od administratora

Temat przeniesiony do archwium.
211-240 z 248
Powiadacie ze nudno Wam?
A to dlatego ze Gienia brak. Coby nie mowic facet byl z polotem:))
Ale mam dla Was dobra wiadomosc, ja nie mam bana:)))
P.S. Spoko 53, majtki mam:)
Buzka Wam
widzę,ze od dnia"uśmiercenia"infa i genia co było priorytetem dla Lukara onze to juz wiecej nie ujawnił się.czyzby jakaś osobista zemsta?
Genio usmiercony?
hmmm,dziwne
Trudno, nie ma Genia, będą inni z równym a może i większym polotem(ja na przykład, nie chwaląc się)
Proszę o pomoc w przetlumaczeniu
Jest harmonogram wejścia Polski do strefy euro
Harmonogram wejścia Polski do strefy euro jest gotowy. Rząd powinien przyjąć go do końca miesiąca

- Harmonogram jest już gotowy, rozpisuje on szczegółowo plan prac rządui parlamentu tak, aby w połowie 2011 r. mogła być podjęta decyzja w sprawie przyjęcia Polski do strefy euro - powiedziała wiceministerfinansów Katarzyna Zajdel-Kurowska.
Tfu, tfu, nie dam rady. Nawet zacząłem tłumaczyć, bo tekst nie jest zbyt trudny, ale sama treść.....jak to czytam, moja treść żołądkowa domaga się natychmiastowego wypuszczenia na zewnątrz.
buzia to stara informacja..nie wejdziemy do strefy euro przed 2012../moge sie zalozyc..
Niech ci gaio los sprzyja, wygraj ten zakład, muuuuaaa.
ale ja to moge udowodnic..ze nie wejdziemy... 1 brak rzadowi planowania strategicznego.. 2 kraj nasz bedzie mial teraz powazne probl .ze spelnieniem kryterium infacyjnego
I niech tak chłopaki trzymają.
W szczególności inflacja będzie musiała zostać trwale obniżona do poziomu nie większego niż średnia z trzech krajów o najniższej inflacji plus półtora procent. Natomiast złoty będzie musiał spełnić kryterium stabilności kursu walutowego, co oznacza m.in. przebywanie w ERM2/ czyli do węża walutowego, w ramach którego w okresie przejściowym kurs waluty kraju może wahać się względem euro. / przez co najmniej dwa lata bez znaczącej deprecjacji.aby przyjąć euro w styczniu 2011 roku, Polska powinna była wejść do ERM2 najpóźniej w maju bieżącego roku (wejście do strefy euro w innym momencie niż 1 stycznia danego roku byłoby precedensem i nigdy nie było w Unii rozważane) w jaki sposób należy przygotować się do wejścia do strefy euro i jakich błędów nie należy popełniać. Po pierwsze, zawsze przed podjęciem ważnej dla kraju decyzji trzeba mieć gotową strategię, w tym również komunikacji. Społeczeństwo i rynki finansowe powinny zostać poinformowane o tym, jak wygląda plan działań, jaką rolę odgrywa w nim rząd, jaką bank centralny, a jaką banki komercyjne. Po drugie, data wejścia do strefy euro powinna być wiarygodna, co ogranicza zmienność na rynku walutowym i stopy procentowej, a przez to zmniejsza koszty dla sektora przedsiębiorstw. Niestety, data wejścia w 2011 roku nie jest wiarygodna, bo jest niemożliwa z opisanych wyżej przyczyn technicznych.

Wiarygodna data oznacza także wysokie prawdopodobieństwo spełnienia kryteriów z Maastricht. W mojej ocenie Polska może mieć poważne problemy ze spełnieniem kryterium inflacyjnego w kolejnych kilku latach, m.in. z powodu spodziewanych znacznych podwyżek cen energii elektrycznej, które podniosą koszty działania firm, co z pewnością w części znajdzie odbicie we wzroście cen produktów i usług./ To opinia Krzysztofa Rybińskiego ktory był wiceprezesem NBP w latach 2[tel]
Amministratore fai qualcosa con "colui che la differenza la fa davvero", ma in negativo. Grazie
administrator nie mówi po włosku, musisz mu zgłaszać uwagi dotyczące konkretnych wątków klikając na kosz przy wypowiedzi, którą chcesz zgłosić do usunięcia...i, w przypadku tematów po włosku, tłumacząc mu po polsku co zawiera dany post
Marcysiu, jeszcze jedna rzecz, bo jesteś tu od niedawna i może nie wiesz, ze prawie robi równice to genio/eugenio...jego wczesniejszy nick juz zostal kiedys zbanowany, wiec zalogowal się pod innym...pzdr.
oh tak wiem, pare dni temu czytalem wlasnie na ten temat, ale dziekuje Ci:) Jednak trzeba z tym cos robic.
to zdegenerowany świr - z nim nie da się nic zrobić...można go jedynie ignorować...skoro administrator nie zamierza mu zablokować wejścia z komputera to będzie się odradzał w kolejnych wcieleniach z tym samym jadem i ścierwem na twarzy
Oto alterego stefanistichi...agatkaf.:))))
fatti le pugnette pupo, e quando caghi stronzate ricordati di pulirti il culo, minchione che non sei altro
Prawie
Kogo alter ego? Ja nie znam Agatkaf i ona nie zna mnie.
Wszyscy jestesmy ofiarami twoich wulgaryzmow.
To chyba nie ten wątek... i chyba nie czytałaś dokładnie co chciała przetłumaczyć buzia17o. Decyzja rządu w sprawie przystąpienia Polski do strefy euro i data jej wydania, to nie to samo, co data przyjęcia Polski do strefy euro... Prawda ??? Pani Zajdel-Kurowska popełniła też błąd w wypowiedzi, powinno być "decyzja w sprawie przystąpienia Polski do strefy euro", bo o przyjęciu decyduje druga strona, a nie polski rząd.
..buahahahahah...
Lukar, to świetna decyzja... ja po powrocie na forum nie mogłam uwierzyć w poziom niektórych postów(szczególnie wyzej wymienionych osób).Należy pamiętać,że jest to ogólnopolskie renomowane forum językowe, i niektóre niczemu niewinne osoby są tu wręcz obrażane przez np. gajo czy inf.Naprawdę świetna decyzja! pozdrawiam
adeline_it
o sobie: mieszkam we włoszech, mówię po włosku
zarejestrowany: 3 Lis 2008

Faktycznie masz duzą wiedze o tym forum. Jesteś prawie autorytet. :DDD
A oczym to ma swiadczyc? Duzo ludzi obserwuje forum i dopiero po jakims czasie sie rejestruje, np ja:]
No tak. Obserwowała, obserwowała, a później mięchem pojechała. Też powinnaś dostać bana, albo przynajmniej ostrzeżenie.
I tyle w twoim temacie.
........szczęka mi opadla....buhahahaha
Lukar, jeszcze raz od nas normalnych osób prośba o nie dopuszczanie obraźliwych komentarzy pod naszym adresem.
buahahahahahahahahahahaha
>tym samym jadem i ścierwem na twarzy

hahaha dobre :D
Witam,
wczoraj zapytałem w wątku odnośnie usuwania tematów, o przyczynę usunięcia mojego tematu - ( Witam, proszę o wyjaśnienie dlaczego usunął Pan mój wątek, w dziale tłumaczenia " Poszukuję tłumacza" ???? )
Niestety nie otrzymałem odpowiedzi, za to dziś zniknął mój drugi wątek w dziale ogłoszenia "Kupię mazdę 6", czy może mi Pan wyjaśnić dlaczego ????
Temat przeniesiony do archwium.
211-240 z 248

« 

CafeItalia

 »

Studia językowe