polacca e italiano cz.19

Temat przeniesiony do archwium.
331-353 z 353
| następna
mamy polski sklep tez w latina!!!!!

:D

kiss

Leon

[gg]
mamy polski sklep tez w latina!!!!!

:D

kiss

Leon

[gg]
Znalazłam adres polskiej księgarni (ale duża to ona nie jest, to nie EMPiK...):
http://www.ksiegarnia.inforoma.info/
email: [email]

pozdrawiam!
Dzieki, zagladnelam...ale nie maja sprzedazy wysylkowej...a to mnie teraz interesuje.I wybor ksiazek tez taki sobie.
Niestety.
Pozostaje Merlin albo inne księgarnie internetowe. Ja czasem korzystam z Merlina. Cześć!
Tak ja tez bardzo czesto kupuje w merlinie, i ciesze sie bardzo ,ze powiekszyli oferte o kosmetyki na przyklad.... a wlsnie dzisiaj kupilam mojej coreczce lalke gadulke , tez w merlinie, ale przesylka pojdzie do babci do Wroclawia ..a potem dotrze do nas przez przewoznika wraz ze smakolykami na swieta..
Czesc dziewczyny ! Franci, a gdzie bylas w termach ? Ja w pazdzierniku bylam w nowo otworzonych we Fratta (byla taka bardzo tania oferta w niedziele w poludnie). Co ja robilam w Rosji ? To nie praca mnie tam zagonila ale serducho ... Moj facet (ten, ktorego poznalas Franci) tam przebywa i pojechalam sprawdzic jak sie miewa.
Ota, sniegu nie bylo, a ja tak bardzo chcialam zobaczyc zime... Nawet nie bylo zimno ale miasto nie do zycia. Wszystko rozkopane, mnostwo kamienic w remoncie (czasami prawie cale ulice) z napisami "idiot restawracja" :) Wyglada to jak wroclaw w latach 90tych, szczegolnie po powodzi. Ale ogolnie ladnie. Piekne luny wieczorem (to przeciez Polnoc), niebo takie chmurzaste, piekne. Nie ma co porownywac z monotonnym niebem Wloch... Nie udalo mi sie duzo zobaczyc bo w polowie pobytu sie pochorowalam, oczywiscie wirusa przywiozlam ze soba z Wloch ... I Jego tez zarazilam :)
Franci, moja mama ma kamienie, ktore co jakis czas sie przemieszczaja. Nasza lekarka powiedziala, ze jak sa silne bole to nie ma co sie zastanawiac tylko nalezy natychmiast wezwac pogotowie. Przyjezdzaja doslownie w kilka min., zabieraja cie do szpitala, tam lecza az sytuacja sie nie ustabilizuje, potem albo biora na oddzial albo wyganiaja do domu z recepta i skierowaniem do specjalisty. Musze przyznac, ze tutaj to naprawde sprawnie dziala.
Dziewczyny w niedziele jest Swieto Narodowe ! Macie przygotowane flagi do wywieszenia ?!
Milli no to chodzimy do tych samych term , ja tez bylam we Fratta. Chodze od 12-14 bo w ofercie wstep kosztuje tylko 10 euro.chodze razem z kolezanka z Ceseny w poniedzialki. A gdziez te Twoja Milosc wygnalo do Rosji, nie byl w Forli? Mam nadzieje,ze niedlugo wroci :)
Co do Swieta 11 listopada, to was zaskocze ,ale bedac w sierpniu w Pl przywiozlam sobie flage i zamierzam ja w niedziele wywiesic, a wy?
Czesc dziewczyny ! Wywieszamy flagi ! Obowiazkowo !!!!
Franci, widze, ze oferta w przerwie obiadowej jest wciaz aktualna. Te natryski aromatyczne wydaly mi sie dziwnie znajome ... bylam tam ale powiem ci, ze wole Castrocaro. We Fratta sa swietne te natryski, sauna, i percorso vascolare ale woda w basenach, szczegolnie w tym duzym, mi nie odpowiada. Ma zbyt duza zawartosc soli mineralnych - kreci mi sie w glowie. Ale moze sie spotkamy w jakis poniedzialek ...
Moj Piekny siedzi w Rosji ze wzgledu na studia podyplomowe. Tylko jeden semestr. Na wiosne wraca. Pamieta Cie i pozdrawia :)
ale wam fajnie we wloszech cieplo a w polsce snieg i na noc robi si mrozik zeby jakos przezimowac i w przyszlym roku (jak Bog da)witajcie wlochy
Witajcie Kochani!!!!
,,wpadłam tylko na chwilkę,żeby się przywitać,,dużo nieznanych osób i dużo znanych poznaję,które niezmiennie tu zaglądają;-)Witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam:-)strasznie się cieszę,że saga "polacca e italiano..'nadal trwa,,,że z pozoru błahy temat na coś się przydał,,muszę już zmykać ale jeszcze postaram się zajrzeć,,,POZDROWIONKA;-)!!!
Witaj Joanno, milo,ze wpadlas, zalozycielko tego watku :) Jak widzisz rozrosla siesaga choc ostatnio niewiele osob pisze, ale sama przyznaje bez bicia ,ze czasem nie ma czasu. Napisz co u ciebie slychac, jestes w Polsce czy we Wloszech? Pozdrawiam.
witajcie dziewczyny. dawno nie zagladalam na fioletowa stronke.bylam chora, dwa tygodnie na antybiotykach. na dodatek jestem oslabiona. pracuje, w pracy dobrze sie uklada.oliwka jest niegrzeczna, moze to ten wiek, wyraza swoje emocje placzem, krzykiem. czasem nie mam juz sily.na dodatek poznalam kogos z pracy , zakochalismy sie trwalo to niedlugo i on odeszedl... poprostu odeszedl. byl w separacji z zona , wrocil do niej. popelnilam kolejny blad. kocham go nadal i cierpie. wiem z czasem to minie,ale dostalam kolejnego kopniaka. moze mi sie nalezal. pozdrawiam.
Witam:-)
Tak przypadkiem trafiłam na ten wątek i sobie pomyślałam że chodzi o tak zwane pary "Polka - Włoch"...hmmm...chociaż nie jestem pewna, więc jeśli to nie tak to proszę o sprostowanie. Strasznie długa jest ta część a widzę że to już 19-tka. Więc mniemam że istnieje też cała reszta. Tak sobie poczytałam tylko kila Waszych postów i poczułam się lepiej. Fajnie że piszecie tak naprawdę o wszystkim...od złapanego przeziębienia po opowiastki rodzinne. Mnie czeka przeprowadzka na stałe w sezonie luty-marzec i pewnie zacznę szukać kontaktów z Polakami by nie czuć tej tęsknoty za domem...hoć ironia losu jest taka że tak naprawdę wybieramy miejsce na zakładanie własnych rodzin. Więc jeśli ktoś będzie z okolic Inverigo to się odezwijcie. Będzie mi miło. No i oczywiście wielki plus za taki rodzaj wątku.
Pozdrawiam Was dziewczyny.
Aneta
Hmm...Sorki za błędy ...bo widzę że przeoczyłam pisząc wcześniejszy post.
No witam witam wszystkich tych , ktorych znam i nie znam!!!!
Widze,ze jeszcze zyje ten watek, jak milo!!!!
No ja to juz nie mam kiedy nawet tu zajrzec, mam co robic z ta trojeczka, najmlodszy za ponad m-c konczy 2 latka......ale czas leci, co??? a dopiero bylam w ciazy.....
Musze stwierdzic,ze ile razy jade na wakacje do Polski / na dwa m-c zazwyczaj/ to nie mam ochoty tu wracac i potem mija bardzo duzo czasu nim przywykne z powrotem do tutejszej mentalnosci i codziennego kolowrotka .... Niema co ukrywac-tesknie bardzo za ojczyna, choc po wyjezdzie z kraju nie jest latwo zrozumiec gdzie jest to miejsce, gdzie jest ta ojczyzna bo czlowiek jest rozerwany. Dzieci wola Polske bo tam maja mnostwo przyjaciol. Tu, jak kiedys pisalam, ludzie zamykaja sie w domach, tylko ludzie z poludnia sa bardziej otwarci i Ci z polnocy- moze bardziej praktyczni. ehhhh..........
No to korzystam z okazji i zycze wszystkim Radosnych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku. Nie wiem czy bede miala okazje jeszcze tu zajrzec, wiec jesli ktos mi odpowie a ja nie odpisze to prosze , nie zrazajcie sie. POzdrowka dla wszystkich!!!
Na pocieszenie wszystkim emigrantkom: my rodzice tez bardzo tesknimy za wami moje 2corki sa we Wloszech 5 lat i bardzo bardzo tesknie i dla was dedykuje slowa pioseki zespolu IRA Londyn8,15 a zwlaszcaa slowa :dla tych co pokonaja lek i tesknote nagroda dzisiaj bedzie rowny start samolotemchociaz piosenka mowi o wyjazdach do Angli jednak sens odnosi sie do wszystkich ktorzy wyjechali rowniez do innych krajow
Czesc, dziewczyny!
Co za okres! Przeprowadzka w domu, przeprowadzka biura, w zwiazku z czym mam jeszcze dalej do pracy, kociokwik w obydwu, ciagle nierozpakowane kartony (oj, cos czuje, ze zostana nierozpakowane na dlugo...), dwa wypady jednodniowe poza Italie, a w perspektywie 2 dni urlopu po Nowym Roku, 24 grudnia w pracy do jakiejs 15... i mily wirusik grypy zoladkowej, dzieki ktoremu przez dwa dni moglam sie pobyczyc w lozku.
Fajnie, ze Weba sie odezwala!
Wszystkiego najlepszego wszystkim w tym przedswiatecznym okresie!
jako,że idę na urlop i nie będę miała dostępu do internetu chciałabym złożyć wszystkim forumowiczom życzenia świąteczne :)
PACHNĄCEJ LASEM CHOINKI,NA STOLE WÓDKI I SZYNKI,WESOŁYCH KOLĘDNIKÓW,PODARKÓW BEZ LIKU,SEKSU NA ŚNIEGU,MNIEJ ŻYCIA W BIEGU, DUŻEGO BAŁWANA I W SYLWESTRA ZABAWY DO RANA. ŻYCZY MARIELKA Z BIELSKA
Ja teraz tez nie mam czasu pisac, zycze wszystkim spokojnych Swiat Bozego Narodzenia, duzo Milosci i Nadziei, i samych dobrych niespodzianek w Nowym roku 2008.
witajcie. z okazji swiat bozego narodzenia zycze wam duzo zdrowia, szczescia rodzinnego, pogody ducha. niech na waszym wigilijnym stole znajda sie i polskie potrawy i oplatek. wszystkiego najlepszego !
Pogodnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu miłych niespodzianek w nadchodzącym roku!
:))
zapraszam do nowej czesci naszej sagi . oto link http://www.wloski.ang.pl/forumw.php?IDt=27418
Temat przeniesiony do archwium.
331-353 z 353
| następna

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia