jak jest z pracą w rejonie Marche?

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 183
Magda, dokładnie o to mi chodziło co Zuzka napisała i dokładnie to samo przeszłam. A nerwowa jestem jak cholera i flaki mi wywraca gdy czytam niektórych mądrości.
Pracowałam jako badante i z takimi kobietami miałam styczność. Napatrzyłam się na niejedną tragedię i ostatnie co można o tych kobietach powiedzieć to że są to cwaniary chcące wyssać jak najwięcej od włochów !!


buziole Madziuś
Margo ma 100% racje.Znam wiele badantek ,ktore przed obawa utraty pracy cicho siedzialy (siedza) .Sa ponizane ,wysmiewane,wykorzystywane.Jedzenie przed nimi jest chowane,wolno im sie myc tylko w sobote (woda kosztuje),kawy moze sie napic, ale z zaparzonych ponownie fusow po kawie.Niektore sa szturchane ,popychane.Niestety w dosc duzych przypadkach tak sprawa wyglada .Wiekszosc jeszcze siedzi cicho.
Kobiety ,ktore umieja sie upomniec o swoje nazwane zostaly "cwane babska".....Marysiu !!!! wstyd
Obrazilas te kobiety !!!!
Basiu, jechałam 3 dni temu z kobietą która uciekła bo z głodu słabła ............. za 2 tyg pracy (TYLE WYTRZYMAŁA) nie dostała ani grosza....ale nie była "cwaniarą" i nie wyssała z włochów ani centa choć chciałam jej pomóc.

ja "cwaniarą" jestem i wyssam co do grosza !! ale tylko tyle co uczciwie zapracowałam !! według najniższej, minimalnej gwarantowanej mi stawki ! GWARANTOWANEJ PRZEZ KODEKS PRACY !
NIE PRZEZ MOJE WIDZIMISIĘ !!
edytowany przez Margo49: 24 wrz 2011
I masz racje ! TAK TRZYMAJ!.O swoje trzeba wlczyc czy to we wloszech czy w polsce .To sa twoje ciezko zarobione pieniadze .Ja w domu starcow mam taka babke ...8 badantek od niej ucieklo ,nie wytrzymaly nawet po tygodniu.Babka posuwala sie nawet do bicia .Corka umiescila ja u nas. .Oj...mialysmy z nia ...mialysmy...to bylo 2 lata temu .Teraz jest cichutka mozna powiedziec ,ale tez i duzo slabsza .Mimo to czasem daje popalic .Byly inne tez upierdliwe ,ale ta pobija wszystkie :)
...to ogloszenie jest jak znalzl wiec ...zyla zlota! Powodzenia!
...szczerze mowiac ...komentarze typu, ze 'kretynki jak marysia' czy 'gdyby glupota byla lzejsza od powietrza', swiadcza o kompletnym braku wychowania. ...tak masz rzetelne podstawy twierdzic, ze jestem kretynka...
edytowany przez marysia2: 25 wrz 2011
Cytat: Magdalena-Malpa
Ja nie zauwazylam, ale jesli nawet tak jest, to od kiedy wiekszosc ma racje?

Oczywiscie, ze wiekszosc nie zawsze ma racje. ...a juz nie na pewno tu. ...tu sa osoby, ktore maja racje z zalozenia ....a reszta to 'kretyni'...

I dodam na zaoknczenie ...bo zdaje sie, ze nie wszyscy tu umieja po polsku czytac! Nie mowie o nie dochodzeniu swoich praw - TYLKO O PRZYJECIU PRACY, Z INTENCJA SADZENIA SIE PO CZASIE I TRAKTOWANIE TEGO JAK LOKATE NA PRZYSZLOSC!
Cytat: Margo49
Zuzka, to NIGDY nie jest kwestią cwaniactwa. Żadna badante nie przyjeżdża tu z zamysłem "wysysania kasy z włochów" jak to pewna walnięta dziewucha określiła.

Nie mam pojecia, kto owa walnieta dziewczyna jest ...ja zadnej badante nie znam i jestem daleko od oceniancia czemu przyjechaly i czy sa 'cwaniarami' czy nie. ...ale gdybym miala zamiar badante zostac ...bardzo bym sobie zyczyla, zeby komentarze, ze sprawa w sadzie za kilka to swietna 'lokata na przyszlosc' nie pojawialy sie w necie, zwlaszcza z polskich ust.

Poki co jednak badante nie planuje byc ...ale jakby nie bylo jestem Polka. ...w zeszla niedziele bylam w teatrze w Rzymie ...i byly krytyczne komentarze na temat dziewczyn z Europy Wschodniej ...jak czyszcza konta Wlochow. ...urazilo mnie to... ale...

Nikogo poki co cwaniara, ani pazerna baba nie nazwalam ...bo nie rzucam takich okreslen bez namyslu. ...w ogole sie o ludziach tak nie wyrazam.
edytowany przez marysia2: 25 wrz 2011
...i jak dla mnie ...ocenianie mojej osoby, nawet jezeli moje argumenty 'wywracaja komus flaki' ...sa o wiele za daleko idace. Np.:

OCZYWIŚCIE ....WSZAK JEST WAS WIĘCEJ WCHODZĄCYCH WŁOCHOM W DUPĘ BEZ MYDŁA !!!!
I CAŁUJĄCYCH DŁOŃ CHCĄCĄ PODPISAĆ KONTRAKT O PRACĘ ZA GROSZE !!!


...kto daje Ci praw do wypowiadania sie publicznie o czyms o czym nie masz pojecia!!!! Po czym wnioskujesz, ze wlaze w dupe bez mydla! Jakim prawem komentujesz za jakie pieniadze podpisalam kontrakt!!!! Skad mozes wiedziec, czy to sa grosze!!!

I to 'autrytety' tego forum maja prawo pisac takie bzdury! Najpierw zobacz moj kontrakt, zobacz czy w dupe wlaze a potem pisz!

Komentarz ponizej krytyki!
edytowany przez marysia2: 25 wrz 2011
Cytat: basik2811
Kobiety ,ktore umieja sie upomniec o swoje nazwane zostaly "cwane babska".....Marysiu !!!! wstyd
Obrazilas te kobiety !!!!

Opanuj sie i nie obrazaj mnie!!!!!!!! Gdzie, wskaz mi gdzie napisalam 'cwane babska'.

Czy tu nikt nie potrafii czytac, co pisze!!! Skrytykowalam tylko podejscie, podpisywania czegos, co sie nie podoba, z mysla, o pozniejszych profitach!!!!!!!

GDZIE kogokolwiek nazwalam cwanym babskiem. Zycze sobie, abys mi to wskazala!
edytowany przez marysia2: 25 wrz 2011
Cytat: basik2811
Kobiety ,ktore umieja sie upomniec o swoje nazwane zostaly "cwane babska".....Marysiu !!!! wstyd
Obrazilas te kobiety !!!!

...i ja je obrazilam..., czekam z niecierpliwoscia jak wskazesz mi gdzie to ja nazwalam je 'cwanymi babskami'...
Ja skrytykowalam tylko jedna rzecz ...ale watpie, czy dam rade, w jakikolwiek sposob, wypowiedziec sie tak, zeby ktokolwiek mnie tu zrozumial...

NIE KRYTUKUJE ZADNEJ BADANTE!!!!!! ZADNEJ! Zwlaszcza, ze zadnej nie znam!
Ufffff...Ale sie Marysia napisala....
Wysiadam, nie obejmuje to moj scisly unysl, wiec odpowiem cytatem ktory Ml, kedys Marysi napisal.
"....tej kobiety ze o dawno nie jada loda...mah!! ... maaaahh!!...."
Ml, sie udalo zamknac usta Marysi, moze i mi sie uda:))))
P.S. SZACUN DLA BADANTE! I jeszcze wiekszy szacun dla tych ktore znaja swa cene!
Ja za miliony bym tej pracy nie wykonywal i NIE dlatego ze Bog wie co to nie ja-----
Tylko dlatego ze pewnnie ukrecilabym leb jakiejs podopiecznej...TA PRACA POWINNA BYC NAJBARDZIE SZANOWANA!
A wiem co mowie bo to co moja babcia odstawiala a teraz jej siostra odstawia to trzeba byc aniolem by nie zwariowac.
Marysiu przyjmij me przeprosiny ......szczere
A wczoraj juz nie pisalam bo spac poszlam :)
Nadal jednak uwazam ,ze jesli jakas badantka znajdzie niescislosc ,niezgodnosc z swoim kontraktem ,ma prawo o to zawalczyc i powinna.Podziwiam te kobiety i SZANUJE !!!
Marysia się dochodzi nie wiem po co, wchodzi w dyskusje, o których nie ma żadnego pojęcia, a co do badanti - to ja zgadzam się z Tobą Madziu, moje dwie ciotki są we Włoszech i naprawdę je podziwiam... Bo w takiej pracy łatwo nerwowo wysiąść...
Cytat: marysia2
Cytat: marysia2
...a do sadu ...to moze wtedy, gdy na co innego sie godzisz, a co innego dostajesz...

...nie wiem, czy rozumiesz roznice z zalozenia, przy czytaniu ogloszenia planowac sadzenie sie ...a sadzenie sie, bo cos nie bylo zgodne z umowa.

A co sadzi twoj aksamitna umysl o sadzeniu sie ze umowa nie byla zgodna z prawem pracy, czy z kodeksem pracy?
I mozna tak dalej w kolo Macieju....
Faktem jest, ze Marysia bardzo pieniaczo sie zachowuje i dochodzi sie o przecinek, w ten sposob niszczy sens dyskusji.

Wroce na krotko do mojej babci siostry:)
Sprawa zaczela sie jak lekarz zalecil zakladanie na lewa noge takiej leczniczej podkolanowki.
Ciocia nie dawala rady ja sama zalozyc, wiec ja przychodzilam z rana i zakladalam....I ZACZELO SIE PIEKLO:)))))
Ja wysiadlam, wiec poprosilam o siostre pck....Teraz juz przychodza 3 razy dziennie i oczywiscie wszystko robia zle WEDLUG cioci.
Te kobiety sa gory zlota warte ze u cioci wytrzymuja:))
Gdyby chcialy cioce sadzic ze za malo im placi, maja mnie za swiadka:)))


edytowany przez Magdalena-Malpa: 25 wrz 2011
Nie uwierzycie!!!
Wlasnie ciocia mi zadzwonila ze siostra pck, ukradla jej korek od zlewozmywaka!
Powiedzialam ze sie tym zajme...No coz przeprosze te siostry ze ciocia szaleje....
Ciocia jest bardzi wdzieczna za opieke:))
P.S. Juz slowa o cioci nie napisze, bo wywolalam wilka z lasu!
Juz kiedys byla awantura to ze kradna worki na smieci:)))
Boze, daj mi umrzec zanim bede pierdolnieta:)))
edytowany przez Magdalena-Malpa: 25 wrz 2011
Analizuje sobie posty Marysi i dochodze do wniosku ze jst ona mistrzyni dyssypacji mysli, ze tak scisle sie wyraze:)
Takie rozproszenie problemu poprzez analizowanie jego najbardziej nieznaczacych czesci skladowych, dzieki temu rozproszeniu szybko umyka sens calosci problemu.
A posty Marysi staja sie dla mnie nieczytelne. PRZYKRO MI.
Jak przekazy mojej cioci :))

edytowany przez Magdalena-Malpa: 25 wrz 2011
ja doszłam do jeszcze jednego wniosku.
Marysia łazi po moich śladach jak Old Shatterhand po śladach Winnetou .....z tym że Ci dwaj w konsekwencji pewnych zdarzeń zaprzyjaźnili się, natomiast marysia zieje nienawiścią do mnie jak smok wawelski ogniem. Wszystko dlatego że podobno kiedyś napisałam coś, co nie bardzo jej do gustu przypadło. Ja za cholerę nie pamiętam co, ale marysia od tamtej pory przybrała pozę mojego śmiertelnego wroga. Łazi za mną, szpieguje i pewnie gdybym napisała że 2 plus 2 równia się 4 ona starałaby się udowodnić że to oszczerstwo i na bank to 5 a nawet 6 :)))))
A najbardziej dziwi mnie to iż wszelkie słowa mojej krytyki przyjmuje do siebie, stąd moje określenie o głupocie lżejszej od powietrza......


pzdr
M
Cytat: marysia2
......! Gdzie, wskaz mi gdzie napisalam 'cwane babska'.

GDZIE kogokolwiek nazwalam cwanym babskiem. Zycze sobie, abys mi to wskazala!

Marysiu, twoje zyczenie jest dla mnie rozkazem:))
Wiec zaraz ci wskaze gdzie SUGEROWALAS "cwane babska"!
Cytat: marysia2
...a Was podpisujacych z mysla, zeby od razu wyssac, ile sie da, tez jest duzo?

Jeszcze?
Nie ma sprawy, bo w twych postach az kipi od tego sugerowania!
Lecimy z koksem:))
Cytat: marysia2
...to ogloszenie jest jak znalzl wiec ...zyla zlota! Powodzenia!

Sugerujesz ze cwane baby tylko tylko czekaja na okazje!
Jeszcze?
Moge dalej ....ale nie wiem czy warto z toba w ogole gadac!
przekrecasz wszystko i na koniec jeszcze sie wypierasz!
Mi sie wydaje ze jestes cwaniara:))))))))
Cytat: marysia2
".............. i wielkiej wygranej w sadzie zycze!

SUGERUJESZ ze Margo chce sie nachapac:)))
WIELKIEj wygranej zyczysz???
Margo napisala wyraznie ze chce ile sie nalezy!
Wiec tymi zyczeniami, niewprost ale jednak twierdzisz ze jest "cwanym babskiem"
JESTES TRAGICZNIE.......(kazdy niech sobie wpisze co uwaza)!
edytowany przez Magdalena-Malpa: 25 wrz 2011
Juz mi sie nie chce:)))))
Ja tylko dostaje bialej goraczki jak mam doczynienia z takimi upierdliwcami.....
Choc w pracy juz mnie sekretarka nie wku...a, bylam z nia w klubie i zmienilam zdanie:)))))))
Moze trzeba pol litra wodki wypic zeby Marysie zrozumiec:)
Margo, jak bylam mlodsza to smucilam sie jak mnie ktos nie lubial....
Teraz jestem dumna ze mnie upierdliwe baby nielubia!
To jest mym drogowskazem ze jestem lepsza:)))
I ty tez:)))
Wiec przy okazji przypominam ci o podpisamiu petycji, ze jestem piekna i madra:))))
edytowany przez Magdalena-Malpa: 25 wrz 2011
Madziu, już od dawna zabieram się do podpisania petycji i czuję się niegodna pisania o Tobie Pani. Me drżące palce suną po delikatnej klawiaturze trącając nie te miejsca co by trącić trza....i wołam w cyberprzestrzeń słabnącym głosem .... MAŁPO TYŚ NAJPIĘKNIEJSZA, MAŁPO, TYŚ NAJMĄDRZEJSZA....
słyszysz dzieweczko? czy ona słucha, gdy żar z rozgrzanego fioletu bucha???????

pzdr
M
Cytat: Magdalena-Malpa
Ufffff...Ale sie Marysia napisala....
Wysiadam, nie obejmuje to moj scisly unysl, wiec odpowiem cytatem ktory Ml, kedys Marysi napisal.
"....tej kobiety ze o dawno nie jada loda...mah!! ... maaaahh!!...."

to nie bylo az tak jasne, ze to do mnie napisal. Kobiety to liczba mnoga... ...mi zamknal ...ale Tobie nie...

Szanuje badante i nigdy nie napisalam, nie pomyslalam o nich zle. Nawet jezeli zadnej nie znam, nie znaczy to, ze nie moge sobie tego wyobrazic. Jako nastolatka mialam babcie po udarze w domu i wiem doskonale, co to znaczy opiekowac sie osoba starsza i niepelnosprawna. Zdaje sobie doskonale sprawe co to znaczy i podziwiam tych, ktorzy decyduja sie na ten zawod. Nigdy i nigdzie nie napisalam czegos innego.

Cytat: basik2811
Marysiu przyjmij me przeprosiny ......szczere
A wczoraj juz nie pisalam bo spac poszlam :)
Nadal jednak uwazam ,ze jesli jakas badantka znajdzie niescislosc ,niezgodnosc z swoim kontraktem ,ma prawo o to zawalczyc i powinna.Podziwiam te kobiety i SZANUJE !!!

Dziekuje za przeprosiny. Ja rowniez uwazam, ze powinna walczyc, podziwiam je i szanuje. I NIGDY nie napisalam czegos innego. (musze to powtarzac 100 razy ...bo tu i tak wiekszosc interpretuje jak chce...)

Cytat: gosiaBG
Marysia się dochodzi nie wiem po co, wchodzi w dyskusje, o których nie ma żadnego pojęcia

Skad wiesz, ze nie mam pojecia o podpisywaniu kontaktow i kodeksie pracy? ...zreszta ja tylko skomentowalam odpowiedz Margo49 do Grega WWW. A nic na temat pracy badante! NIC a NIC. Na temat podpisywania kontraktu, z mysla o pozniejszym sadzeniu sie, bo sie zauwazylo niescislosci. Bez wzgledu, czy to jest praca badante, kelnerki, czy general mangera.

Cytat: Magdalena-Malpa
A co sadzi twoj aksamitna umysl o sadzeniu sie ze umowa nie byla zgodna z prawem pracy, czy z kodeksem pracy?
I mozna tak dalej w kolo Macieju....

Moja aksamitna umysl mysli w dalszym ciagu, ze jezeli jest nie zgodny z kodeksem pracy mozna sie sadzic. ...ale jezeli przy podpisywaniu jest sie swiadomym, ze jest niezgodne z prawem ...i traktuje sie to jak 'lokate na ptzyszlosc', to jest to swintwo.

Cytat: Magdalena-Malpa
Faktem jest, ze Marysia bardzo pieniaczo sie zachowuje i dochodzi sie o przecinek, w ten sposob niszczy sens dyskusji.

Ja niszcze sens dyskusji?! ...to to byla dyskusja o tym jak trudna i godna podziwu jest praca badante, czy o podpisywaniu kontraktu i ewentualnym sadzeniu sie? ...mysle, ze dyskusja sie zaczela, od tego, ze wzrasta niechec do zatrudniania (nienieniecznie badante...). Przypominam:

Cytat: Greg_WWW
Wcale sie nie dziwie ze ludzie nie chca zatrudniac, dziwnie to troche , lapiecie pierwsza lepsza robote, zgadzacie sie na warunki a po kilku latach latacie po adwokatach i dochodzicie wlasnych praw ( to jest chore)

Cytat: Magdalena-Malpa
Wroce na krotko do mojej babci siostry:)
Sprawa zaczela sie jak lekarz zalecil zakladanie na lewa noge takiej leczniczej podkolanowki.
Ciocia nie dawala rady ja sama zalozyc, wiec ja przychodzilam z rana i zakladalam....I ZACZELO SIE PIEKLO:)))))
Ja wysiadlam, wiec poprosilam o siostre pck....Teraz juz przychodza 3 razy dziennie i oczywiscie wszystko robia zle WEDLUG cioci.
Te kobiety sa gory zlota warte ze u cioci wytrzymuja:))
Gdyby chcialy cioce sadzic ze za malo im placi, maja mnie za swiadka:)))

...to jest wrecz sedno dyskusji ...na temat kodeksu pracy...

Cytat: Magdalena-Malpa
A posty Marysi staja sie dla mnie nieczytelne. PRZYKRO MI.

To wyznanie nie jest dla mnie zadnym zaskoczeniem, ...to widac...
edytowany przez marysia2: 26 wrz 2011
Cytat:
Cytat: Greg_WWW
Wcale sie nie dziwie ze ludzie nie chca zatrudniac, dziwnie to troche , lapiecie pierwsza lepsza robote, zgadzacie sie na warunki a po kilku latach latacie po adwokatach i dochodzicie wlasnych praw ( to jest chore)

wystarczy zatrudnić pracownika zgodnie z kodeksem pracy , być uczciwym a żaden pracownik
nie pójdzie do sądu. BO PO CO????
najlepiej liczyć na nieświadomośc i nieznajomość języka,prawa itp i liczyć że się uda zatrudnić kogoś tanim kosztem. A jak ktoś się upomni o swoje to lamentować jaki to pracownik nieuczciwy bo chce bezczelny swoich praw dochodzić.
Chytry dwa razy traci....w tym wypadku pracodawca, bo i tak musi oddać co ukradł pracownikowi to jeszcze procenty dodać i kary do INPSu zapłacić....nie warta skórka za wyprawkę kochani, pseudosprytni włoscy cwaniaczkowie :))))))

pzdr
M
kurcze, a u mnie odwrotnie - tylko posty marysi mnie przekonują, jakoś jej tok rozumowania jest tu dla mnie najbardziej logiczny...
Cytat: I_heart_RoccaPaolina
kurcze, a u mnie odwrotnie - tylko posty marysi mnie przekonują, jakoś jej tok rozumowania jest tu dla mnie najbardziej logiczny...

wow ...oczom nie wierze... Dziekuje za 'niepozbawienie mnie resztek wiary', ze ludzie sa w stanie mnie zrozumiec... Dziekuje!
edytowany przez marysia2: 26 wrz 2011
...Marysia 2 , ja też Ciebie rozumiem :)
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 183

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia