Pieniądze za urodzenie dziecka.

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 220
poprzednia |
Witajcie.Przyjechałam tu do Włoch do znajomych i chcę tu urodzić dziecko termin mam za 2 miesiące.Nie mam ubezpieczenia ani z Polski ani z Włoch,mam tylko codice fiscale i karte euro26 z Polski(prywatne ubezpieczenie na wyjazd).Już wiem że jako kobieta w ciąży jestem pod szczególną ochroną i mam wizyty oraz poród dziecka za darmo.Moje koleżanki w podobnej sytuacji wyjechały do Angli i dostały jednorazowo pieniądze.Czy we Włoszech też coś dostanę i jak to załatwić.Pomóżcie bo moi włoscy znajomi nic na ten temat nie wiedzą.
niestety nic nie dostaniesz:(
dlaczego??
nie przysługuje we Wloszech nic za urodzenie dziecka?
No a w handel dziećmi ryzykowny i kasy też byś nie wyciągnęła zbyt wielkiej.
1.nie,od 2 lat zniesione zostalo becikowe.
2.nie pracowalas tutaj,nie placilas skladek wiec nie dostaniesz assegno maternità

mysle,ze mozesz zapytac sie w Urzedzie miasta w servizi sociali czy cos ci przysluguje

ps.trzeba bylo wybrac Norwegie albo Szwecje:),bo tutaj bieda az piszczy
kasiu ja chodziłam mnóstwo razy po różnych urzędach aż w jednym znależli przepis że kobieta w ciązy jest zawsze w szczególny sposób chroniona i mamy to wszystkie zagwarantowane. Natomiast inne np tzw kobiece choroby już nie.
A druga sprawa jeśli nie znasz całej sytuacji i motywów wyjazdu poszczególnego człowieka to nie ładnie formułujesz swoje myśli. JA NIE RODZĘ DLA KASY. Pozdrawiam
Bo to nie Anglia.I okres macierzynstwa trwa 5 miesiecy i Inps wyplaca jakàs kwote,ale jak pracujesz i masz kontrakt.A tak ogòlnie to przykre czytac,ze dopiero dzidzia w drodze,a ty juz chcesz je wykorzystac.
jà wykorzystac(maly blàd)
Kobieta w ciazy jest chroniona jesli chodzi o sluzbe zdrowia. Pod wzgledem socjalnym Wlochy sa jednak w tyle i chyba jest to powszechnie znane. Wystarczy spojrzec na statystyki przyrostu naturalnego.
Nie trzeba chodzic po urzedach. Informacje mozna sciagnac tutaj:
http://www.stranieriinitalia.it/guida_alla_maternita_in_6_lingue-guida_in_italiano_1719.html
Przepraszam,ale czy ja dobrze zrozumiałam ? !!!!!!

Ta dziewczyna przyjechała urodzić dziecko do Włoch ???
Bo pewnie jakoś koleżanka jej naopowiadała ile to kasy się dostanie ?!!!!!

I jesteś w zaawansowanej ciaży i przytarabaniłas się do obcego kraju....po pieniądze?

Gratuluję pomysłu !!!!
ale Twoj post tak brzmi,wiec nie dziw się ze tak dziewczynny go odbierają.
Nic nie napisałaś o powodac itd...
ale dziwne jest to że jestes w ciazy i nie masz ubezpieczenia w PL i szukać jakiejs darmochy w IT.
wlasnie,jak o polkich kolezankach pracujacych-niesamowite co Polki robia
w PL też byś miała za darmo.
"moje kolezanki wyjechaly do Anglii i dostaly kase"-ale towarzystwo sie rozjezdza po Europie,bylo zamknac granice,teraz juz za pozno-czasami godze sie z wypowiedziami niektorych Polakow,ze razem z osobami po studiach i normalnie pracujacymi to najgorszy element tez zwial z kraju
przepraszam : chodziło o
to że w PL też by poród był za darmo.
tu chyba nie chodzi o porod za darmo,ale o wykorzystanie zasilkow jakie pewnie kraje daja rodzacym matkom-we Wloszech na to nie licz-i na szczescie,ja place podatki zeby panienki z Polski dostawaly -no chyba to szalenstwo
ale jak to przeczytałam to tylko szkoda mi tego dzieciątka ze ma tak "walniętą" matke.

Jak powód wyjazdu by nie był.....

ale można był jej odpisac ze, tak dostaniesz 10 tyś euro a jak bedziesz przyjeżdzała co dwa lata to za każde kolejne 20 tys euro.
I wszystkie bedziesz mogła zostawić we włoskim sierocińcu a jak skończą 18 lat dostaną mieszkania we Włoszech.
a co ja mam powiedziec?tez place z mezem podatki i fige z makiem dostane:)))

Jesli chodzi o autorke postu,to nie masz sie co obrazac,ale twoj wpis faktycznie zabrzmial w sposob w jaki my go odebralysmy a mianowicie, ze przyjechalas rodzic do Wloch liczac na pieniazki.
wiesz co, ja to już nie wiem co takie osoby maja w głowie.
"nie wiadomo kiedy głupi zartuje" ....:)
KASIU z milano- z tego co czytałam to Ty też bedziesz niedługo mamą i nie sądzisz ze to jest coś kretyńskiego? Takie pomyłsy,obojetnie jakie powody by były...
a moze Ci Silvio cos da z wlasnej kieszeni,caly czas mowia,ze maja rodzinie i kobietom pomagac
Czy ja dobrze dobrze zrozumiałam?!!! Dziecko jest dla Ciebie sposobem na zarobienie pieniędzy?!! Zamiast zapewnić sobie i dziecku godziwą przyszłość poprzez pracę chcesz coś wyłudzić od obcego Państwa? To bulwersujące. Najbardziej w tym wszystkim żal mi Twojego dziecka, że traktujesz je jak przedmiot, na którym można zarobić a nie jako dar od losu
Kobietki.... ja to juz ułozyłam całą hoistorię do tego postu :):).
otóz:
dziecko jest zapewne Pana IT i jak sie urodzi w IT, tooo i obywatelstwo będzie.
Pan możliwe że umył łapki od całej sytuacji a autorka postu chce go zaskoczyć alimentami z ramienia IT.
Po srawie wrócą oboje (mama+ baby) do PL i bedzie na ziemniaki i pierogi...
i na białe kozaki wystarczy.....:)

z całym szacunkiem .....i bez urazy proszę :):)
No to sie dziewczynie dostalo-a ona przeciez nic 'zlego' nie robi-tak jak jej kolezaneczki wykorzystuje Anglikow , ktorzy placa podatki,i daja je na dzieci Polskie-tak i ona chciala we Wloszech,a tu kurcze nic z tego-do Skandynawii bylo wyjechac.A najgorsze,ze w Italii obowiazuje ius solis-czyli dziecko rodzace sie na terytorium wloskim ma obywatelstwo wloskie,szykuje nam sie nowy obywatel,przygotujmy sie , bo jesli taki jak mama to bedziemy jego zasilki za 18 lat placic.Oj przepraszam pomylilo mi sie-na szczescie jest tylko ius sanguinis-czyli bez choc jednego z rodzicow wloskich nie ma obywatelstwa-ulzylo mi
ale jest jeszcze czas na przejazd do Skandynawiii :):)
poród za 2 msc.
miejmy nadzieje,ze dziecko nie pana IT,bo tak to mamy juz nowego bezrobotnego za pare lat na utrzymaniu
ale kolezanka ma codice fiscale,wiecc już tu była :)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 220
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie