
Acha....praca jest na północy Włoch, przy jednej chodzącej babci.
Jestem bardzo zainteresowana tą pracą na zamianę od lipca. Pracowałam legalnie jako badante przez ostatnie 5 lat i własnie przeszłam na emeryturę. Dostałam nawet za tą pracę część włoskiej emerytury. Chciałabym jednak jeszcze dorabiać,więc interesują mnie tylko zamiany, takie jak Twoja. Mam dobre opinie ,i jestem zdrowa i sprawna.Pracowałam w Wenecji.Kontakt ze mną na skype.
Margo czy ty nie czytasz swej fioletowej poczty???????
pracowałam w święta - na mc mam 640euro jak obliczyć ile za święta?bo znowu jest problem
Dni świąteczne płacone są 160% zwykłej dniówki czyli 640:26=24,62x1.6=39,40€
To bardzo mało bo za dni świąteczne dziewczyny biorą po 50€ no ale tu ograniczeniem jest kontrakt...
gdybyś miała te 780.97€ przewidziane dla poziomu BS to 780,97:26=30,04x1.6=48,07€
co by nie napisać to te prawie 40 euraków też nie ma co darować a gdybyś miała wątpliwości to idź do związków.Wczoraj widziałam kontrakt mojej Basi:25godz./tydz. i 640 na busta paga ale na rekę ma 1/3 więcej.pozdrawiam
Acha , zapomniałam dodać że to jest wyliczenie za każdy dzień :D czyli 39,40€ x wszystkie przepracowane dni świąteczne. Pracodawca wypłacił też mojej kumpeli 70% tfr i dostała 300€ czyli liczył z tego co naprawdę dostaje na rękę :)
Do Sette
Czytam to co piszesz do mnie na priw ale w trakcie pakowania do wyjazdu oraz organizowania się tu po powrocie miałam mało czasu na konkretne odpowiedzi. NIemniej jednak odpisywałam Ci. NIe doszło nic??
Moja propozycja to nie żadna podpucha, naprawdę szukam kogoś a że czasu jest jeszcze bardzo dużo więc jako priorytet ustawiłam najpierw na spokojnie ułożenie się w pracy a następnie zacznę pisać i odpisywać. NIe lubię poprostu lipy ani na chybcika.
Post z propozycją napisałam jeszcze z PL bo nie byłam pewna czy od razu po powrocie do IT aktywuję net.
Pozdrawiam
do Margo49, czy Twoje poszukiwanie zastępstwa od lipca jest aktualne????? pozdrawiam
Alice52, rozmawiałam już z jedną kobietą którą poleciła mi Sette i wstępnie jesteśmy umówione.Jeśli jednak ona by zrezygnowała to skontaktuję się z Tobą. A skąd jesteś w PL ?
Margo49 jestem z okolic Suwałk, na wiadomości wysłałam ci adres mój emailowy, możesz tam pisać.pozdrawiam
..o ile babcia dozyje do lipca..cos czesto umieraja ostatnio podopieczni naszych polskich badante...i dziewczyny szukajanowej pracy i temat zastepstwa umiera smiercia naturalna... sorry
http://offerte-lavoro.vivastreet.virgilio.it/offerte-lavoro+usmate-velate/ricerchiamo-colf--badanti--babysitter/3[tel]
Chetnie podejme sie opieki nad starsza osoba,znam jezyk moze nie perfekt ale potrafie sie dogadac.Pracowalam kiedys jako opiekunka i szukam pracy najlepiej na polnocy Wloch. Moge jechac na zastepstwo lub na dluzszy okres czasu.Prosze o informacje.
...Wzrosło minimalne wynagrodzenie dla colf i badanti...Jak co roku, wzrosło minimalne wynagrodzenie pracowników zatrudnionych w charakterze colf, badanti i baby sitter. Jest to efekt Zbiorczego Kontraktu Narodowego Pracy dla pomocy domowych.
Warto przypomnieć, że kontrakt dzieli pracowników na 8 kategorii, w zależności od obowiązków wykonywanych w miejscu zatrudnienia. Pierwszą grupą są tak zwani pracownicy wykonujący nieokreślony rodzaj pracy. Można ich określić mianem „pracowników stawiających pierwsze kroki” w tym zawodzie. Ostatnią kategorią natomiast są pracownicy dobrze wykwalifikowani, którzy mogą opiekować się np.
osobami niepełnosprawnymi, potrzebującymi stałej opieki.
Zobacz, ile powinieneś zarabiać w roku bieżącym
Kategoria
TABELA A
Pracownicy mieszkający
z pracodawcą

Wynagrodzenie miesięczne
Dodatek
A
580,50
AS
686,05
B
738,82
BS
791,59

C
844,37

CS
897,14

D
1.055,46

156,07
DS


1.055,46


156,07

Kategoria


TABELA B
Pracownicy, studenci, osoby pracujące 30 godz./tyg. (art. 15 2°c.)
Wynagrodzenie miesięczne
A


AS

B

527,73

BS


554,11

C


612,16

CS

D

DS
Kategoria


TABELA C

Pracownicy nie mieszkający z pracodawcą
Wynagrodzenie godzinne
A

4,22

AS
4,97

B
5,28

BS
5,60

C


5,91

CS
6,21

D


7.08

DS
7,18

Kategoria
TABELA D
Opieka nocna

(wynagrodzenie miesięczne)



Osoby samodzielne


Osoby niesamodzielne

BS


910,33
CS

1.031,71

DS
1.274,47

Kategoria


TABELA E
Obecność nocna

Wynagrodzenie miesięczne

1 kategoria


609,54

TABELA F
Dodatek
Wysokość dodatku za tzw. wikt i opierunek
Obiad i/lub kolacja


Kolacja


Mieszkanie


Razem

1,75

1,75
1,52
5,02
Nie wszyscy pracownicy zatrudnieni jako colf, badanti czy baby sitter wiedzą dokładnie, do jakiej kategorii należą. W każdej umowie o pracę musi zostać wpisana kategoria do której przyszły pracownik będzie należał. Kategoria A: pracownicy wykonujący nieokreślony rodzaj pracy, nie mogący pracować jako opiekunowie osób np. starszych. Do tej kategorii wchodzą wszyscy pracownicy wykonujący pracę ręczną i wymagającą wysiłku. Są to pracownicy nie posiadający doświadczenia zawodowego lub z maksimum 12 miesięcznym doświadczeniem (np. sprzątaczka, pomoc w kuchni, pracownik pralni, stajenny, osoba opiekująca się zwierzętami domowymi). Osoby te muszą wykonywać swoje obowiązku pod okiem pracodawcy.

Kategoria A Super: osoby pracujące jako np. dama do towarzystwa, nie wykonująca innych obowiązków; baby sitter wykonująca swoją pracę okazjonalnie i/lub opiekująca się dziećmi np. podczas nieobecności rodziców.

Kategoria B: pracownicy posiadający doświadczenie zawodowe, wykonujące określone obowiązki, wymagające doświadczenia, nie tylko teoretycznego (np. pracownik wszechstronnie wykształcony, kelner, strażnik, kierowca).

Kategoria B Super: opiekun osób samodzielnych (osoby starsze lub dzieci), który oprócz opieki wykonuje prace związane np. z gotowaniem i utrzymaniem porządku w domu.

Kategoria C: pracownicy wykonujący swoje obowiązki w całkowitej swobodzie i są za nią odpowiedzialni, posiadający odpowiednie kwalifikacje zawodowe, zarówno teoretyczne jak i techniczne (np. kucharz).

Kategoria C Super: opiekun osób niepełnosprawnych, nie posiadający odpowiedniego przygotowania (badante), który oprócz opieki, wykonuje prace związane np. prowadzeniem domu.

Kategoria D: pracownicy wykwalifikowani, którzy wykonują swoje obowiązki nadane przez pracodawcę w pełnej swobodzie i odpowiedzialności (np. wychowawcy, guwernantka,
majordom, szef kuchni).

Kategoria D Super: wykwalifikowany opiekun osób niepełnosprawnych, posiadający odpowiednie wykształcenie uznane przez państwo lub instytucje państwowe (np. pielęgniarki, opiekun geriatra); zarządca domu.

Ile godzin tygodniowo powinna pracować osoba zatrudniona w pełnym wymiarze godzin?
Pracownicy mieszkający z pracodawcą zatrudnieni zostają na 54 godziny tygodniowo (czyli maksymalnie 10 godzin dziennie).
Jeżeli pracownik nie mieszka z pracodawcą, musi przepracować tygodniowo 40 godzin (maksymalnie 8 godzin dziennie).
Specjalne traktowanie przysługuje pracownikom mieszkającym wspólnie z pracodawcą - kategoria C, B, B Super oraz studentom pomiędzy 16 a 40 rokiem życia, uczęszczającym do szkół lub na uczelnie, po ukończeniu, których otrzymuje się tytuł uznawany przez organy państwowe i którzy przepracowują maksymalnie 30 godzin tygodniowoì
"privatassistenza rete nazionale di assistenza domiciliare alla persona per i comuni di peschiera del garda, lazise e garda ricerca operatori socio sanitari, assistenti familiari e badanti con esperienza professionale e residenti in zona. per appuntamento telefonare allo 045/6766860 oppure inviare curriculum a [email] "
10 h temu dodane
=====================================================
Studio professionale cerca urgentemente segretaria, anche prima esperienza, per sollecito inserimento lavorativo in Verona – centro o comune limitrofo, si richiedono: età inferiore ai 30 anni, bella scrittura, dimestichezza con il computer e conoscenza di internet, buona velocità di dattilografia, nonché disponibilità immediata e forte volontà di apprendimento. Offriamo contratto di apprendistato.
Per inviare Curriculum Vitae (con foto): [email]
Oppure contattare il numero: 045/596150
dal lunedì al venerdì h: 9.[tel].00 / 15.30 - 19.30
dodane 14 h temu
====================================================
Adecco Medical & Science cerca INFERMIERI STRUMENTISTI

per ospedale in provincia di Venezia.

I candidati ideali sono in possesso di laurea in infermieristica o titolo equipollente e iscrizione IPASVI. Necessaria la conoscenza della lingua italiana. Si richiede serietà, costanza, flessibilità e ottima predisposizione al rapporto con i pazienti e al lavoro in team.
Possibilità di corsi gratuiti ECM.
Contratto offerto: CCNL AIOP a tempo determinato con possibilità di rinnovo

Per candidarsi o ricevere maggiori informazioni
Adecco Medical & Science
[email]
[email]

– tel [tel]fax [tel]

I candidati ambosessi (L.903/77) sono invitati a leggere su www.adecco.it l'informativa sulla privacy (art.13 D. Lgs. 196/03).
Facsimile di domanda è disponibile su http://www.adecco.it/pagine/FacSimilecCV.aspx.
Adecco Italia S.p.A. (Aut. Min.Prot. N. 1100-SG del 26.11.2004).
14 h temu
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cercasi cuoco/a con vera passione e una certa esperienza di cucina tradizionale veneta per collaborazione professionale continuativa presso importante, antica struttura dedita al turismo culturale. Inviare curriculum a: [email]
dodane 14h temu
====================================================
ciao cerco mega barista palestrato anche di colore con buon aspetto invitante per apertura bar gia pratico 3332081328
heheheh 20h fa
===================================================
edytowany przez emendamentos: 01 lut 2011
Witam wszystkich! Witam! Jestem 51 letnią kobietą i szukam pracy do opieki nad osobami starszymi na ternie całych Włoch. We Włoszech przebywałam 5 lat opiekując się osobami starszymi (zarówno starszymi kobietami i mężczyznami
). Pracowałam w regionie 'Sicilia', obecnie przebywam w Polsce
. Znam język włoski. Byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź. Mój adres e- mail: [email] Pilnie poszukuję pracy, może jakieś Panie szukają na zastępstwo? Proszę o jakiekolwiek odpowiedzi.
Zastanawia mnie jedno...ze poszukuja pracy osoby,ktore pracowaly lub pracuja w Italii od dobrych kilku lat i uwazaja sie za dobre opiekunki,posiadaja dobra opinie itd....(nie przecze)...z mojego doswiadczenia wiem,ze takie osoby nie maja problemu ze znalezieniem pracy,gdyz sami Wlosi pomoga,a w dodatku jak sie jest w porzadku wobec naszych dziewczyn,zawsze mozna liczyc,ze ktoras zadzwoni,bo nie boi sie,ze"sknoci"jej prace lub"ukradnie"tak... tak"ukradnie".Nie chce obrazac nikogo,ale czy myle sie?
Polka lat 54 z okolic Bologni poszukuje pracy jako badante. 3 tyg temu podjela prace,za ktora zaplacila polce 400 euro.Zrezygnowala z niej, a wlasciwie uciekla poniewaz wloch dopuszczal sie rekoczynow.Kobieta ta zostala bez srodkow do zycia . Z polka, ktorej zaplacila za prace, nie moze sie skontaktowac (nie odbiera telefonow).Zatrzymala sie u znajomej ,ale nie moze tam przebywac w nieskonczonosc.Jesli ktos moze pomoc ,prosze o wiadomosci.Tutaj ,u siebie rowniez szukam i pytam, ale jak narazie bez skutecznie:(
Cytat: Cecili
Zastanawia mnie jedno...ze poszukuja pracy osoby,ktore pracowaly lub pracuja w Italii od dobrych kilku lat i uwazaja sie za dobre opiekunki,posiadaja dobra opinie itd....(nie przecze)...z mojego doswiadczenia wiem,ze takie osoby nie maja problemu ze znalezieniem pracy,gdyz sami Wlosi pomoga,a w dodatku jak sie jest w porzadku wobec naszych dziewczyn,zawsze mozna liczyc,ze ktoras zadzwoni,bo nie boi sie,ze"sknoci"jej prace lub"ukradnie"tak... tak"ukradnie".Nie chce obrazac nikogo,ale czy myle sie?

Akurat zgubilam numery do wszystkich znajomych i karte na ktorej mialam zapisane numery. Dzwonie i kontkatuje sie z kolezankami, ktorych numer mialam na innym telefonie, ale na razie nic nie znalazly, dlatego szukam wszedzie gdzie mozna. Wiec przepraszam Cie co mam jeszcze zrobic? Dzwonie do roznych biur, ale na razie nic nie ma. Napisalam zatem tutaj, bo moze akurat ktos ma jakas oferte. Mamy teraz krzyzys i teraz jest trudno znalezc prace jako badante we Wloszech.

Danuta przejdz tutaj http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/201900/page/2#post1290538
Piszę do pani o psełdonimie basik ja mam pracę 24 na 24 przy kobiecie na samym dole włoch tzn Bari , a szczegulnie corato 700 euro bez papierów z papierami 600 euro .podam pani moje [gg]
..pseudonimie..pseudo..pseudo...nimie :D
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 424

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia