Stypendium z Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowi

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 259
a czy ktos jesdzie moze w lipcu do Florencji?bo ja bede w europassie od 6 lipca:)
a czy ktos jesdzie moze w lipcu do Florencji?bo ja bede w europassie od 6 lipca:)
hej czy ktos jedzie do scudit na via machiavelli??? prosze odpiszcie, piuerwszy raz jade tam i troszke mam stresa. w tym roku bede bronic licencjat z wloskiego i ciesze sie ze tam pojade:) jakie macie wrazeni9a jesli ktos tam juz by????odp kto jedzie w sierpniu 2009???????? czekam!!!!
czy ktos jedzie w t6erminie od 3 sierpnia???? dajcie znac prosze, bedzie razniej :):) pozdrawiam1
KTO JEDZIE DO SCUOLA D'ITALIANO do RZYMU n 4 tygodnie????? KTO WYBIERA SIĘ W SIERPNIU?????PROSZĘ ODEZWIJCIE SIĘ!!!!! CIAOOO
W jaki sposób wybrana szkoła się kontaktuje z ludźmi po wysłaniu listu do instutu z enrolment form, wie ktoś? bo jadę już za miesiąc, a szkoła ma mi znaleźć pokój i nie wiem czy może mi ktoś wyśle zdjęcia pokoi czy coś....
Hej, ja po tym jak wyslalam zaliczke i formularz do instytutu tez dlugo czekalam ,w koncu sie wkurzylam,ze nie mam odp. ze szkoly i zadzwonilam do Krakowa, Pani Małgorzata napisala do nich w moim imieniu no i wyslali mi potwierdzenie , niestety na reszte moich emaili do szkoly nie doczekalam sie odpowiedzi , a przeciez na stronie istytutu pisze ,ze stypendysta powinien sam sie kontaktowac ze szkola ,nie bede przeciez wydzwaniac do instytutu co chwila.jade w lipcu ,reszte informacji ze szkoly mam otrzymac niby dwa tygodnie przed rozpoczeciem kursu-tak napisano w potwierdzeniu ze szkoły.Jesli nie otrzymalas potwierdzenia ze szkoły - czyli podsumowania kosztow kursu i mieszkania to zadzwon jak najszybciej do Krakowa!
Hej,dostałam już info o mieszkaniu więc mogę Ci napisać jak to wygląda -ze szkoły przysłano mi ankietę - adres mmieszkania ,imię i nazwisko właściciela oraz dane do kontaktu z nim oraz ze szkołą ,opis wyposażenia mieszkania - np.czy jest pralka,TV,żelazko,internet,kuchnia i łazienka -czy są dzielone czy nie ,czym dojechać do szkoły i z dworca do mieszkania ,zdjęć nie było , ale wpisałam adres mieszkania w google map i zobaczyłam sobie ulicę na której się znajduje.
ja caly czas mailuje ze szkola bardzo fajnie mi sie z nimi rozmawia :) napisali ze czekaja na mnie od 3 sierpnia czyli od dnia poczatku kursu zeby zrobic test znajomosci jezyka. ponadto maja sie jeszcze odezwac dwa tyg przed moim przylotem odnosnie mieszkania i transferu z lotniska. pozdrawiam i czekam na wasze info od szkol.
Ja już też na szczęście dostałam maila ze szkoły (Michelangelo we Florencji), kurs zaczynam 22 czerwca. Dostałam info o pokoju - kosztuje 510 euro :o Jeszcze byłabym w stanie to przeboleć bo wiedziałam że to tyle mniej więcej będzie kosztować, ale wkurzyło mnie to że to jest tylko na czas trwania kursu czyli 28 dni, a nie na cały miesiąc. Chyba jednak spróbuję znaleźć jakiś pokój sama - nie musi być przecież w samym centrum, niby są jakieś ogłoszenia na necie, ale są w nich nr telefonów a wiadomo że nie będę tam dzwonić...
Dostanę więcej info o tym pokoju najwyżej 2 tyg. przed rozpoczęciem kursu :S
Kaja, a ten Twój pokój to za ile? :P
Witajcie. Ja zdecydowałam się poszukać pokoju sama. I znalazłam. Za 400 e. I to w fajnym miejscu, u fajnej pary. Mi również szkoła zaproponowała pokój za 550 e. Dodam tylko, iż rok temu płaciłam 310 e. Dzielnica +/- podobna. :) ( oczywiście chodzi o Florencję ). Pozdrawiam.
Małgosia, ta poprzednia szkoła to też była we Florencji? A która to, i jak ten pokój wyglądał? No i gdzie szukałaś pokoju, ja patrzyłam na ogłoszenia na kijiji i subito.it, polecasz jakieś inne strony? Rozumiem że ten pokój jest jednoosobowy?
Wydaje mi się że tańsze pokoje będą dopiero od lipca bo wtedy chyba studenci zaczynają wakacje.
ja za pokoj place 500 euro i mam 0d 5 lipca do 30 ,niestety zdecydowalam sie juz na pokoj ze szkoly wczesniej bo nie znam wloskiego na tyle by szukac mieszkania na wlasna reke,generalnie bede musiala jeszcze wplacic 100euro jako kaucja ,ktora maja mi niby zwrocic jesli w mieszkaniu nie bedzie nic uszkodzone a znajac zycie nagle sie okaze ,ze jakas rysa sie zrobila na podlodze i 100euro do mnie nie wroci hehe,mieszkanie mam w zabytkowej czesci Florencji ,wlascicielem jest jakis gosciu, chyba jakis starszy pan bo nie podal e-maila w ankiecie tylko numer telefonu,bedzie wesolo jak bede musiala wykonac do niego telefon heheh
Cześć wszystkim!

ja też jestem szczęśliwą stypendystką Instytutu (mam nadzieję, że po kursie też będę szczęśliwa;D). Jadę na kurs do Venezii we wrześniu. Jest moe któś, kto sie wybiera wtym samym termnie, albo już tam był i chce się podielić informacjami?? Będę wdzięczna za każdą informację;)

Pozdrowienia;):):)
Hej ciuchino, przeczytałam Twoj wpis i zastanawiam się, czy jedziesz od 3 sierpnia do Istituto Dante Alighieri w Rzymie? Bo ja się właśnie tam wybieram, mam już bilet samolotowy na 2 sierpnia i dzisiaj dostała oficjalne potwierdzenie od Istituto o przyznanym mi stypendium. Z tym, że ja jadę z Warszawy.
Czy ktoś może udzielić mi informacji w jaki sposób wpłaa się zaliczkę na kurs??
Do Instytutu czy bezpośrednio na konto szkoły?
Wybieram się do michelangelo we florencji we wrześniu...jest ktoś kto jedzie w tym samym terminie??
Ja jade we wrześniu do Michelangelo! mam kurs od 30 sierpnia na 3 tygodnie. a ty jak dokładnie? co do zaliczki to napisałam do tej szkoły i odpisali mi że nie muszę płacić zaliczki jeśli jestem stypendystką Instytutu:) i że mogę zapłacić wszystko dopiero na miejscu. Ale możesz się też z nimi skontaktować żeby się upewnić.
co do płatności to wszystko trzeba juz załatwiać ze szkołą i wpłacac na ich konta:)
ja zadzwoniłam do szkoły w Rzymie i powiedzieli mi że mogę zapłacić wszystkie opłaty na miejscu czesne i mieszkanie. więc fajnie :):) już nie mogę się doczekać w sierpniu Italia welcome :):) Jak ktoś jedzie też w sierpniu do Scudit dajcie znać :)
HEY CZY KTOŚ WYBIERA SIĘ W LIPCU ZE STYPENDIUM DO SALERNO, ACCADEMIA LEONARDO???? DAJCIE ZNAĆ.;))CIAOOO
KENYA!Ja jade we wrzesniu do Florencji na kurs jezykowy.Tez mialam jechac do MA ale wybralam inne miejsce.Moze sie spotkamy?
witam:)
chcialabym ubiegac sie o takie stypendium na przyszly rok, powiedzcie mi prosze kiedy trzeba zglaszac wniosek i czy wieksze szanse beda gdy wybiore konkretna szkole, czy ogolnie wpisze cala Italia? i czy ma znaczenie fakt ze jestem z Łodzi i nie uczylam sie wczesniej wloskiego?? prosze doradzcie mi co po kolei robic bo jestem kompletnie zielona a baaardzo zalezaloby mi na takim wyjezdzie :) z gory dziekuje :)
wiele szkół zastrzega, że nie przyjmuje ludzi na poziomie zerowym. i ja w sumie popieram, coś musisz się najpierw nauczyć ale hmm jeśli zaczęłabyś teraz kurs to pewnie będziesz miała rok przed wyjazdem...

sprawdź na stronie instytutu w zakładce stypenida instytutu jest regulamin, w zeszłym roku podania trzeba było wysłać mailem zaraz po północy 3 listopada ;) ale można tez donieść lub słać pocztą. Jeśli donosisz to możęsz sobie z panią porozmawiać i poprosić. bezpieczniej wpisać całą italię chodź chyba najlepiej mało popularną szkołę. Sprawdzaj regularnie stronkę, koło paźdiernika powinny być zasady na nowy rok.
Konwalija dzieki wielkie:) tak wlasnie zamierzalam w tym roku pojsc na kurs zeby zalapac jakiekolwiek podstawy wloskiego..przeraza mnie troche fakt ze odbywa sie to wszystko sposobem kto pierwszy ten lepszy , troche to niesprawiedliwe...no ale w kazdym razie chyba warto sprobowac :)
a jezeli osobiscie sie dostarcza to podanie to wtedy tez o tej polnocy??:)
czy o godzinie otwarcia tego instytutu czyli zalozmy ze o 9 rano, to wtedy moj wniosek bedzie przeciez 200-ktorys, albo jeszcze dalej, bo przez cala noc ludzie beda wysylac podania??
wogole to dziwne ze o tym stypendium jest tak cicho, ja dowiedzialam sie o nim zupelnie przypadkowo
no jasne że lepiej wysyłać przez internet :) Całe szczęście że takie stypendium istnieje, bo inaczej niewielu Polaków byłoby na nie stać niestety - koszty mieszkania i wyżywienia są jednak spore (ja dopiero co wróciłam z Michelangelo we Florencji)
Jak wrażenia? :)
Bardzo pozytywne - bardziej pozytywne z Florencji i ogólnie wyjazdu, ze szkoły troche mniej bo to jeden wielki brak organizacji ;) Co chwile zmieniali się nauczyciele i uczniowie, co chwile trzeba było 'powiedzieć coś o sobie', itd :P Ale nauczyciele fajni, ludzie z całego świata, szkoła w dobrej lokalizacji. Duży nacisk na dobre wytłumaczenie gramatyki (byłam na jednym z wyższych poziomów, ale i tak większość osób na kursie powinna być na niższym poziomie, albo ja na wyższym). Niezbyt byłam zadowolona z pokoju, lepiej chyba czegoś szukać samemu. Szkoda że nie ma czegoś takiego w innych krajach :P Jakby ktoś miał jakieś konkretne pytania to chętnie odpowiem :)
BAKASANA!!!
Będę we Florencji końcem września bo dopiero 21 do 3 października. Łapie się na Twoje terminy?
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 259

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego