jak jest z pracą w rejonie Marche?

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 183
Marysiu ja mniej wiecej rozumiem o co Ci chodzi, ale popatrz na to z drugiej strony (i mowie to bez zlosliwosci). Czy zatrudnianie pracownika na umowe, ktora jest niezgodna z prawem tez nie jest cwaniactwem i checia wykorzystania kogos?
Zuzka ...sprobuje uwierzyc, ze robisz to bez zlosliwosci... Naprawde probuje, szczerze ...choc latwo mi nie jest, bo ja wiadomosci na priva dostaje, jak napisze, ze bilety w Trojmiescie trzeba kasowac, ze wloskiego powinnam sie nauczyc ...a tylko chcialam napisac, ze 'bilet trzeba skasowac'...

Twoja wypowiedz jest 'dyskusja' a nie mieszaniem mnie z blotem ...tylko dlatego, ze jestem persona non grata..., bo to forum jest przeznaczone tylko dla malej grupki wybrancow... Mieszaniem z blotem kompletnie niemerytorycznym, niegrzecznym i majacym na celu tylko mnie obrazic, a nie majacym kompletnie na celu prowadzenie dyskusji.

Ktos moglby sobie pomyslec, po co w ogole sie odzywam ...chociaz z gory moge przewidziec jak to sie skonczy. ...ano dlatego, ze uwazam, ze to forum nie powinno 'nalezec' do 3-4 osob. Czesto watpie, czy to mozliwe... a jednak ...czasami cos napisze i zaluje zaraz po napisaniu...

A co do syskusji, ...ktorej naprawde nie chce mi sie juz prowadzic... to:

Ci zatrudniajacy ...to tez sa tylko ludzie... moga sie pomylic, nie zawsze musza byc 'perfidnymi wloskimi wykorzystywaczami taniej sily roboczej z europy wschodniej'. ...jak widzisz, ze jest niezgodne ...to mozna uzyc ust i powiedziec... mozna sie nie zgodzic... A nie podpisywac juz z mysla o podaniu ich do sadu. Jakbym miala ujac problem w jednym zdaniu, to wyrazenie'lokata na przyszlosc' wlasnie odzwierciedla sedno tego o czym mowie.
edytowany przez marysia2: 26 wrz 2011
Cytat: MascalzoneLatino
900e / 30 giorni = 30e
30e / 24h = 1,25e/h

jezeli 30e/14 (8h spania i 2h wolne) = 2,15e/h

Dlatego chca polacy :P

A ja nawiazywalam bardziej do tej wypowiedzi. Bo sugerowala ona,ze wiekszosc pracodawcow doskonale zdaje sobie sprawe, ze nie placa tyle ile powinni. Mysle,ze nie trzeba znac kodeksu zeby wiedziec ze 2 euro na godzine i 14h pracy dziennie to jest okej i to nie jest wykorzystywanie i w sumie wg. mnie mozna dyskutowac bez konca kto tu jest bardziej nieuczciwy, czy osoba bioracta taka prace z mysla,ze i tak potem odzyska co jej, czy pracodawca, ktory mysli,ze znalazl naiwna. Jak mowilam, nie kazdy moze czekac az dostanie wymarzona prace.
No,ale nie tylko wlosi tak robia, to samo dotyczy chyba praktycznie wszystkich krajow. Wszedzie znajda sie ludzie, ktorzy postepuja w ten sposob.
Zuzka ...wybacz, ale mi sie nie chce juz dyskutowac. Jestem w pracy, nie mam czasu ani ochoty. ...teraz moge podyskutowac na temat sposobu dyskutowania ze mna tu na forum, jak bardzo mam prawo sie tu wypowiadac i jak bardzo merytorycznie zostana potraktowane moje wypowiedzi. ...na ten temat sobie moge podyskutowac.

To wyliczenia tu z forum, ...co to znaczy 24 24h (czy jak to bylo ujete) ...mozemy sie domyslac, ze to tak jak w powyzszych wyliczen. ...a moze to turni 24h ...co znaczy raz rano a raz popoludniu a czasami nocki? ...i oczywiscie, ze pracodawca, ktory chce wykorzystac rowniez moze byc 'cwana baba' ...moze ....jedno nie wyklucza drugiego...
Cytat:
Dlatego chca polacy...

...bo moze mimo wszystko Polak bardziej jest sklonny wziac oferte wlasnie z oboowiazujacym kodeksem pracy za place minimalna.

...chociaz chec zatrudniania z Europy Wschodniej i w ogole zatrudniania spada. Moj znajomy, ma znajomego, ktory zajmuje sie zatrudnianiem badante. ...i mi powiedzial, ze maja wrecz niepisany zakaz zatrudniania kobiet z Europy wschodniej. ...a zatrudniaja glownie Wloszki, Senegalki i Filipinki. ...zatrudniaja Wloszki, wiec chyba ...az tak nie wykorzystuja... Boja sie, bo jak Greg WWW wspomnial ...zawsze mozna znalesc jakies cos i isc do sadu.

Cieszmy sie wiec, ze juz nie beda nas Polek wykorzystywac ...poprostu nas nie zatrudnia... tak na wszelki wypadek...
edytowany przez marysia2: 26 wrz 2011
no, a znowu ja spotykam sie glownie z ogloszeniami, w ktorych jest zaznaczone,ze chca glownie kobiety z europy wschodniej. wiesz, ja nie twierdze,ze wykorzystywanie osob, ktore sa wobec nas uczciwe jest okej. jezeli umowa jest zgodna z prawem to tez taka nieuczciwa osoba nic nie ugra. czasem moze faktycznie cos wynika z niewiedzy, bywa i tak. ja tylko chcialam pokazac, ze mozna na to patrzec z roznych stron.
...ale Zuzka ...jasne... Ja nie jestem zadnym rzeczoznawca ...ja sobie tylko skomentowalam komentarz Margo do wypowiedzi Greg WWW. ...nie mialam zadnych intencji byc tu osoba 'opiniotworcza'. ...Nie napisalam, ze moja wypowiedz to 'calosciowe ujecie problemu' ...to byl tylko komentarzyk... ktory moglbyc uznany za czesc dyskusji.

Ty teraz ze mna dyskutujesz ...i mozemy sie wymieniac pogladami. ...jezeli twierdzisz, ze poprzednie wypowiedzi, to byla wymiana pogladow ...to poczytaj sobie jeszcze raz ...i zastanow sie dlaczego nie chce mi sie dyskutowac....

Zamykam teraz buste paga ...i musze uwazac, bo jak sie pomyle, to ryzykuje sprawe w sadzie. ...a jest ...wsrod pracowniczek jest jedna Polka... teraz nie wiem, czy sie cieszyc czy drzec ze strachu...
edytowany przez marysia2: 26 wrz 2011
Witam ,tak szczerze to nie mialam ochoty zabierac glosu w waszej zagorzalej dyskusji .Ale moja droga marysiu ,rece opadaja co ty wypisujesz.Jestem badante pare ladnych lat ,i od lat bylam okradana przez swoich pracodawcow.Milczalam troche z obawy o utrate pracy ,ale nie ukrywam ze tez z niznajomosci moich praw .Ale od jakiegos czasu korzystam z internetu ,jestem moze nie aktywnie ,ale sledze wasze wpisy i wyciagam wnioski ,a takze otworzyly mi sie oczy .poczulam sie pewniej bo wiem ze nie jestem sama ,ze moge liczyc na zyczliwosc i rade lydzi z forum .A wracajac do uzycia ust ,jak to ladnie ujlas nie dalej jak wczoraj to zrobilam .poniewarz nie zgodzilam sie na kwote ktora mi chciano wyplacic za 12 dni urlopu witto e aloggiow wys ,60 eur .Zmoich wyliczen wychodzi 120 eur poniewarz ja pracuje 24ì24 ,ale oczywiscie kontrakt mam na 24godz tyg ,co jest niezgodne z prawda .A juz ciekawostka jest to ze ,wstepnie razem z corka mojej podopiecznej bylam u syndyka aby spisac umowe .Tam bylam traktowana jak powietrze ,zapytano mnie tylko o moje nazwisko ,poniewarz mam po mezu ktore brzmi rosyjsko .I jak sadzisz spisano ze mna umowe nieswiadomie ,mnie krzywdzac Oj biedni wykorzystywani i objadani przez takie darmozjady jak ja
wlosi ,i jeszcze mam czelnosc upomniec sie o pieniadze .Oczywiscie od wczoraj atmosfera napieta ,corka musiala cos nagadac na mnie bo podopieczna nie slucha mnie ,nie przyjmuje lekow ,jest zlosliwa do mnie ,co juz dawno taka sytuacja nie miala miejsca.Jak widzisz ,otworzylam usta i przyjdzie mi za to zaplacic moim zdrowiem ,stres stres ijeszcze raz stres .Aja naprawde jestem z natury dobrym i uczciwym czlowiekiem ,i swoje obowiazki wzgledem podopiecznej wykonuje z sercem ,zdaje sobie sprawe z tego ze sa to ich ostatnie lata zycia ,i nie miala bym sumienia ja skrzywdzic ,choc nieraz gorzko placze do poduszki z bezsilnosci .Wiec prosze cie nie generalizuj ,i dobrze ze sa tkie margo magdalena czy sette ,bo przynajmniej znaja swoja wartosc .pozdrawiam
Cytat: marysia2
jezeli twierdzisz, ze poprzednie wypowiedzi, to byla wymiana pogladow ...to poczytaj sobie jeszcze raz ...i zastanow sie dlaczego nie chce mi sie dyskutowac....

ale ja w zadnym punkcie wypowiedzi nic nie twierdzilam na temat tego, czy to byla dyskusja czy nie
Cytat: gatino53
Witam ,tak szczerze to nie mialam ochoty zabierac glosu w waszej zagorzalej dyskusji .Ale moja droga marysiu ,rece opadaja co ty wypisujesz.Jestem badante pare ladnych lat ,i od lat bylam okradana przez swoich pracodawcow.Milczalam troche z obawy o utrate pracy ,ale nie ukrywam ze tez z niznajomosci moich praw .Ale od jakiegos czasu korzystam z internetu ,jestem moze nie aktywnie ,ale sledze wasze wpisy i wyciagam wnioski ,a takze otworzyly mi sie oczy .poczulam sie pewniej bo wiem ze nie jestem sama ,ze moge liczyc na zyczliwosc i rade lydzi z forum .A wracajac do uzycia ust ,jak to ladnie ujlas nie dalej jak wczoraj to zrobilam .poniewarz nie zgodzilam sie na kwote ktora mi chciano wyplacic za 12 dni urlopu witto e aloggiow wys ,60 eur .Zmoich wyliczen wychodzi 120 eur poniewarz ja pracuje 24ì24 ,ale oczywiscie kontrakt mam na 24godz tyg ,co jest niezgodne z prawda .A juz ciekawostka jest to ze ,wstepnie razem z corka mojej podopiecznej bylam u syndyka aby spisac umowe .Tam bylam traktowana jak powietrze ,zapytano mnie tylko o moje nazwisko ,poniewarz mam po mezu ktore brzmi rosyjsko .I jak sadzisz spisano ze mna umowe nieswiadomie ,mnie krzywdzac Oj biedni wykorzystywani i objadani przez takie darmozjady jak ja
wlosi ,i jeszcze mam czelnosc upomniec sie o pieniadze .Oczywiscie od wczoraj atmosfera napieta ,corka musiala cos nagadac na mnie bo podopieczna nie slucha mnie ,nie przyjmuje lekow ,jest zlosliwa do mnie ,co juz dawno taka sytuacja nie miala miejsca.Jak widzisz ,otworzylam usta i przyjdzie mi za to zaplacic moim zdrowiem ,stres stres ijeszcze raz stres .Aja naprawde jestem z natury dobrym i uczciwym czlowiekiem ,i swoje obowiazki wzgledem podopiecznej wykonuje z sercem ,zdaje sobie sprawe z tego ze sa to ich ostatnie lata zycia ,i nie miala bym sumienia ja skrzywdzic ,choc nieraz gorzko placze do poduszki z bezsilnosci .Wiec prosze cie nie generalizuj ,i dobrze ze sa tkie margo magdalena czy sette ,bo przynajmniej znaja swoja wartosc .pozdrawiam

I to jest moim zdaniem przypadek do pojscia do sadu. ...chyba nigdzie nie napisalm niczego innego ...i zdaje sie, ze w zadnej, ZADNEJ mojej wypowiedzi nie generalizowalam.

Bylas okradana ...idz do sadu jak chcesz odebrac swoje. ...gdzie napisalam, ze isc nie powinnas??????? ...gdzie skrytykowalam tych co poszli do sadu??????
edytowany przez marysia2: 26 wrz 2011
...po prostu trzeba byc przygotowanym , jak wszedzie zreszta...
Cytat: ZuzkaZuzka
ale ja w zadnym punkcie wypowiedzi nic nie twierdzilam na temat tego, czy to byla dyskusja czy nie

Alez wiem :-) ...to tylko moje 'usprawiedliwienie', ze mi sie nie chce :-) To tylko chcialam podkreslic - Ty robisz i tego oczekiwalam w poprzednij wypowiedziach. Wlasnie dyskusji. Nie generizowalam, nie ocenialam badante, nie ocenialam tych, ktorzy do sadu poszli...

Pozdrawiam.
edytowany przez marysia2: 26 wrz 2011
a co do wypowiedzi greg www,to odnosze wrazenie ze zupelnie nie zna tematu .Zauwaz ze prace badante przewaznie podejmuja kobiety w,ktore nie maja wyksztalcenia ,slabo znaja jezyk albo wcale.Wiec jak ty to sobie wyobrazasz aby negocjowaly warunki pracy ,potem uplywa pewien czas ,uczymy sie jezyk i poznajemy swoje prawa ,ktore nie sa respektowane przez pracodawce .I Swtedy narasta w nas gorycz ., nie dosc ze na kazdym kroku dawano nam odczuc ze jestesmy darmozjady i kosztowne w utrzymaniu ,nie daj boze czytac wieczorem ,czego mi ogromnie brakuje ,To choc nie cierpie sadow ,nie daruje mojej krzywdy ,i tak prawda czekam na odpowiedni DLA MNIE moment ,aby z ich cwanictwa zrobic uzytek w sadzie .Wcale mnie to nie cieszy ,przeciwnie jest to smutne ze za taka prace ponad sily ,jeszcze jestesmy oszukiwane .pozdrawiam
Cytat: gatino53
a co do wypowiedzi greg www,to odnosze wrazenie ze zupelnie nie zna tematu .Zauwaz ze prace badante przewaznie podejmuja kobiety w,ktore nie maja wyksztalcenia ,slabo znaja jezyk albo wcale.Wiec jak ty to sobie wyobrazasz aby negocjowaly warunki pracy ,potem uplywa pewien czas ,uczymy sie jezyk i poznajemy swoje prawa ,ktore nie sa respektowane przez pracodawce .I Swtedy narasta w nas gorycz ., nie dosc ze na kazdym kroku dawano nam odczuc ze jestesmy darmozjady i kosztowne w utrzymaniu ,nie daj boze czytac wieczorem ,czego mi ogromnie brakuje ,To choc nie cierpie sadow ,nie daruje mojej krzywdy ,i tak prawda czekam na odpowiedni DLA MNIE moment ,aby z ich cwanictwa zrobic uzytek w sadzie .Wcale mnie to nie cieszy ,przeciwnie jest to smutne ze za taka prace ponad sily ,jeszcze jestesmy oszukiwane .pozdrawiam

Alez gattino, zgadzam sie z Toba ...a nie widzisz roznicy miedzy 'lokata na przyszlosc' i podpisaniem kontraktu i zreflektowaniem sie pozniej. Miedzy podpisaniem kontraktu a potem niewywiazaniem sie z niego? Teraz sie odnosisz do wypowiedzi Grega ...a rece Ci opadaja co ja wypisuje... Ja sie czuje pokrzywdzona, ze odnosisz sie do moich wypowiedzi i piszesz mi, ze rece ci opadaja... a mam wrazenie, ze ich nie czytalas... Moze powinnam isc do sadu teraz? ...tak, czuje sie obrazona.

Wskaz prosze, gdzie generalizowalam. ..o to mnie oskarzasz, wiec wskaz prosze.
edytowany przez marysia2: 26 wrz 2011
ok.widze ze cie faktycznie urazilam ,ale wiesz mi nie bylo to moim zamiarem .Po prostu pisalam pod wplywem impulsu i nie ukrywam ,jestem podenerwowana ta niezdrowa sytuacja umnie w pracy .Masz racje czytalam wybiorczo twojw posty ,ale nie dlatego ze cie lecewaze .Powod jest prosty ,nie moge swobodnie korzystac z komputera ,sa to takie kradzione chwile ,wiec sie nie dziw ze byc moze cos przekrece .Stale musze byc w dyspozycji ,tak wiec moje nerwy sa napiete ,nawet w nocy spie jak zajac .ale do rzeczy ,jesli cie urazilam ,to cie bardzo przepraszam .pozdrawiam
Nie szkodzi gattino ...juz sie przyzwyczailam, ze na tym forum moge przeczytac najbardziej obrazliwe slowa, jakie mi zycie przyszykowalo. ...chociaz juz sama nie wiem, czy przepraszasz, bo tak myslisz ...czy Cie sad przestraszyl... Nie przejmuj sie, zartowalam i do sadu sie nie wybieram ;-)

Zawalcz o swoje jak Ci sie nalezy ...i zycze Ci mniej stresow w pracy. ...jak Cie to jakos pocieszy ...ja tez mam stresu niemalo...
edytowany przez marysia2: 26 wrz 2011
no cos ty ,ja sie sadu nie wystraszylam .Praca na obczyznie mnie zachartowala ,mam teraz zupelnie inne podejscie do zycia jak przed emigracja zarobkowa .Nie latwo mnie zlamac i zastraszyc ,jak mowia madrzy ludzie z niejednej miski jadlam i wiesz mi ,gdzie nie pracowalam jedzenie mialam i mam wydzielane .Malo tego o ironio jestem wegetarianka i nie jem miesa ,ja nie widze w tym problemu .Natomiast moje pracodawczynie tak ,bo mysla ze im bede wyjadac sery i tu sie myla hahaha bo ja w poprzednim zyciu ,chyba bylam krowka bo uwielbiam wszelkie warzywa i trawe .A na pytanie dlaczego nie jem miesa ,moja odpowiedz brzmi ,PRZYJACIOL NIE JADAM ,dobre co .A jesli chodzi o walke ze stresem ,to wywalczylam 1 godz wolna dziennie i biegam po parku ,polecam cudowna sprawa .W ten sposob laduje akumulatory do dalszej pracy czyt. walki .zZ poczatku sialam zgorszenie ,badante biega ,nieprzystoi.A przypomniala mi sie pewna przygoda ktora mi sie przydrzyla przed laty .pracowalam na wsi ,przy starszej osobie .Uzyskalam zgode od rodziny ktora mieszkala w tej samej mijscowosci ale pare km dalej, ze rano bede biegac .Pewnego dnia biegne ,a tu autem mija jakas wloszka i patrzy dziwnie ,nic pozdrowilam ja i biegne dalej .Jak wrocilam ,cala rodzina byla w komplecie ,okazalo sie ze ta wloszka pojechala do rodziny ,i powiedziala ze widziala badante jak uciekala ,pewnie sie wystraszyla bo zmarla ich mama .niw wiedzialam smiac sie czy plakac .tak wiec szukaj jakiejs odskoczni aby zwalczyc stres ,dobra tez jest joga ,ja narazie stawiam w tej dyscyplinie pierwsze nieudolne kroki .Amoja podopieczna ,cierpi biedna ze mna jak cwicze ,ale mam nadzieje ze sie do mojego dziwactwa przyzwyczai .Narazie efekt taki ze jestem cala obolala ,ale ludze sie ze mi te cwiczenia pomoga na kregoslup .pa pozdrawiam .......
marysia i dziekuje ci za zyczliwe zyczenia ,ale ja juz nie mam ochoty i sily szukac czegos innego .Bardzo tesknie za krajem i mezem oraz moimi kotami .A swoja droga czuje momentami ze brakuje mi cierpliwisci ,ktora w tej pracy jest podstawa .Nie chcialabym byc opryskliwa i zlosliwa dla podopiecznej wiec ,jeszcze pare miesiecy pracy i koncze kariere badante .biore urlop bezplatny hahahahaahahaha,juz podjelam decyzje ,i bardzo sie z tego ciesze .
"Nie szkodzi gattino ...juz sie przyzwyczailam, ze na tym forum moge przeczytac najbardziej obrazliwe slowa, jakie mi zycie przyszykowalo"
Marysiu - jestes bardzo delikatną i inteligentną dziewczyną. Do pięt nie dorasta ci "towarzystwo wzajemnej adoracji"...
uwierz mi, a znam to forum już ok.5 lat. tak trzymaj, pozdrawiam :)))
Cytat: marysia2
Zuzka ...wybacz, ale mi sie nie chce juz dyskutowac. Jestem w pracy, nie mam czasu ani ochoty. ...teraz moge podyskutowac na temat sposobu dyskutowania ze mna tu na forum, jak bardzo mam prawo sie tu wypowiadac i jak bardzo merytorycznie zostana potraktowane moje wypowiedzi. ...na ten temat sobie moge podyskutowac.

To wyliczenia tu z forum, ...co to znaczy 24 24h (czy jak to bylo ujete) ...mozemy sie domyslac, ze to tak jak w powyzszych wyliczen. ...a moze to turni 24h ...co znaczy raz rano a raz popoludniu a czasami nocki? ...i oczywiscie, ze pracodawca, ktory chce wykorzystac rowniez moze byc 'cwana baba' ...moze ....jedno nie wyklucza drugiego...

No i widzisz Marysiu tym wpisem mowisz nam ,ze nie masz zielonego pojecia o pracy badante czyli 24/24.
Sam fakt ,ze omijasz temat konkretny bo nie masz OCHOTY ,natomiast masz ochote dyskutowac :jakie masz prawo sie tu wypowiadac .CO ZA BZDET (nie wiem czy takie slowo istnieje)inaczej EGOIZM.Mowcie o mnie !!!!
Juz gdzies to czytalam
Cytat: marysia2
Cytat:
Dlatego chca polacy...

...bo moze mimo wszystko Polak bardziej jest sklonny wziac oferte wlasnie z oboowiazujacym kodeksem pracy za place minimalna.

...chociaz chec zatrudniania z Europy Wschodniej i w ogole zatrudniania spada. Moj znajomy, ma znajomego, ktory zajmuje sie zatrudnianiem badante. ...i mi powiedzial, ze maja wrecz niepisany zakaz zatrudniania kobiet z Europy wschodniej. ...a zatrudniaja glownie Wloszki, Senegalki i Filipinki. ...zatrudniaja Wloszki, wiec chyba ...az tak nie wykorzystuja... Boja sie, bo jak Greg WWW wspomnial ...zawsze mozna znalesc jakies cos i isc do sadu.

Cieszmy sie wiec, ze juz nie beda nas Polek wykorzystywac ...poprostu nas nie zatrudnia... tak na wszelki wypadek...

A wiesz czemu nas nie zatrudnia ? Bo te senegalki ,filipinki podejmuja prace za 1/3 pensji co placili kobietom ze wschodu.I wykorzystuja je tak samo jak polki ,rumunki czy ukrainki.Kobiety ze wschodu wiekszosci znaja jezyk ,i dlatego czytajac kontrakt moga i umieja sie o swoje. Kobiety z azji w wiekszosci nie znaja jezyka ... W WIEKSZOSCI .O co maja walczyc skoro nic nie rozumieja i ciesza sie z,e na miesiac zarobia 400 eu .Owszem ta co zna jezyk zarobi wiecej ,ale jest ich nie wiele.
sory zrobilam pare bledow ,ale nie chce mi sie poprawiac ,ide spac :)
Kolorowych snow dla wszystkich :)
Cytat: halinap
"Nie szkodzi gattino ...juz sie przyzwyczailam, ze na tym forum moge przeczytac najbardziej obrazliwe slowa, jakie mi zycie przyszykowalo"
Marysiu - jestes bardzo delikatną i inteligentną dziewczyną. Do pięt nie dorasta ci "towarzystwo wzajemnej adoracji"...
uwierz mi, a znam to forum już ok.5 lat. tak trzymaj, pozdrawiam :)))

o jak fajnie, że jest nas więcej, którzy ,,tak czują" :D uff:)
Cytat: basik2811
No i widzisz Marysiu tym wpisem mowisz nam ,ze nie masz zielonego pojecia o pracy badante czyli 24/24.

Pokazalam, ze nie znam sie na kontraktach badante ...ale ja wcale tego nie ukrywalam. ...znasz sie Ty, to prosze pokaz mi, co bylo niezgodne z kodeksem pracy w powyzszym ogloszeniu.

...zeby kazdego wypowiedzi, byly tak krytycznie oceniane jak moje ...to nikt by sie tu nie wypowiadal ...i fakt faktem ...glownie sie wypowiada zakniete grono, ktore ja bym nazwala 'pod specjalna ochrona'. ...i fajnie macie sobie 'swoje forum' ...a czasmi jakis intruz smie cos napisac ...i wtedy mozna zniszczyc z zimna krwia. ...a tak sie skalada, ze po drugiej stronie nicka, jest osoba, to nie tylko wirtualny byt, ...a wypowiedzi skierowane do mnie, sa poprostu ponizej krytyki. ...przyklaskujesz im? ...swiadczy to rowniez o Tobie. ...a co mozna powiedziec o Twojej wypowiedzi, za ktora potem przepraszalas? ...przeprosilas ...owszem ...ale radzilabym czytac takze wypowiedzi osob, ktore krytykujesz... Jak nie masz czasu czytac ...coz moze wstrzymac sie od slepego bronienia 'osob, ktore sa pod ochrona' i slepego ataku 'osob niewygodnych'...

Cytat: basik2811
Sam fakt ,ze omijasz temat konkretny bo nie masz OCHOTY ,natomiast masz ochote dyskutowac :jakie masz prawo sie tu wypowiadac .CO ZA BZDET (nie wiem czy takie slowo istnieje)inaczej EGOIZM.Mowcie o mnie !!!!
Juz gdzies to czytalam

...no nie mam OCHOTY - tak wlasnie ...przypomina Ci to cos, ze chce dyskutowac o traktowaniu mojej osoby? ...ciekawe co Ci to przypomina...? ...ochote to ja mialam ...a czemu ja stracilam? ...poczytaj posty, jak mnie tu potraktowano, to moze dojrzysz powod czemu mi sie nie chce. ....poza tym ...wczoraj, to ja bylam w pracy i naprawde mialam duzo pracy i nie mialam czasu...

Dodaj jeszcze, ze to JA zaczelam odbiegac od tematu, ze to JA mialam chec rozmawiac o mnie. Ja, tylko ja zbieglam z tematu? ...obiektywizm az bije z Twoich slow...

Cytat: basik2811
A wiesz czemu nas nie zatrudnia ? Bo te senegalki ,filipinki podejmuja prace za 1/3 pensji co placili kobietom ze wschodu.I wykorzystuja je tak samo jak polki ,rumunki czy ukrainki.Kobiety ze wschodu wiekszosci znaja jezyk ,i dlatego czytajac kontrakt moga i umieja sie o swoje. Kobiety z azji w wiekszosci nie znaja jezyka ... W WIEKSZOSCI .O co maja walczyc skoro nic nie rozumieja i ciesza sie z,e na miesiac zarobia 400 eu .Owszem ta co zna jezyk zarobi wiecej ,ale jest ich nie wiele.

...zauwazylas, ze wsrod wymienionych narodowosci byly Wloszki ...smiem po cichu twierdzic, ze one jako tako jezyk znaja... ale nie bede jednak Cie przekonywac. Zreszta ja nie badam sprawy na FT ...ktos mi to powiedzial. Czy to jest jedyna firma, czy to juz zjawisko NIE WIEM.

I Basik ...prosze Cie nie nawiazuj juz do tematu podpisywania kontraktu, sadzenia sie i wykorzystywania badante, czy do lokat na przyszlosc. Jezeli wskazesz mi niezgodnosci w ogloszeniu, to fajnie, jezeli nie ...trudno. Sciagnelam sobie CCNL dla badante, poczytam i sie doksztalce i bede wiedziec. ...i niech Ci bedzie, wykarze sie egoizmem jak to nazwalas ...ale uwazam, ze 'dyskusja' do niczego nie prowadzi ...wiec lepiej zakonczyc. z mojej strony ...a dyskusja beze mnie niech sie smialo toczy. I jeszcze raz - juz nie mam ochoty i nazywaj sobie to bzdetami, egoizmem, niech Ci to przypomina co tam chcesz. NIE, NIE MAM JUZ OCHOTY. ...i sprobuj sie skupic na slowie 'JUZ'.


Gattino, dzieku za rady :-) Kiedys bylam wierna zwolenniczka jogi ...teraz moze czas do niej wrocic :-)

Cytat: halinap
Marysiu - jestes bardzo delikatną i inteligentną dziewczyną. Do pięt nie dorasta ci "towarzystwo wzajemnej adoracji"...
uwierz mi, a znam to forum już ok.5 lat. tak trzymaj, pozdrawiam :)))


Cytat: I_heart_RoccaPaolina
o jak fajnie, że jest nas więcej, którzy ,,tak czują" :D uff:)

Ja jestem chyba bardziej zadowolona ...bo juz sie czulam wielka 'czarna owca ... walczaca z wiatrakami' ;-)

Milego dnia!



Marysiu, wrescie jest wiekszosc za toba, wrescie czujesz sie w elemencie!
KAZDE ALE TO KAZDE TWE ZDANIE moge logicznie obalic, ale mi sie nie chce:)))
I mam namysli LOGIKE a nie gdakanie:)))
Cytat: Magdalena-Malpa
Marysiu, wrescie jest wiekszosc za toba, wrescie czujesz sie w elemencie!
KAZDE ALE TO KAZDE TWE ZDANIE moge logicznie obalic, ale mi sie nie chce:)))
I mam namysli LOGIKE a nie gdakanie:)))

KAZDE ALE TO KAZDE ME ZDANIE. ...tez by mi sie nie chcialo na Twoim miejscu. ...a 'Twoja logika' jest kompletnie inna od mojej. ...i nie tlumacz mi, ze ta 'Twoja' jest lepsza ...nie mam cienia watpliwosci...
Cytat: marysia2
bla bla bla...no nie mam OCHOTY - tak wlasnie ...przypomina Ci to cos, ze chce dyskutowac o traktowaniu mojej osoby? ...ciekawe co Ci to przypomina...? ...ochote to ja mialam ...a czemu ja stracilam? ...poczytaj posty, jak mnie tu potraktowano, to moze dojrzysz powod czemu mi sie nie chce...... bla bla bla

Wystarczy zwykly wzor z logiki i mamy wynik, ze jednak Marysi sie chce....:))
Malo tego obszerne wypowiedzi sa dowodem, ze CHCIEC TO MOC:))
No cos takiego, zle ci potraktowano, dlatego bierzesz odwet i piszesz moraly dla badante:)))
Cytat: marysia2
...a 'Twoja logika' jest kompletnie inna od mojej. ..

PIERWSZY RAZ ZGODZE SIE Z MARYSKA:)))
Tak moja logika jest inna:)))
I malo tego, "moja logika" jest BEZWZGLEDNA!!!!!

Wrzuc jakies swoje zdanie w wzor logiki matematycznej, to sie przekonasz.
A twe wynurzenia moralne, twe filozofie chlopskie i farmazony, sa smieszne.
edytowany przez Magdalena-Malpa: 27 wrz 2011
Cytat: Magdalena-Malpa
Wystarczy zwykly wzor z logiki i mamy wynik, ze jednak Marysi sie chce....:))
Malo tego obszerne wypowiedzi sa dowodem, ze CHCIEC TO MOC:))
No cos takiego, zle ci potraktowano, dlatego bierzesz odwet i piszesz moraly dla badante:)))

Tak! wreszcie triumf dobrego wychowania :) Dziękuję użytkownikowi MM :) szok - żadnego obrażania i wulgaryzmów, czyli kolejna wypowiedź udowadniająca, że chcieć to móc, joł :]
Cytat: marysia2
".... ...nie mam cienia watpliwosci...

"Nigdy nie watpi ten tylko, kto nic nie wie"
Rzymskie przyslowie!
Z dedykacja dla Maryski:))
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 183

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia