Badante

Temat przeniesiony do archwium.
331-360 z 424
Cytat: marshmallow
Cytat: MascalzoneLatino
wystarcze znasz troche historia i znac symbol o wlosow.

To miales na mysli?
U mężczyzn długie włosy są symbolem wolności i niezależności, a także podkreślają artystyczne, nieszablonowe podejście do życia. Długie włosy są przejawem buntu wobec uznanych wzorów. Często buntu wobec struktur i wobec ojca.

ti rispondo in italiano perchè mi sarebbe difficile diventar comprensibile in polacco.
Quello che hai scritto è abbastanza giusto, dipende certo anche su quale persona viene vestito questo pensiero; i capelli lunghi,oltre a quello da te citato, son simbolo di forza,virilità e altre piccolie/grandie cose.
Lo stesso Gesu, se mai fosse esistito, viene rappresentato con lunghi capelli; significa forse che era in ribellione al padre? Chi lo sà.
Sansone aveva la sua forza proprio nei capelli lunghi.
Nel medioevo,come nel rinascimento,venivano addirittura portate delle parrucche.
Il capello corto è un segno di distinzione con le donne ? secondo me dipende dal tipo di uomo,poichè molti hanno dei tratti somatici femminili e con il capello lungo si potrebbero confondere.
In ambito militare il capello lungo era un problema. L'avversario poteva prenderti per la chioma ma con i capelli a zero non poteva aver questo vantaggio.
La diatriba è lunga però l'ipocrisia lo è ancor di più.
Chi si reputa cristiano mi fa ridere quando deride e fa supposizioni sugli uomini dai capelli lunghi, quando lo stesso Gesu li aveva ( e così alcuni suoi discepoli ).
Conclusione? Gesu era sporco,non si lavava,era un drogato e un ribelle?era un uomo o un ragazzo? ;)

Pozdrawiam


Mowa ciała - włosy.
Włosy są bardzo ważnym elementem w symbolicznej mowie naszego ciała. Ponieważ są ozdobą głowy zarówno u MEZCZYZN jak i u kobiet odpowiadają za sferę erotyczną, ale także za sferę intelektualną.....
W latach 60-tych XX wieku długie włosy były symbolem wolności intelektualnej oraz swobody erotycznej. Wyraźnie jest to przedstawione w głośnym filmie muzycznym pt. „Hair", gdzie obcięcie włosów przez jednego z bohaterów było symbolem wejścia w struktury ograniczające wolność, swobodę myślenia i działania...
U mężczyzn długie włosy są symbolem wolności i niezależności, a także podkreślają artystyczne, nieszablonowe podejście do życia. Długie włosy są przejawem buntu wobec uznanych wzorów. Często buntu wobec struktur i wobec ojca. Bardzo ciekawy artykul ale zupelnie ragazzi nie zwiazany ztematem ppostu jakim jest temat BADANTE..ale warto przeczytac :D
http://www.msfera.pl/mowa-wlosy.html
Moje zdegustowanie podyktowane jest wzgledami estetycznymi, wedlug mnie to malo apetyczne.
Nie spotkalam jeszcze mezczyzny z dluzszymi wlosami, ktory bylby naprawde interesujacy, bo albo sa zigolakami, albo ciotami w jakichs rozciagnietych sweterkach albo wiadomo- glany, ciezka muzyka, itd.
Natomiast co do zaleznosci miedzy typem fryzury a dokonaniami w historii ludzkosci... to jakos specjalnie sie nad tym nie zastanawialam. Jedyne co czesto mi przechodzilo przez mysl, to to, ze jesli mezczyzni o wyjatkowo czystym sercu maja byc tylko tacy jak Jezus, to *** !
edytowany przez marshmallow: 20 sty 2013
Wyobraźmy sobie człowieka mającego na nogach, masywne buciory, sprawiające wrażenie ciężkich i połączmy to symbolicznie z przeszłością. Możemy przypuszczać, że takie buty, zakłada on na pamiątkę przeżyć z dzieciństwa i świadczy to często o „niespokojnym" dzieciństwie, braku poczucia bezpieczeństwa, braku ojca lub uczuć z jego strony. Takie masywne buty na ciężkich podeszwach mają równoważyć brak pewności siebie, dać poczucie bezpieczeństwa, krzyczą one swym wyglądem o samotności wewnętrznego dziecka człowieka, który je nosi.
http://www.msfera.pl/mowa-ciala-nogi.html
Jezus chodzil boso
Mascalzone, nosisz tenisówki?
Cytat: marshmallow
Mascalzone, nosisz tenisówki?

tak
do garnituru też?
W It wiekszosc osob chodzi w tenisowkach taka jest moda,tenisowki na zime maja wewnatrz kozuszek
di garnituru nie
Cytat: MascalzoneLatino
di garnituru nie

szkoda, bo czasem to bardzo fajnie wyglada ;)

http://www.fashionbeans.com/2012/wearing-trainers-with-a-suit/
:) ogolnie nie nosze garniture ale jak tak,pewnie nie sa tennis.
Ja wole nie czuc zamkienty z ubranie....nawet dlatego spije nago ( wiecej informacje dla kogo kto potrzebuje rozumiec moj "charakter" ;) ).
edytowany przez MascalzoneLatino: 21 sty 2013
sa naprawde fantastyczne modele owych tenisowek,teraz na obnizkach doslownie za pare eu- Roberto przeciez ty nie masz garnituru to jasne, ze nie zakladsz do nich trampek
nienawidze trampki :D
A jakie "nawidzisz"?
non mi piacciono, non le vorrei mai indossare. Da ragazzo, forse intorno ai 12 anni, mi sembra di aver auvuto un paio di Converse ALl Star ma poi nulla più. Anzi, a quei tempi erano forse le scarpe a più buon mercato, forse intorno alle 25-30 mila lire.
Io ne ho un paio comprato nel lontano 2004... All'epoca mi piacevano ma adesso sono viste, riviste e straviste... Il problema è che costano tanto e non sono né comode né di qualità...

Giusto oggi stavo guardando il sito di un negozio online e ho trovato un paio di jeans con questa descrizione:
Il Signore massacrato Jasper Jeans sono grande per indossare tutti i giorni, con un taglio della gamba dritta, distressed look denim costruzione e un'etichetta di ASOS cucita sul retro. Jeans massacrato hanno un tratto adatta, una semplice zip e bottone e tasche sulla parte anteriore e posteriore.
> Ladies jeans
> Zip e fissaggio pulsante
> Passanti per cintura
> Gamba dritta
> Occhiata angosciata
> Tasche parte anteriore e posteriore
> Scheda massacrato a posteriori
> 99% Cotone, 1% elastan
> Lavabile in lavatrice

E' vero che sotto c'è scritto:
"NOTA BENE: il testo qui sotto è stato tradotto usando un sistema di traduzione assistita dal computer. Per questo motivo la traduzione potrebbe contenere errori di grammatica e non esprimere il significato esatto ma è volta a fornire una comprensione generica della descrizione."
ma "occhiata angosciata" mi ha fatto morire dal ridere!!! :D
occhiata da psicopatico ^^
Cytat: MascalzoneLatino
nawet dlatego spije nago ( wiecej informacje dla kogo kto potrzebuje rozumiec moj "charakter" ;) ).

"prawdziwy" indywidualista

:) podoba mi sie...zalezy co to znacze "indywidualista" dla Ciebie,
cos zupelnie innego niz dla Ciebie
no to znacze ze masz twoja koncepcja, "indywidualistka", o tej slowa....jak nie masz inne argumentow niz tylko kilka slowa
najlepszym argumentem jest jedyna slusznosc mojej definicji
egoistka i zarozumiała ;)

dobranoc!
Tassa pure sulle badanti: licenziarle costerà fino a 1.450 euro in più.

http://www.liberoquotidiano.it/news/1170106/Tassa-pure-sulle-badanti--licenziarle-coster%C3%83%C2%A0--fino-a-1450-euro-in-pi%C3%83%C2%B9.html
che giornali leggi?:)
Visto che per licenziare una badante (assunta a tempo indeterminato!!!) basta solo osservare i termini di preavviso (per il part-time: 8 gg per l'anzianità presso lo stesso datore di lavoro fino a 2 anni oppure 15 gg oltre 2 anni di anzianità, mentre per il tempo pieno sono: 15 gg fino a 5 anni di anzianità e 30 gg oltre 5 anni) questa potrebbe essere una forma di tutela... Anche se non sono del tutto convinta che sia la forma più giusta...

Cmq trovo questo articolo fazioso e pieno di stronzate :D
Tipo:
Già prima, per chi era in regola, si trattava di un aggravio economico non indifferente, anche perchè alla collaboratrice o al collaboratore andava corrisposto il Tfr: che a seconda della durata del rapporto di lavoro poteva andare da alcune centinaia a diverse migliaia di euro
Ma che problema c'è? Tutti i datori di lavoro devono pagare il TFR ai propri dipendenti...

E il timore, più che giustificato, è che anche questa misura (come altre adottate dal governo tecnico) finisca per incentivare i rapporti di lavoro in nero.
Odio questo tipo di mentalità! Ogni scusa è buona per evadere!

Cytat: MascalzoneLatino
che giornali leggi?:)

Dai, che almeno questo è online! Pensa che spreco di carta sarebbe se leggese il cartaceo!
Ma a parte gli scherzi, Sette ha sempre detto di essre anticomunista... allora la scelta non mi sorprende più di tanto :)
edytowany przez Paola81: 27 sty 2013
A proposito di spreco di carta... mi viene in mente "Dzien Swira"... :)

Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gazety, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.
Moj znajomy szuka 2-4 badante. Mam ochotniki juz ale zastanawiam sie czy jest jakas organizacja tutaj ( na polnocy w okolicy Mediolanu) ktora pomaga kobietom sie zorganizowac? Powiedzal mi ze wszystko by bylo legalnie. Pewnie wszystko by pozalatwiali za nie ale mimo wszystko chcialabym zeby sie z kims spotkaly i porozmawialy co i jak + moze jakis kurs wloskiego? Wie ktos moze cos na ten temat? Dzieki
Cytat: mirable
Moj znajomy szuka 2-4 badante. Mam ochotniki juz ale zastanawiam sie czy jest jakas organizacja tutaj ( na polnocy w okolicy Mediolanu) ktora pomaga kobietom sie zorganizowac? Powiedzal mi ze wszystko by bylo legalnie. Pewnie wszystko by pozalatwiali za nie ale mimo wszystko chcialabym zeby sie z kims spotkaly i porozmawialy co i jak + moze jakis kurs wloskiego? Wie ktos moze cos na ten temat? Dzieki

Nie potrafie Ci podac konkretnych organizacji w Mediolanie, ale mozna pojsc do jakiegos sindacato np. FEDERCOLF, CISL FISASCAT, CGIL FILCAMS, UIL UILTuCS....
Temat przeniesiony do archwium.
331-360 z 424

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia