!!!!!!!!!!!!!!!!Praca we Wloszech!!!!!!!!!!!!!!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 457
ja mieszkam na wyspie Ischia
Czesc!!Ja obecnie jestem w Polsce ale na 16grudnia mam wykupiony bilet do Włoch,Bede przebywala w Pistoi (niedaleko Florencji), na poczatek jade do mamy a po swietach zaczne sie ostro za szukanie pracy.
Caserta?? Ja na wakacjach byłam w Mondragonie:))))
To niedaleko. Slyszalam ze Ischia jest piekna Wyspa i ze tam sa lepsze warunki pracy ale w sezonie letnim. Widac to prawda skoro Ty chwalisz. A jak jest z praca w okresie zimowym kiedy nie ma turystow?
Witaj Marii. Ty jestes w Polsce a ja jade na same swieta i wracam.
Jak dlugo bylas na wakacjach w Mondragonie? I jak Ci sie podoba morze, ja tez bylam tam tego lata. Polecam rowniez Gaeta jesli chodzi o plaze i morze.
Mondragone??ojojoj
:D
W Mondragonie byłam około miesiąc, bardzo mi sie podobalo a przede wszystkim odpoczełam bo nie bylo duzo turystów ani wczasowiczów:))))a oto mi chodziło:)))Pierwszy raz byłam na południu Włoch, zwiedziłam po krótce Napoli bardzo mi sie spodobalo niestety za duzo nie zwiedziłam bo wiadomo jak nie ma sie pojazdu to ciezko, bo pieszo i autobusami nie dotrze sie do wielu pieknych miast, mam nadzieje ze w te wakacje równiez namowie mame na spedzenia tam wakacji:)chociaz przyznam wszyscy mowili ze jest tanio ale zaskoczyłam sie :((( nie mowie o jedzeniu ale o noclegach :))) ceny prawie porównywalne do z połnocą Wloch:)))
A jeszcze nie dodałam takich pieknych widoków, morza niestety nie spotkałam na połnocy - było cudownie:)))
Ischia jest piekna i chyba tez dlatego tu jestem, pozatym jak wspomnialem w miare mi sie tu uklada! i nie mowia tu dialektem neapolitanskim no chyba ze sa to neapolitanczycy bo ischianie wcale sie nie uwazaja za neapolitanczykow, pozatym jest bezpiecznie i w miare czysto nie to co w Neapolu! ja mam prace przez caly rok z miesiecznym urlopem w sierpniu, jezeli chodzi o prace w branzy turystycznej to tak, praca sezonowa niewiele hoteli czy pensjonatow funkcjonuje caly rok! ale jezeli masz prace z kontraktem to bierzesz bezrobocie i szukasz sobie jakiejs pracy dorywczej przez 4-6 miesiecy albo jedziesz do polski! pozatym mozna pracowac w innych branzach albo otworzyc jakis swoj interes!
Tu troche fotek z ischi: http://picasaweb.google.pl/Antonio.it.hd/Ischia
Witam. Przepiekne widoki. I pytanie do Antonio: W jakiej branzy pracjesz? W turystycznej? Poza sezonem w jakiej branzy mozna znalezc prace i czy w miare latwo jest o kontrakt. Ischianie maja racje ze nie uwazaja sie za neapolitancow gdyz nie ma sie czym szczycic. Ja jestem niedaleko ale wierz mi ciezko jest o dobra stala prace na czarno a co dopiero na kontrakt. Na poczatku to oni pieknie mowia ze Ci zrobia a pozniej niepamietaja. A jesli chodzi o czysta mowe wloska to w ciagu mojego pobytu tutaj spotkalam niewiele osob ktore mowia czystym wloskim.
Witam! ja pracuje w branzy budowlanej! powiedzmy ze uczestnicze w pewnych etapach remontowych tych hoteli pensjonatow jak i domow prywatnych! w hotelach i pensjonatach jest duza szansa na kontrakt! w martwym sezonie pozostaje sprzatanie opieka osoby starsze dzieci! ale to zalezy co sie chce robic! mozesz np. zostac przedstawicielem jakiejs firmy polskiej albo kilku ktora produkuje jachty i lodzie, i wciskac je tu makarona mozesz sprzedawac polska stolarke okienna i drzwiowa itp. wiem ze polki pracuja u adwokatow jako asystetki u lekarzy! albo zostan moja asystetka :)
n,n, :)
Hej!!! moze ktos mi pomoze?? byc moze wyjade wkrotce do Wloch,do Mediolanu, a dokladnie Seregno, by tam zamieszkac. Teraz mieszkam, pracuje i studiuje w krakowie, jestem nauczycielka jezyka angielskiego- ucze metoda tradycyjna i callana. Jesli wyjade do Wloch, chcialabym tam znalezc prace jako nauczycielka angielskiego ( Milano, Como, Monza). Moje pytania- jakie musze posiadac kwalifikacje? czy wyksztalcenie ktore zdobede tutaj, tzn. mgr filologii angielskiej z uprawnieniami pedagogicznymi,jest tam uznawane? czy musze przetlumaczyc dyplom na jez wloski u tlumacza z listy konsularnej? czy to wystarczy by podjac tam zatrudnienie, czy powinnam posiadac jakies inne certyfikaty??? (TOEFL). szukajac czegos w internecie widzialam sporo ogloszen pracy dla nauczycieli, lecz byly to przewaznie ogloszenia.."insegnante madrelingua"...wiec troszke mnie to zasmucilo...Jesli ktos wie cos na ten temat bede wdzieczna za wskazowki! Dzieki ogromne! Czekam niecierpliwie na wiesci:-)
pozdrawiam! Beata
Otwieram bar Polski w Bologni poszukuje wspolpracownikow .Sponsor Warka z Mazur potrzebny jest ktos odpowiedzialny za kuchnie .
Sluchajcie pomysl prawie doprowadzony do skutku ,nasza Polska kafejka nasza muzyka , browar, kawa ,herbata noi oczywiscie zubrowka. Pozniej jakies widomosci o pracy ,internet ,przejazdy do Polski troche reklamy noi kucharz musi miec dyplom tutaj takie ustawy a pozniej piergi z grzybami
tak samo jest na polnocy ,jak moj chlopak pracowal w okolicach Gardy to go zwodzili po and rok z kontraktem,zalezy na jakich ludzi trafisz...a poza sezonem tez cie czeka tylko opieka i to jak ja znajdziesz po znajomosciach ,bo wtych mniejszych miejscowaosciach wszyscy sie znaja i sobie polecaja osoby...
Cześć,
Szukam kogoś sprawdzonego, kto zajmuje się pośredniczeniem w szukaniu pracy dla opiekunek i pomocy domowych we włoskich domach. Chciałabym pojechać na początku roku 2008 do takiej pracy. Nie wiem ile mogłabym zarobić - jakie są stawki za dzień pracy??? Nie znam języka włoskiego, a jedynie podstawy angielskiego więc pewnie będzie stosunkowo trudno znaleść jakąś dobrą ofertę pracy.
Twoja mama pracuje już we Włoszech, więc może masz jakiś kontakt do pośrednika, który zajmuje się szukaniem pracy dla polek ???
Będę wdzięczna za jakąkolwiek informację :))
Pozdrawiam - mój e-mail: [email]
moge pomoc zalatwic prace fizyczna na polnocy Wloch/pakowanie owocow i warzyw,zaladunek w magazynie/,pensja 1.100 /8 h/dla plci meskiej aktualne od 15 marca praca do konca pazdziernika.prosze o wpisanie maila odpisze.Konieczna znajomosc jezyka wlosk.
a ja mam prośbe jakby mogł ktoś podrzucic namiary do sprawdzonych osob!! którzy pomogą w znalezieniu pracy w okolicach bergamo i milano po nowym roku!!! bardzo prosze o pomoc!!! Strasznie mi zalezy na wyjezdzie w tamte okolice!!! Bardzo bardzo prosze.
Napisz jakiej pracy szukasz i jak ze znajomoscia jezyka.
Naprawdę załatwiła byś pracę? Ja bardzo chce tam jechac. Jezyk znam słabo ale ucze sie. Najlepiej praca taka z mieszkaniem. Moze być opieka do dziecka albo starszej osoby. Bylam już pol roku ale musialam wracać do domu z powodow osobistych. Chce pracować tak na zmiane co 3 mies. Jest mi obojetne gdzie ale wole na połnocy. Odpowiedz czy byś załatwiła.
Jesli masz gg to podaj.To praca przy osobach starszych w okolicach Bergamo przez agencje.Kontrakt jest podpisywany na 3 miesiace,ale warunkiem jest zebys umiala chociaz podstawy jezyka.
To zbyt piekne,zeby bylo prawdziwe.Tak latwo mozna znalesc prace? Mieszkam na wysepce i bardzo chcialabym przeprowadzic sie do Milano z moim dzieckiem.Tu jest totalne bezrobocie,nie ma zadnych szans na prace a zeby uwolnic sie z mojego koszmaru musze miec prace,srodki na utrzymanie dziecka.Jezeli naprawde mozesz pomoc w znalezieniu pracy to napisz cos wiecej,dzieki.Jezyk Wloski znam dobrze.
Moj GG jest 11598455. Będe ci zobowiazana.
Lza, jak znasz język włoski to odezwij się do mnie
Lza tylko ze musisz sie orientowac ze do takiej roboty przyjmuja osoby samotne tz.bez dzieci i nie jest to zaden raj siedziec z tymi dziadkami czy babciami przewaznie chorymi na alzhajmera czy parkinsona a przewaznie do takich sie tu jedzie.Wiem co mowie bo robie przy tym osmy rok.
jezeli chodzi o mnie to interesuje mnie praca opiekunki do dzieci lub ewentulanie w restauracji lub barze jako osoba pomocna do sprztania czy podobnie. Jezeli chodzi o włoski to podstawy juz łapie i znam a reszte szybko zakumam, jestem w trakcie 6 tygodniwoego kursu dla smaoukow i jestem na polmetku. MOj nr [gg]
zapomnialam dodac i osob starszych. Intesresuja mnie oferty od nowego roku, poczatek, polowa stycznia. prosze o kontakt na gg
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 457

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka