Stypendium z WÅ‚oskiego Instytutu Kultury w Krakowi

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 259
poprzednia |
hej.... czy jest ktoś na tym forum kto wyjezdżał do Włoch na stypendium z Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie?? Ja własnie dostałam takie stypendium na naukę języka i chciałabym zaczerpnąc opini od kogoś kto juz był....
ja tez w tym roku dostalam to stypendium, wczesniej nie bylam. Moge zapytac do jakiego miasta jedziesz?
Witajcie. Ja bylam. W Cultura Italiana w Bolonii. Teraz wybieram się do Europassu do Florencji. Było cudownie. Fenomenalne postępy. Jeśli chodzi o instytut...same pozytywy. Szybki proces formalny, bez kłopotu, przyjazna atmosfera. Polecam. Moim zdaniem, taki wyjazd jest wart każdych pieniędzy, bo pomimo stypendium koszty są nie male. Pozdrawiam. M.
witajcie... fajnie że ktoś się odezwał....ja wybieram się do Urbanii.. Scuola italia.... niestety troszkę się obawiam, gdyż nie mam kontaktu ze szkołą....nie wiem gdzie mogę się zakwaterować..... itp. kurs ma trwać 4 tygodnie... włoskiego się nigdy nie uczyła, lecz co nieco potrafię powiedzieć.....do tej szkoły własnie napisałam i czekam na odpowiedz... jesli ktoś moze pomóc, wie jak załatwić sobie mieszkanie(podobno szkoła oferuje jakies zakwaterowanie w pobliżu) to bardzo prosze...napiszcie jak było z Wami... pozdrawiam...
aaa... jescze jedno... może warto by było skontaktować się z Instytutem?? oprócz oficjalnego zawiadomienia pocztą o otrzymaniu stypendium nie mam żadnych innych informacji... miał być jakiś formularz ale nadal nic... nie wiem od czego zacząć...
od momentu otrzymania listu wszystkie formalnosc zalatwia sie ze szkola, bedzie dobrze
Dokładnie tak. Po pozytywnym zaopiniowaniu twojej osoby przez Instytut ( Instytut wysyła list polecający do wybranej szkoły ) bezpośrednio kontaktujesz się ze szkoła. Każda szkoła minimalnie rózni sie w kwestiach formalnych. Zazwyczaj nalezy wypełnic wszelkie niezbedne formularze, wybrać termin przyjazdu,długość i rodzaj kursu, zakwaterowania, wypełnić i przesłać test, wpłacić zaliczkę....etc, etc. Wejdź na stronę wybranej szkoły i przeczytaj wszelkie informacje. Postępujesz zazwyczaj zgodnie z procedurą wymaganą przez szkołę, z zaznaczeniem, że jesteś z Instytutu. W moim przypadku wszelkie formalności przebiegly błyskawicznie. Nie martw się. Napewno wszysto będzie dobrze. W razie wątpliwości pytaj. Pozdrawiam.
hej :) powiedzcie mi, czy aby otrzymac takie stypendium trzeba koniecznie uczyc sie w Instytucie czy mozna chodzic do szkol jezykowych i wypelnic formularz zgloszeniowy o stypendium?
nie musisz uczyc sie w instytucie, wlasciwie to nie musisz sie uczyc wloskiego wczesniej aby otrzymac stypendium, chociaz jechac gdzies np wlochy bez podstaw dogadania sie chocby na stacji czy w sklepie no nie wiem. kazdy robi jak uwaza. wiem, ze mi byloby ciezko i smutno nie moc z kims porozmawiac a po ang bez sensu bo jedzie sie zeby uczyc sie wloskiego a nie ang
witaj!jeśli jeszcze nie pojechałaś do Urbanii, a jesteś nadal zainteresowana tematem to mogę udzielić Ci troszkę informacji o tej szkole ponieważ byłam tam 2 lata temu. Mój mail to: [email] Pozdrawiam!
a na jakiej zasadzie oni przyznają te stypendia? ja sie uczę włoskiego pywatnie, jakie są szanse na dostanie takiego stypendium?
hej, właśnie na jakiej podstawie można dostać takie stypendium? włoski znam bardzo dobrze, cały czas mam kontakt z językiem (obecnie prywatnie). Chciałabym pojechać na jakiś czas do takiej szkoły, podczas wakacji.

niech ktoÅ› odpowie :)
Mam pytanie ,staram sie o to stypendium ale na rok 2009 wyslalam e-maila wraz z podaniem i odpowiedzieli mi ze jestem 55 na liscie ,to chyba troche daleko .Mozecie napisac mi jesli dostaliscie takie stypendium to ktorzy byliscie na liscie ,bo nie wiem czy liczyc na stypendium czy wykladac swoja kase.z gory dzieki!!!
Ja również staram się o stypendium w 2009 roku, 3.11 o godzinie 00.01 (żeby nie było że jestem zbyt zdesperowana:P) wysłałam swoje podanie.Dziś dostałam odpowiedź że jestem 21 na liście :( nie wiem czy to dobrze czy źle, w sumie zdziwiło mnie że w jednej minucie podanie wysłało aż 20 osób?
cayaa, jakie napisałaś miasta na podaniu? Ja Florencję, Rzym, Padwę i Sienę (której w końcu chyba nie ma do wyboru, ale mniejsza z tym).
Z tym że ja sama nie wiem do którego z tych miast chciałabym jechać - dlatego mam pytanie do osób które się bardziej orientują. Kiedy dostanę informację o tym czy podanie zostało mi przyznane? Wiem tylko że wyślą mi info pocztą. Ale czy w tym liście będzie już wyznaczone do którego miasta jadę? Skoro wpisałam Florencję na 1 miejscu to pewnie tam zostanie mi przyznane stypendium?
No i skoro jestem 21, to jakie mam szanse na stypendium 100%? (chciałabym jechać na 4 tyg.)

cayaa, myślę że raczej na pewno dostaniesz stypendium chociaż 50%. Tych szkół jest całkiem sporo, i większość daje więcej niż 1 stypendium, więc spokojnie powinnaś się załapać. Poza tym coś mi się kojarzy że w zeszłym roku można było wysyłać podania jakoś od grudnia, i dopiero po chyba miesiącu napisali na stronie że już skończyły się stypendia 100% i przyznają tylko od 50%. Głowa do góry!

Jeśli ktoś tu zagląda to proszę niech się wypowie :)
ja wyslalam 3.11 o 00:10 :) napisalam- Toskania(Florencja) bo na tym miescie mi najbardziej zalezy , kurcze myslalam ze tylko ja jestem taka sprytna:P:P nawet jak nie dostane tego stypendium to sie jakos zepne , najwyzej nie bede jesc i pojade na ten kurs :P:P pozdrawiam stypendystow:)CIao
Witam, też złożyłam podanie o stypendium na 2009 rok, myślałam że jestem sprytna :)i wysłałam je około 00.05, wczoraj dostałam informację że jestem 44 na liście (niestety nie wiem co to znaczy, próbowałam to sprawdzić na stronie włoskiego instytutu ale tam tez nic nie znalazłam:(
na stronie instytutu dostepne sa pliki na temat stypendiow z ostatnich lat - z ciekawosci otworzylam sobie z zeszlego roku i policzylam ile bylo stypendystow, i wyszlo mi chyba ze 170! w tym z samej Florencji 50pare. większość co prawda 50%. wiec myślę że spokojnie sie załapiemy, ja też chcę jechać do Florencji :)
co do funduszy to Florencja do tanich nie nalezy, najwyzej tez bede niedojadac ;)
nikt tu nie zaglada z osob ktore juz korzystaly ze stypendium? bo dalej nie wiem kiedy moge sie spodziewac odpowiedzi i w jakiej bedzie ona formie.
aldona77, oni po prostu rozpatruja podania wg kolejnosci zgloszen, czyli Twoje podanie rozpatrza jako 44 i przyznaja Ci podanie tam gdzie bedzie miejsce :) jakie miasta wybrałaś?
hej, mam takie pytanie - skąd macie to podanie, które wysyłałyście? jakie trzeba spełniać warunki, żeby móc pojechać? Szczerze powiedziawszy to chciałabym wyjechać jakoś na miesiąc podczas wakacji 2009....można tak?
jasne że mozna, po pierwsze wejdz na strone http://www.iiccracovia.esteri.it/IIC_Cracovia/Menu/Imparare_Italiano/Le_borse_dell_Istituto/ , tam masz do sciagniecia podanie, regulamin, szkoly do wyboru i liste stypendiow (jeszcze dosc pustą, ale będzie ona uzupełniana). Najpierw przeczytaj krótki regulamin - generalnie wynika z niego że o stypendium mogą ubiegać się wszyscy. potem zobacz listę szkół do wyboru i zastanów się do jakiego miasta chciałabyś jechać. potem wydrukuj podanie, uzupełnij i zeskanuj, i wyślij na adres podany na stronce :) powodzenia, daj znac jak poszło :)
hej, napisałam że jest mi obojętne miejsce nauki zależy mi zeby wyjechac na kurs, zobaczymy co mi zaoferuja, (mam nadzieję że dostanę stypendium 100%)
jeśli link nie działa, to po prostu wpisz w google 'istituto italiano cracovia', najedź kursorem na 'nauka języka włoskiego' i kliknij 'Stypendia instytutu' :)
dzięki, znalazłam to na stronie IW w Krakowie... tylko, że ja z Warszawy... i na tej stronie żadnej takiej informacji nie ma...;/
Mogę to wysłać mailem po prostu? i do instytutu w Krakowie mogę chociaż mieszkam w Warszawie?
niech ktoÅ› odpowie :)
nie wiem czy instytut w w-wie też daje stypendia, no ale co to za różnica? ja też w instytucie w krk nigdy nie byłam, swoje podanie zeskanowałam i wysłałam mailem (jak chcesz, możesz też pocztą, ale mailem będzie szybciej). nie ma znaczenia skąd jesteś, i radzę się pospieszyć bo stypendia przyznawane są wg kolejności zgłoszeń.
A czy szanse otrzymania stypendium zwieksza fakt, iz moge jechac w dowolnym terminie w przeciagu calego roku?
hmm sama się nad tym zastanawiałam, bo też bym mogła ewentualnie jechać w ciągu całego roku, ale na podaniu napisałam że od ok. konca maja (bo tak bym najbardziej chciała).myślę że najlepiej napisać maila do instytutu i się zapytać.a wysłałaś już podanie? do jakiego miasta byś chciała jechac? też do Florencji? :P
Napisałam kilka miast, m.in. Florencję oczywiście, ale dodałam, że miejsce do którego jadę nie ma dla mnie większego znaczenia byleby zniżka była jak największa :>
hej caffe_latte_con_panna ja też jestem z mazowieckiego, szukałam inf. na stronie włoskiego instytutu w w-wie tam nie ma żadnych informacji o stypendiach, wyczytałam na forum że nie ma znaczenia skąd jestem i czy uczyłam się wcześniej włoskiego, wysłałam podanie i czekam, bardzo chcę jechać:)
hej!
ja podanie zaniosłam osobiści o godz 13:08 ;) jestem 114. miła pani drukowała własnie te wasze mailowe wspominajac jaka zmeczona nie jest wiec nie chcialam jej zasypywac gradem pytań, ale jeśli ktoś z fioletu by wiedział jak to sie układa - czy jak wybralam sobie szkołę w małym miasteczku [zakładając że nie będzie chętnych] to w przyznawaniu stypendium do niej będę miała pierwszeństwo czy też pojedzie tam ktoś kto wpisał że preferowane miejsce: cała Italia. ;/
zresztą z tym moim 114 to chyba nie mam co marzyć na 100% :(
hej :) wysłałam maila ok 15, dostałam potwierdzenie, że jestem 147. Hmm...jakieś szanse w ogóle są w takim razie?
wybrałam pierwszą Florencję... chodziłam tam do Scuola per Stranieri 'clic' w 2005 r. I bardzo miło wspominam to miasto w ogóle... Potem Rzym, Sienę itp.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 259
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego