Stypendium z Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowi

Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 259
może to głupie pytanie, ale w jaki sposób są przyznawane stypendia? kto pierwszy to lepszy? w sumie do niektórych miast może być więcej chętnych niż do innych.a do niektórych wcale.
no i kiedy można się spodziewać wyników?
Rok temu maila z propozycjami szkół dostałam po ok. miesiącu, więc teraz pewnie będzie podobnie.

danik nikt Ci nie przydzieli szkoły czy miasta, jeżeli się na coś konkretnego nie zgodzisz, więc czekaj na maila:)
Ja rowniez skladalam w tym roku podanie do Salerno, chyba rowno o polnocy :) No i nie wiem dlaczego podobnie jak "giovasia" mam numer 46 na liscie... szczerze mowiac , to nie wiem jak to funkcjonuje, ale mam nadzieje, ze to tylko maly blad i kazda z nas dostanie stypendium :)
Ale ja mam numer 48 :) 46 miałam 2 lata temu chyba i jakoś tak mi się błąd wkradł :)
A tak w ogóle patrze na listę stypendiów i kilka osób ma już przyznane. Moje szanse maleją :
Witam. Czy ktoś już dostał propozycje wyjazdu do Florencji do Instituto Europeo? Ja dostałam dzisiaj maila i bardzo sie ciesze:))) Może ktos tam juz byl wczesniej? Albo wybiera sie w wakacje 2010 ??

A moze ktos byl na Sycylii w Milazzo??
Gratuluję:) a który numer na liście miałaś??
Byłam 61.
Fajnie masz, gratulacje!! :) ja mam numer 44 i żadnej propozycji jeszcze nie dostałam...
a dostalas propozycje ze 100% czy 50% stypendium?
Niestety 50%, ale z moim miejscem nie nastawiałam się na 100%. I tak sie ciesze. Dlatego szukam kogoś, kto też wybiera się do Florencji! Chyba w sierpniu.
Daria, wspaniale że się odezwałaś, bo ja też dostałam do Florencji i też do Istituto Europeo i też w sierpniu:) Oczywiście bardzo się cieszę, ale jednak trochę mi raźniej, że ktoś "stąd" też jedzie, bo raźniej będzie załatwiać formalności ze szkołą, mieszkaniem, etc...

Z tego, co sprawdziłam na stronie, kurs sierpniowy trwa od 27 lipca do 21 sierpnia. No, ale póki co to czekamy na list od Instytutu:) Pozdrawiam serdecznie!
To rewelacja:) Ja co chwile sprawdzam, czy ktoś mi czasami nie odpisał:) Fajnie, ze nie pojade sama i ze nam sie zgrały terminy. Moze latwiej bedzie cos wykombinowac z meiszkaniem. Bedziemy w kontakcie:)
Pozdrawiam
a Ty scatterbrain ktora bylas na liscie? bo sie probuje zorientowac czy iic idzie jakos po kolei czy jakos inaczej :)
Wydaje mi się, że po kolei. Byłam 9., napisali przedwczoraj.
Chyba nie przydzielają wg. kolejności, bo wyżej Daria napisała, że miała nr 61 a już otrzymała odpowiedź. Szkoda, że nie ma podanych kryteriów rozpatrywania podań. Ja jestem na liście 91
Nie mogę pojać jakie zasady rządzą tą rekrutacji jeśli Daria była 61 i propozycje dostała 6 listopada, scatterbrain była 9 i instytut wysłał do niej maila 9 listopada. Ja mam 59 miejsce i skontaktowałam się z instytutem, Pani napisała, że odezwie się kiedy będzie mieć cos do zaproponowania, a ofert jest narazie mało
No to w końcu na podstawie czego Instytut rozpatruje te podania? W sumie wychodzi na to, że niepotrzebny jest ten numer na liście, bo chyba kryterium jest to, co napisało się w podaniu - region, szkoła, itd... Ciekawe ile osob otrzyma to stypendium - zarówno 50 i 100%? Szkoda, że nie ma konkretnie określonej i już zamkniętej listy szkół, które to stypendium mogą zaoferować. Tak chyba byłoby znacznie prościej przyznawać te stypendia no i numer na liście byłby wtedy istotny.
hej , a czy ktos moglby podzielic sie wrazeniami z Istituto Dante Alighieri w Rzymie??
Powiedzcie mi proszę, czy ktos z Was był zakwaterowany na czas kursu u jakiejś rodziny i czy w ogóle istnieje taka możliwość? Jak to wtedy wygląda z opłatami, itd...
hej! ja bylam w te wakacje na stypendium w europassie we Florencji -mieszkanie znalazla mi szkola ,mieszkalam z bardzo sympatyczna Kanadyjka co najwazniejsze nie wchodzilysmy sobie w droge jak ktoras z nas miala gorszy dzien lub noc hehe :P natomiast inna dziewczyna z Polski mieszkala u rodziny z doroslym synem (40 lat:D ) - placila wiecej za rodzine niz ja bo miala w cenie jedzenie, łazienke miala wlasna , dom -kamienica robila duze wrazenie,niestety potem kolezanka miala dosyc syna bo gdy rodzice wyjechali to nie bylo w domu nic do jedzenia-synalkowi nic sie nie chcialo , natomiast inny chlopak - Niemiec trafil do jakies starszej pani ,ktora sie do niego dostawiala ...hahaha , mysle,ze jesli cenisz sobie niezaleznosc,lub lubisz wychodzic gdzies wieczorami - tak ,ze wracasz do domu np. o 3-4 oraz gdy nie masz ochoty jesc sytej kolacji o 20 i krepujesz sie łazic po domu obcej ci osoby to mieszkanie z rodzina moze nie byc najlepszym pomyslem !jednak np. osoby które mieszkaly u rodziny mialy ciagly kontakt z jezykiem,poznaly lepiej mentalnosc Wlochow,jezdzily z rodzinami razem np. nad morze w weekend kiedy w miescie doskwieral nam afrykanski upal ! wszystko zalezy od tego do jakiej rodziny trafisz !

a ja mam pytanie dotyczace szukania pokoju na miesiac na wlasna reke!!- ma ktos jakies doswiadczenia?ja jade we wrzesniu do Rzymu i zastanawiam sie nad taka opcja bo wychodzi duzo taniej,jednak nie wiem jak ten "proces" sie odbywa haha , wiem ,ze to dziwnie brzmi!!a wiec jesli znajde cos w internecie to pierwszego dnia pobytu mam sobie ustawic kilka spotkan i latac od mieszkania do mieszkania i spac w hostelu jedna noc ??o jesli tak to wydaje mi sie to troche przerazajace - bo jesli nic nie znajde;(???no i jak nie natrafic na oszusta?
dodam ,ze jade do Istituto dante alighieri - jedzie ktos tez?:D
Ja wczoraj dostałam między innymi propozycję z tej szkoły, ale jeszcze nie podjęłam decyzji. Mam propozycję jeszcze z Ciao Italia w Rzymie, Florencja - ABC i Orvieto - LinguaSi - wszystkie stypendia sa 50%.
Ja chyba zdecyduję się na szkołę Dante Alighieri w Rzymie, z tego co patrzyłam na stronie cena kursu 4 tyg. to 500E, 3 tyg. to 430E +60E wpisowego, więc 50% z tego, to jeszcze nie jest najgorzej.

Kaja, jeśli mozesz to napisz czy zdecydowałaś się już na jakiś termin w którym chciałabyś pojechać i na jakim poziomie znasz język?
Nie przeczytałam uważnie Twojego wcześniejszego wpisu, jedziesz we wrześniu.
hej , jade na poczatku wrzesnia, a Ty na jaka szkole sie zdecydowalas i kiedy bys jechala?w Istituto Dante w Rzymie kurs rzeczywiscie nie jest najdrozszy,ja bede miala do zaplaty jedynie wpisowe bo mam stypendium 100%,tylko strasznie duzo wynosi cena za pokoj OD 500Euro w gore!!wiem ,ze to Rzym itd. no ale ... troche duzo dlatego chyba beda szukac pokoju sama..
Czy ktoś z zaglądających na to forum był w szkole 'Ciao Italia' w Rzymie i mógłby się podzielić wrażeniami? Z góry dziękuję :)
Za chwilę będę dzwoniła do Krakowa, zdecydowałam się na szkołę Dante Alighieri, jeśli pojadę na 4 tygodnie, to zdecyduję się na termin 3 maja, a jeśli na 3 tygodnie to 31 maja ewentualnie 21 czerwca (muszę dostosować ten wyjazd do pracy).
Napisz mi czy dzwoniąc do Instytutu trzeba od razu podać termin w którym chce się jechać na kurs, czy wystarczy podać wybraną szkołę a co do daty wyjazdu można uzupełnić to później?
A co do mieszkania, to spróbuję poszukać wśród znajomych tak, żebym nie musiała nic sama wynajmować, bo ceny są rzeczywiście wysokie jak na polską kieszeń;)
Jeśli zmieniłabym zdanie co do terminu, to się jeszcze odezwę, może coś razem byśmy poszukały. Pozdrawiam;)
hej,
ja jak wyslalam podanie do instytutu to nic nie wpisalam-nawet miasta do ktorego chce jechac bo nie mialam czasu zobaczyc ofert z 2009 roku.a date Pani z instytutu kazała mi wybrac po tym jak dostałam oficjalny list poczta z Krakowa,chociaż ja swoj termin juz wczesniej pisalam bo tylko we wrzesniu mi pasuje i nie wiedzialam czy np. w danym terminie wysylaja tylko jedna osobe.wszystko sie wyjasni jak zadzwonisz bo np. jak bylam we Florencji to w lipcu bylo wiele osob ze stypendium.
A czy osoby starające się o stypendium muszą być pełnoletnie?
Bo ja strasznie chciałabym pojechać do szkoł językowej we Włoszech, ale mam dopiero 16 lat i nie wiem, czy Instytut oferuje też stypendia niepełnoletnim. Patrzyłam na regulamin i tam jest niestety wyraźnie napisane, że stupendia dostępne są dla osoób pełnoletnich.
Jeżeli ktoś jeszcze nie ma 18, a też stara się o stypendium, to proszę o odpowiedź!
Czy wybiera się ktoś do szkoły ''ciao italia'' w Rzymie i w jakim terminie? czy warto szukać pokoju na własną rękę? czy ktoś wie ile kosztuje pokój u rodziny?
Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 259

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego