Stypendium z WÅ‚oskiego Instytutu Kultury w Krakowi

Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 259
Ceny pokoi do wynajęcia u rodzin są podane na stronach szkół, więc musisz sama sprawdzić. Ja będę szukała pokoju sama, może znajdę coś u znajomych (mam nadzieję, że taniej). Napiszcie w jakim terminie jedziecie na kurs i do jakiej szkoły?
Ja jadę do Rzymu do Instituto Dante Alighieri, najprawdopodobniej około maja - czerwca.
W ciągu ilu dni należy potwierdzić termin wyjazdu na kurs? Ja w piątek dostałam list, a teraz jeszcze się zastanawiam nad datą kursu.
hej;) Ja jade do ''Ciao italia'', ale jeszcze nie dałam odpowiedzi do instytutu wybieram termin 31 maja i też zamierzam szukać pokoju na własną ręke. Caterinaa ty też szukasz pokoju w centrum miasta? Pierwszy raz jedziesz na stypendium z instytutu? Napisz mi dokładnie który termin wybierasz. Może cos byc my razem pokombinowały:)
Ja na pewno będę szukała pokoju na własną rękę, pojadę najprawdopodobniej tak jak pisałam około maja-czerwca-muszę się jeszcze zastanowić. Wcześniej nigdy nie korzystałam z tego stypendium. Podaję Ci swoje [gg] , odezwij się;)
Mam jeszcze pytanie do tych którzy korzystali już z tego stypendium. Czy po przyjeździe do szkoły od razu jest się przydzielonym do grupy zaawansowania tej co wpisana została w podaniu czy może na miejscu robią jkakiś test na podstawie którego przydzielają stypendystę do danej grupy?
robiÄ… test i przydzielajÄ… do grupy
A to mój numer [gg] jak bedziesz widzieć że jestem dostępna to pisz!;)
Scatterbrain! Czy dostałaś już list z Instytutu? Ja jeszcze nie i zaczynam się denerwować. Co to tak długo trwa...
Podaję swój numer [gg] :)
Hej:-)Bardzo chcialam przyjść na dzisiejsze spotkanie stypendystów we Włoskim Instytucie Kultury. Niestety grypa mi to uniemożliwiła:-(Stąd też moja prośba, jeśli ktoś mógłby się podzielić uzyskanymi informacjami, byłabym bardzo wdzięczna.Pozdrawiam!!
witam czy ktoś był może w szkole Romanica w Modenie i może podzielić się wrażeniami, jak wygląda zakwaterowanie itp? byłabym wdzięczna :)
cześć

Mam takie pytanie, czy wiecie co się stanie jeżeli odpisze na maila z propozycją i wybiore cos a np za miesiąc zrezygnuje to cos sie stanie..? cyz do jakiegoś momentu nic sie nie dzieje.. bo ja nie jestem pewna na 100% w tej chwili cyz pojade bo to jest uzaleznione od pewnej rzeczy.. :( a nie chce stracić możliwości
Wydaje mi się, że nie stanie się 'nic', ale w którymś momencie trzeba i tak wpłacić jakąś zaliczkę, więc dopiero wtedy możesz stracić pieniądze, które wpłacisz. To chyba tyle, ale może niech wypowiedzą się Ci, którzy korzystali już z kursów.
Chciałabym zapytać czy ktoś z Was jedzie na stypendium do Cultura Italiana w Bologna? :)
KtoÅ› wybiera siÄ™ do Europass we Florencji? :)
Ciao, razem z koleżankami (razem studiujemy j.włoski) wybieramy się do Florencji do szkoły Europass :) łącznie jest nas 7 :)
ja się wybieram do Cultura Italiana w Bolonii, we wrześniu:)
acha.. ja planuje w sierpniu.. bo we wrzesniu mam praktyki w szkole.. szkoda.. bo myślałam, ze ktoś moze pojedzie w tym samym terminie.. ale może kogoś jeszcze znajde :-)
ja jadę w czasie GP Włoch 2010, moi znajomi będą w tym czasie w Bolonii i chcemy pojechać razem na tor w Monzy, dlatego wybrałam wrzesień :)
Hej! Czy ktoś, kto był we Florencji (Europass) mógłby napisać coś o mieszkaniach-koszty, warunki itp.?:D Polecacie mieszkania, które oferuje szkoła, czy lepiej szukać czegoś na własną rękę?
hej ja byłam w europassie polecam zajecia z Cristiano - jesli nadal tam uczy- bylam w lipcu 2009 ,facet sie bardzo przejmuje czy uczniom podobaja sie lekcje:)co do mieszkań -mieszkalam w 3pokojowym ładnym mieszkaniu przy via rusciano-w google map -mozesz znalezc gdzieznajduje sie ta ulica - szlam najwyzej 30 minut do szkoly na piechote -zaplacilam 500euro, mieszkanie bylo z klimatyzacja na poddaszu -trafilo mi sie bardzo fajnie. mysle ,ze jesli napiszesz konkretnego e-maila do sekretarki - chyba Urlike sie nazywa-i zapytasz o mieszkanie przy via rusciano to sie da zalatwic ,ludzie roznie trafiali -niby mieli miec blisko do szkoly czyli mieszkanie comfort a mieli dalej niz ci ze standard,ja wzielam comfort pokoj caly dla mnie ,w kuchni cale potrzebne wyposazenie,jak chcesz namiary na wlasciciela oraz wiecej informacji o mieskzaniu ktore przed wyjazdem przeslala mi szkola to napisz e-maila do mnie - [email] ! pozdrawiam
ciccia a kiedy jedziesz? Też się wybieram do Europassu :)
hej hej:) Najprawdopodobniej 5 lipca:D na 2 tygodnie, chociaż kuszą mnie 3:D więc jeszcze przemyślę;)
witam
wybieram się we wrześniu do szkoły Europass, czy ktoś też jedzie w tym terminie?
Mam pytanie
Kaju, byłaś w europass w lipcu - jak wyglądają zajęcia, po ilu lekcja są efekty nauki? Dopiero jestem po rocznym kursie w empiku i zastanawiam się, czy podołam wymaganiom. Mam prośbę do wszystkich, którzy byli już w europass napiszczie do mnie: [email]
czy w sprawie terminu na który się zdecydowałam trzeba pisać do Instytutu czy do szkoły?
Hej!
zajęcia trwały w sumie razem z przerwą chyba 3 godziny zegarowe jesli dobrze pamietam,ja też byłam po rocznym kursie w szkole jezykowej i gdzieś już po 3 dniach wiedziałam gdzie mam braki i co musze nadrobic oraz ,że jak wrócę do Polski to najlepeiej uczyć się włoskiego na lekcjach prywatnych:)-ja po zajęciach duzo czasu spędzałam z ludźmi ze szkoły ,a w mieszkaniu mialam caly czas włączona włoska TV,generalnie czlowiek podczas pobytu sam nie wie kiedy uczy się języka, przed wyjazdem powinnaś dostac droga elektorniczną test do napisania z europassu a potem juz na miejscu zamienia sie kilka zdan z nauczycielem i potem trafia do odpowiedniej grupy- a jesli bedziesz chciała ją zmienic na wyższą lub niższą to tez nie będzie problemu.na bank tez poznacie jakieś inne dziewczyny z Polski bo instytut dużo ludzi wysyła do europassu -ja byłam miesiąc i w tym samym czasie było 5 lub 6 innych dziewczyn z Polski w szkole -i bardzo dobrze bo czlowiek ma ochotę też pogadać po polsku :)
dostałam dziś list z instytutu :D i zdecydowałam się na 2 sierpnia.. więc 1ego wyjeżdżam do Bolonii już nie moge się doczekać :)
hej, jak wyglądają te informacje, które otrzymujecie z Instytutu? podają wam tylko info o dostępnych terminach, które możecie wybierać, czy coś jeszcze?
z góry dzięki za odp
Czy w sprawie terminu który się wybrało trzeba pisać do Instytutu czy do wybranej szkoły i w jakim terminie trzeba się zadeklarować na jakiś termin w którym chce się wyjechać na kurs?
W piśmie zawiadamiają Cię, że zostało Ci przyznane 50%/100%, w szkole..., w mieście... Poza tym piszą czy stypendium można wykorzystać w dowolnym terminie czy są jakieś ograniczenia. A na koniec jest info: "W celu załatwienia formalności proszę zawiadomić Biuro Stypendiów o wybranej dacie i długości kursu, a następnie wypełnić on line formularz zapisu na stronie szkoły, dopisując BORSA DI STUDIO i podając adres mailowy Biura Stypendiów"
Witam Mam pytanie do osób starajacych sie i osób które otrzymały stypendium z Instytutu.
czy jest jakaś granica wieku wnioskodawców
z tego co wiem to nie.. ale może ktoś jest lepiej zorientowany :)
Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 259

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego