Stypendium z Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowi

Temat przeniesiony do archwium.
241-259 z 259
| następna
Fajnie.:)
moj polonista z podstawowki zabranial uzywania tego slowa.
mam pytanie do ludzi którzy byli na stypendium. czy uczestnicy kursów są otwarci na znajomości? tzn czy jadąc samemu mogę liczyć na to że poznam ludzi z którymi będę mogła spotkać się po zajęciach, pozwiedzać itp. nie mam nic przeciwko samotnemu zwiedzaniu ale nie chciałabym będąc we Włoszech całe dnie spędzać samemu. A poza tym czy jakbym zaczęła się teraz uczyć języka włoskiego intensywnie tzn samemu i na lekcjach to istnieje możliwość abym nauczyła się na tyle języka aby móc jechać na stypendium przy następnej rekrutacji i nie mieć problemów we Włoszech z dogadaniem się i na kursie?
Hej!!PEwnei ,ze są otwarci , wiadomo -kazdy chce sie nauczyc jezyka i jakos milo spedzic czas we Wloszech -jest jeden warunek -samemu tez trzeba byc otwartym i tolerancyjnym- ludzie w takich szkołach jezykowych sa w roznym wieku,z rozynch krajow -ale zauwazylam jedno -napoczatku trzeba samemu duzo tych ludzi pozagadywac - niektorzy sie wstydza i nie chca "narzucac" ,jesli chcesz sie nauczyc jezyka i zaczniesz juz teraz PILNIE sie uczyc to uwierz mi ze w przyszlym roku dostaniesz sie na poziom sredniozaawansowany ,najwiecej osob trafia zawsze na podstawowy bo zaczynaja swoja przygode z jezykiem .ja na stypendium bylam 2 razy - zawsze kursy miesieczne i zawsze trafialam na otwartych ludzi i zawsze poznawałam kogos z Polski:) nie masz sie co bać to bedzie przygoda Twojego zycia:)
Cytat: Sarah2
Ja polecam "Cultura Italiana" w Bolonii :) byłam w ostatnie wakacje i było bardzo fajnie. Zajęcia fajne, w małych grupach, prowadzone przez fajnych wykładowców i poznałam wiele fajnych osób, z którymi kontakt mam do dzisiaj :) Miasto również bardzo fajne i uwaga.. ma darmowe muzeam.. z wieloma wspaniałymi eksponatami :)

potwierdzam! szkoła fajna, miasto - super!:)
Witam,
Czy był ktoś na kursie włoskiego w Kataniii, a dokładniej w szkole Federico II?
Proszę o jakieś informacje:)
Czy ktoś jeszcze tutaj zagląda? :) Czy ktoś był w szkole Ciao Italia w Rzymie?
Złożyłem niedawno podanie, dostałem numerek 544, więc w sumie bez nadziei, a okazało się w końcu, że jednak udało się załapać na zniżkę, tyle, że termin uzgodnienia wszystkich szczegółów jest do końca czerwca, bo potem w Instytucie jest sezon urlopowy. Czy ktoś się orientuje do kiedy są na urlopach i czy to na pewno trzeba załatwić do końca tego miesiąca??
Zadzwon do Pani Malgorzaty od stypendium,popros by Ci zeskanowała i przesłała formularz i powiedz jej ze jeszcze sam nie wiesz kiedy bedziesz jechac- potem juz sam bedziesz sie dogadywal ze swoją szkolą po angielsku lub włosku,tylko prześlij im formularze , pisz co 2gie słowo - wyraz SCHOLARSHIP i wspominaj czesto o tym ze chcesz jak najszybciej zaplacic za kurs-wtedy odpowiadaja ze szkol jezykowych :P
a kiedy jedziesz do Rzymu - bo ja tez mam tam stypendium:)
dzięki za odpowiedź! planuję w sierpniu lub wrześniu, ale niestety wszystko zależy od egzaminów, których wyniki są na początku lipca, kiedy biuro stypendiów będzie już zamknięte, chyba zrobię tak jak radzisz
ja byłam w Ciao Italia :)))
i jak wrażenia? opowiedz coś więcej?
a był ktoś w CLI Dante Alighieri ?:)
czesc :)
wybiera sie ktos do Scuola d'Italiano w polowie lipca?
Byl tam juz ktos? Jak wrazenia?
Jade sama i nie wiem czego sie spodziewac..
Zdecydowalam sie na mieszkanie studenckie, nie wiecie jakie to sa mieszkania i czy mieszka sie z ludzmi z kursow?
bardzo zalezy mi na odpowiedzi :)
Czy był ktoś lub ewentualnie wybiera się na kurs do Reggio di Calabria?
Jakby ktoś był zainteresowany informacjami, to bardzo chętnie wszystko opowiem - byłam miesiąc w San Giovanni Valdarno (Toskania) - szkoła Il Sillabo :) Było cudownie i każdemu mogę polecić tę szkołę i miasteczko :)
bardzo bym chciała dostac te stypendium ale nie wiem od kiedy trzeba zgłaszac podania? czy ktoś mi moze pomóc kiedy się zaczyna nowy nabór?
Z tego co widziałam na stronie Instytutu jeszcze nie ma żadnych informacji. W razie czego dam znać:)
a jest sens ubiegać się o stypendium gdy jest się na poziomie A1?? słyszałam, że podobno najlepiej się uczy języka w danym kraju stąd moje pytanie. czy jeżeli nawet bym dostała to stypendium to warto? czy lepiej poczekać aż będzie się miało wyższy poziom?
Temat przeniesiony do archwium.
241-259 z 259
| następna

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego