Badante

Temat przeniesiony do archwium.
241-270 z 424
o co tu znowu chodzi?jakieś zmiany w przepisach?
abolicja dla pracodawcow zatrudniajacych na czarno opiekunki i pomoce domowe o ile zglosza fakt nielegalnego zatrudniania ..maj czas na to do 15 pazdziernika...Warto sie ujawniac drogie opiekunki by zostac legalnym pracownikiem/ z prawami pracownika
Rumuni okazali się dużo lepsi od Polaków
...Rumuni zaczęli powoli zastępować nas w zawodach, które przez wiele lat były wykonywane niemal wyłącznie przez polskich imigrantów: sprzątanie na godziny, opieka nad starszymi osobami, usługi, budownictwo, handel, przewozy. Teraz w barach i restauracjach pracuje więcej Rumunek i Rumunów, niż Polaków. Wbrew pozorom, rodacy Drakuli wcale nie różnią się tak bardzo pod względem fizycznym od Słowian i niejednokrotnie jasnowłosą Rumunkę można pomylić z Polką.... http://polonia.wp.pl/page,2,title,Rumuni-okazali-sie-duzo-lepsi-od-Polakow,wid,14914243,wiadomosc.html
SettediNove mialam przyjemnosc poznac kilku Rumonow w Irlandii i to bardzo fajni ludzie! Nie roznia sie niczym od nas, jesli chodzi o prace to sa tak samo pracowici jak Polacy. Mam nadzieje ze Rumini zastapili Polakow tylko dlatego ze Polacy pna sie w gore i maja bardziej wyszukane prace.
..albo podzli po rozum do glowy i pojechali pracowac tam gdzie lepiej placa i nie ma..takiej biurokracji i trzesien ziemi
ja tez mam taka nadzieje jak Sette...;),ale trzeba takze przyznac ze Rumunow jest o wiele wiecej od nas...,tutaj gdzie mieszkam jest wrecz zatrzesienie....
jednak jest widoczna NAOCZNIE roznica w cyfrze 1 milion a 100 tys!
dzis wprasie 43 letnia badante romena popelnila samobojstwo zazywajsc wduzej ilosci rozne srodki farmakologiczne..tak smierc wyglada nastepująco:czlowiek topi sie we wlasnych plucach w ktorych zbiera sie woda..sekcja zwlok wykazuje duza ilosc wody w pluchach..kobieta udusila sie ,utopila sie we wlasnych plucach...Kazda chce byc badante..ale nie kazda sie nadaje Badante rumena zabila swego wiekowego podopiecznego nozem....Uwazam,ze do tej pracy trzeba by wprowadzic testy psychologiczne a nie brac ludzi 'z nikad'..do tej pracy trzeba miec powolanie i zamilowanie
Nie zachecacie zbytnio do przyjazdu do Wloch. Mimo wszyskto mam nadzieje z enie jest tak zle skoro tylu Polakow i obcokrajowcow wciaz tam mieszka  ja za 2 tyg wyjezdzam i nie moge sie uz doczekac :)
Mirable jezeli masz juz zapewniona prace to na pewno wszystko bedzie dobrze. Proby zniechecenia do przyjazdu do Wloch (moze nie tyle zniechecenia a do przemyslenia dobrze wlasnej decyzji) dotycza glownie osob, ktore chca tu przyjechac w ciemno, czesto bez znajomosci jezyka (lub z bardzo slaba znajomoscia) i nie majac zadnego punktu zaczepienia. To wlasnie takie takie osoby nalezy ostrzegac bo czesto nie zdaja sobie one sprawy z tego, ze przyjezdzajac tu moga jedynie wpasc z deszczu pod rynne (szczegolnie jesli w Polsce mio wszystko mieli jakies zrodlo dochodu).
Ogolnie 'nastroje' we Wloszech sa takie sobie ...ujme to tak ...kryzys mozna wyczuc 'miedzy wierszami'. ...ale ja sie swietnie tu czuje i 'dobrze bawie' ...choc jak wspomnialam widze duza roznice w moich finansach we Wlochami i w Irlandii. Ciebie to moze jednak nie dotyczyc ...ja zarabiam duzo mniej tu niz w Irlandii ...wiec ciesz sie na mysl o wloskiej przygodzie!!! ...policz do 10 przed wejsciem do jakiegokolwiek urzedu i bedzie Ci sie podobac :-)
A propos wloskich urzedow to wczoraj zaskoczylam sie bardzo pozytywnie. Poszlam do urzedu zalatwic dwie sprawy. Przygotowana bylam na czekanie, ponowny powrot i nie wiadomo jeszczcze co, a tu sprawe zalatwiono mi od reki:))
Dzieki dziewczyny! Ja slow apo wlosku nie znam :) Firma zalatwi wszystko z amni ejesli chodzi o urzedy itp ale wiem ze musze isc tam z nimi aczkolwiek chyba tylko po to zeby fizycznie tam byc:) Jestem bardzo pozytywnie nastawiona do Wloch :) Marysia, bede zarabiac nieco wiecej niz w Irlandii, ale mysle ze Wlochy sa tez ransze niz Irlandia wiec moze jakos odczuje zastrzyk finansowy:) Chociaz nie to jest dla mnie najwazniejsze ale mozliwosci i rzwoj i przede wszystkim awans jaki dostalam :)
Brescia jest moze tansza ...Rzym jest srednio tanszy;-)
Alez oczywiscie, ze nie finanse sa najwazniejsze ...gdyby byly najwazniejsze, ja na pewno nie mieszkalabym w Rzymie ;-)

Ciesz sie i zycze powodzenia na "nowej drodze zycia" ;-)
Dzieki, przyda sie napewno!
Co robią z pieniędzmi Polki harujące we Włoszech?
....na podstawie deklaracji polskich opiekunek pracujących we Włoszech (2/3 tutejszej polskiej emigracji to kobiety), wynika, że każda z nich wysyła do Polski rocznie od 4 do 6 tys. euro.
http://polonia.wp.pl/title,Co-robia-z-pieniedzmi-Polki-harujace-we-Wloszech,wid,14259905,wiadomosc.html
witam! szukam pracy dla mojej mamy,do opieki nad starsza osoba!z gory dziekuje. nr.3294761893
Cooperativa sociale UkrIT Trento che fornisce assistenza e supporto nella ricerca di soluzioni alle necessità di cura, assistenza e accompagnamento, sia generico sia qualificato, di persone ricerca personale da inserire nel proprio organico.
Se vuoi lavorare come badante o colf, babysitter o tata, invia una e-mail con foto a [email] indicando nome, cognome, tipo di lavoro richiesto, età, titolo di studio, madrelingua, esperienza, eventuali referenze, numero telefono, disponibilità giornaliera e oraria e allega il curriculum completo delle tue esperienze professionali.
http://lavoro-provvigione.vivastreet.it/agenti-commerciali+trento/personale-socio-assistenziale/56455836
La cooperativa UkrIT è una cooperativa di badanti. Se ha bisogno di una collaboratrice domestica o di una badante può chiamare UkrIT 389-237-50-30 D'ora in poi non dovrai più preoccuparti di niente: ci pensiamo noi a trovare la persona più qualificata per qualsiasi tua esigenza. Troviamo noi la colf e/o la badante
mozna dzwonic i pytac sie pod podanym numerem,ale najpierw trzeba wyslac CV mamy Jasiektbg to do ciebie!
do dzis nie wiedzialam, ze zawod badante/opiekunka nalezy do grupy 10 najbardziej depresyjnych zawodow swiata i osoby wykonujace ów zawod powinny bardzo uwazac na swoj stan zdrowia psychicznego
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/56,105806,11108534,10_najbardziej_depresyjnych_zawodow.html
Syndrom Włoch – ,nowa forma depresji dopadająca emigrantki ,glownie badante i sprzataczki ..pacjentki oprócz klasycznych symptomów depresyjnych manifestują również silnie zaburzone poczucie własnej tożsamości – nie potrafią określić swojego miejsca w świecie i w relacjach międzyludzkich.....
http://www.naszswiat.net/y-we-woszech/nasze-sprawy/5173-syndrom-woch-refleksja-polskiej-psycholog-z-woch.html
Witam serdecznie wszystkich, pisze z takim pytaniem, może wie któras z Pań gdzie udać sie za praca w Rzymie albo może któraś z Pań zna jakąś osobę która załatwia pracę , pisze w imieniu mojej mamy, poniewaz niema ona dostepu do internetu, a pojechala do pracy do Rzymu jako badante, ale okazało sie ze praca ta byla tylko na miesiąc i teraz niewiadomo co dalej. Moja mama zna jezyk w stopniu komunikatywnym i posiada referencje, poniewaz przepracowala kilka lat we florencji, bardzo proszę o odp. Pozdawiam
Aniu wejdz tu http://www.jobtorpedo.com/2012/10/offerte-di-lavoro-part-full-time-a-roma-2/
Sportello Badanti Cdlt Cgil Roma Sud

Associazione Il Sollievo Onlus
Via Umberto Saba, 26 - 00144 Roma
Numero verde 800.973252/ chyba z komorki sie nie dodzwonisz, raczej z budki dzwon
email: [email]
Witam wszystkich serdecznie, jestem nowa na forum, czytam wasze komentaze, i wiem jak to jest,
mam prośbę, moze ktoś z was wie o jakiejs pracy w oklicach Bresci,
Do Aniia24, mogę dać ci namiary na agencje, pracuje tam polka, ale za prace chcą zgóry 500e,z tego co mi wiadomo jest to pewne, bo tez tródnia sie pomoca dla polek w róznych sprawach,
Isola ja mieszkam w Bresci. jakiej pracy szukasz?
mirable witaj,,, dobrze by było jako colf/ domestca ale nie wazne moze byc jako badante,
znam bardzo dobrze jezyk, bo chodzi mi o prace z zamieszkaniem, mam duze doswiadczenie w obu pracach , pracowałam też jako pomoc kucharza, z tej pracy nie mam referencji, jak bys mogła mi pomóc to bede wdzieczna , pozdrówki.........
Isola, o to nie, u mnie poszukuja 2 inzynierow i nie moge znalesc...ale to firma medyczna to nie ma wiele wspolnego z tym co robisz, sorry, ale nie bardzo wiem jak Ci pomoc. Dopiero co przyjechalam i sie duzo ucze. Moze ktos inny (np. Sette) pomoze:)
mam nadzieje, ze ktos się odezwie dzieki serdeczne,,,
Isola z tego co widzialam tu jest duzo sklepiow, restauracji i centrow handlowych, moze powinnas poroznosic CV? Wiem ze to praca bez mieszkania ale lepsze to niz nic.
Temat przeniesiony do archwium.
241-270 z 424

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia