Stypendium z Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowi

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 259
moniak07 napisz proszę która byłaś na liście instytutu? jestem 44, mam nadzieję że niedługo dostanę maila
nie wydaje mi sie zeby kolejnosc maili pokrywala sie z numerkami na liscie, ktore zostaly przyznane, bardziej oferty szkol sa dopasowywane do tego co zostalo napisane w podaniach a pewnie nie wszystkie szkoly przysylaja swoje oferty w 1 dniu, pewnie stad te rozbieznosci czasowe
myślę że oferta szkół ma wpływ na to komu przyznają stypendium, ale chyba też miejsce na liście, w innym przypadku po co wogóle pisać jakie kto ma miejsce?
ja również jestem ciekawa czy ktoś był w szkole Est Ovest w Rzymie? jakie wrażenia?
heej:) przyznali mi stypendium! :) 4 tyg. do Werony, placę 50%. Był ktoś może w tej szkole tam? Ewentualnie wie może ktoś jakie tam są warunki?
A, i byłabym wdzięczna gdyby któraś z Pań (w sumie to 4 stypendia były do Werony), mogłaby się ze mną skontaktować.
nr [gg]

pozdr.:)
a i jeszcze jedno :) bo w ankiecie zaznaczyłam tylko te terminy wakacyjne (rok akademicki odpada), czy to się liczy? tzn. czy w tym terminie pojadę? I skoro dzisiaj już na 100% dostałam potwierdzenie z tej szkoły, to niebawem się ze mną skontaktują w celu ustalenia reszty - typu zakwaterowanie (wolałabym rodzinę), czas pobytu, kiedy wpłacić itp. W sumie ważne, żebym wiedziała kiedy jadę dokładnie (na ankiecie do werony wyraznie zaznaczylam, ktore 2 terminy mi pasują).
Ja też jadę do Werony (i też stypendium), ale w czerwcu :)))
Witam wszystkich!! ja też wysłałam podanie o stypendium, byłam 74 na liście i wciąż nic... chociaż już więcej niż 74 osoby te stypendia dostały... boję się że go nie dostanę a tak bardzo bym chciała pojechać do Italii! czy któraś z was też jeszcze czeka na stypendium? i na jakiej zasadzie wogóle przebiega to przyznawanie stypendiów, to Instytut czeka aż mu przyślą szkoły oferty?
jak widac nr na liscie nie odgrywa gl roli. Instytut czeka na oferty szkol a pozniej sa one dopasowywane do tego co zostalo zaznaczone w podaniu. btw ja tez nie dostalam odp. poprzednio dostalam maila w maju dopiero, weiec mysle, ze narazie nie ma sie czym przejmowac
Dzięki pocieszyłaś mnie trochę:) ja pierwszy raz składam to podanie więc wogóle nie wiedziałam kiedy się spodziewać odpowiedzi i z niecierpliwością liczyłam ile już osób dostało te stypendium, myślalam no wreszcie zaraz ja będę a tu nic... no ale to w takim razie czekamy i miejmy nadzieje ze sie doczekamy! a ktora ty jestes na liście (tak z ciekawosci;))?
aha sorry teraz przeczytałam że go nie miałaś wogóle;)
poprzednio nie mialam numeru w ogole teraz mam 154
ja jestem 55 na liście i też nie dostałam jeszcze odp. więc możecie się pocieszyc:)
cześć, u mnie się już wyjaśniło;) Już nawet wpłaciłam to 50%, teraz szkoła szuka mi rodziny. Więc pół roku przed wyjazdem mam już praktycznie prawie wszystko w miarę jasne.
Nr na liście chyba w ogóle nie odgrywa istotnej roli... Stypendium do Werony polegało na zasadzie 'kto pierwszy, ten lepszy'. Dodam, że liście oficjalnie jestem/byłam 147.
saluti!
Witam wszystkich, byłam na liście 44, do tej pory nie dostałam propozycji z instytutu, wiec weszłam na stronę instytutu sprawdziłam jakie są oferty stypendiów, wybrałam jedną i zadzwoniłam do instytutu a potem wysłałam maila potwierdzającego, zarezerwowali mi stypendium 100 %, więc może też spróbujcie, nie musicie czekać na informacje z instytutu, pozdrawiam
Bywa może na tym forum ktoś, kto miał stypendium z instytutu w Otranto – „Porta d’Oriente”, chciałam bym się dowiedzieć czy warto tam jechać :), pozdrawiam
idę za Twoim przykłademi też zdzwonie jutro do instytutu, może wie ktoś coś na temat szkół z Florencji : Europass i Michelangelo???
no i czego dowiedziałaś się przez telefon? :)

ja też czekam na stypendium z florencji, chyba napiszę do instytutu jakie mam szanse :)
hej :) zauwazylam w dokumencie odnosnie stypendiow, ze w terminie od 3 sierpnia jedzie jeszcze jedna dziewczyna na 3 tygodnie. Jesli tu gdzies jest to czy moglaby sie odezwac? Fajnie byloby sie poznac przed wyjazdem ;)
zadzwoniłam do instytutu i zapytałam o stypendia do szkoły Europass oraz Michelangelo,dowiedziałam się ze rok temu propozycja stypendialna z michelangelo została przesłana w marcu,a wiec wybrałam Europass bo jestem niecierpliwa(szkoła jest troche drozsza niz Michelangelo ,ale co mi tam:) )radze wszystkim niecierpliwym dzwonic do instytutu - tego samego dnia znalazłam się na liście szkoły Europass stypendium 50% , nie zalapalabym się już chyba na stypendium 100% w Michelangelo bo byłam 55 na liscie.
Mucchina - wyczytałam we wczesniejszych postach ze jestes 21 na liscie ,myślę ,że mozesz śmiało zadzwonić do Krakowa i zapytać się jakie szanse masz na stypendium 100% w Michelangelo(w tamtym roku było chyba 4 czy 5 stypendiów 100% w tej szkole),moze poproś Panią z instytutu by już teraz rarezerwowała Ci takie stypendium jeśli to oczywiście możliwe!!!
ciuchino, to nie ja bo jeszcze nie podałam daty kiedy jadę do Istituto Dante Alighieri - raczej jeśli pojadę właśnie tam to w czerwcu/lipcu :) także po moim pobycie tam służę pomocą :)
dzięki za info, właśnie się dowiedziałam z instytutu że mogę dostać stypendium 100% właśnie w Michelangelo, i teraz sama nie wiem co zrobić a mam dać odpowiedź do poniedziałku...już się oswoiłam z myślą że jadę do Rzymu a tu oferta z Florencji- 4 tygodniowa, a do Rzymu bym mogła jechać tylko na 3 tyg.

Jest tu przypadkiem ktoś kto był w szkole Michelangelo??
Dostałam stypendium do Florencji:) Michelangelo 50% (szkoda że nie 100% ale z moim nr na liście to nie było możliwe). Dlatego ponawiam prośbę jeśli ktoś był w tej szkole niech napisze o swoich wrażeniach! I odezwijcie się tegoroczne stypendystki Michelangelo; w jakich terminach tam jedziecie??
ja jade do Florencji na kurs od 6 lipca , co prawda do szkoły Europass ale w końcu to samo miasto, co wybieracie jako nocleg?dzielone mieszkanie czy rodzine??o Michelangelo czytalam na roznych forach-dobre opinie ,jedna z najbardziej znanych szkół w miescie
ja jade do Florencji na kurs od 6 lipca , co prawda do szkoły Europass ale w końcu to samo miasto, co wybieracie jako nocleg?dzielone mieszkanie czy rodzine??o Michelangelo czytalam na roznych forach-dobre opinie ,jedna z najbardziej znanych szkół w miescie
ja też w końcu jadę do Michelangelo :)
myślę że jadę w czerwcu, tam były terminy chyba 8 i 20któryś :) no lub ewentualnie też na początku lipca.
co do mieszkania to strasznie drogo, ale i tak te mieszkania które załatwia szkoła to chyba najlepszy wybór - myślałam o pokoju 2 osobowym, tyle że nie wiem kogo mi przydzielą, no ale zawsze to te 100 euro do przodu. zastanawiam się gdzie wolę mieszkać - w mieszkaniu studenckim czy u rodziny. niby u rodziny jest taniej bo za tą samą cenę jest jeszcze śniadanie ;) ale od początku myślałam że wolałabym z innymi studentami, można poznać fajnych ludzi :)
Ja raczej pojadę na przełomie sierpnia i września... I też raczej myslę o zamieszkaniu u rodziny w pokoju 2 osobowym bo to najbardziej ekonomiczna wersja;) mam pytanie jeszcze: nie wiecie do kiedy wpłacić tą zaliczkę do szkoły?? przyszło mi pismo z Instytutu z formularzem do wypełnienia i tam pisze żeby wpłacić zaliczkę ale nie pisze kiedy, czy najpierw się ze szkołą trzeba skontaktować, albo czy to zrobić jeszcze przed odesłaniem formularza?? pierwszy raz jadę na taki kurs i jestem kompletnie zielona;)
ja swoja zaliczke juz wplacilam ,chyba lepiej zrobic to jak najszybciej bo wtedy wszystkie formalnosci pojda szybciej i mozna jeszcze zabukowac tansze loty samolotem, powinnas sprawdzic w regulaminie szkoly do ktorej jedziesz , mozna taki znalezc na stronie www szkoly
hejj jest ktoś kto dostał stypendium z instytutu na kurs do salerno??na wakacje??odezwijcie siE....:):)pozdrawiam CIAO!
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 259

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego