polacca e italiano cz.9

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 311
Buona sera.To znowu ja ,tak sie steskniłam za fioletowymi ploteczkami.Nie miałam czasu ani dostepu do kompa,ale obiecuje nadrobie wszystko.Pokazały sie nowe osóbki fajnie tu ,jak w rodzinie.Chociaz nie pisze tak czesto,ale czytam wszystko.Fajni jestescie.:))),Podziele sie z wami nowina ,właśnie mój syn został wysłany do hiszpanii na staz :)) jedzie sam ,a po tem dojedzie do niego synowa z dzieckiem,wiecie jak sie ciesze ,ze tak mu sie układa.całusy od babci dla wszystkich.
witajcie.barbi ja tez uzywalam sody do wybielenia zebow. dziewczyny tez lubie grila ale na gerilatylko serdelke drobiowa, nic z wieprzowiny i wolowiny. wogole to ja z mies sam drob jem. wiecie moja mama ma cukrzyce bierze insuline i gotuje chudo, jemy duzo nabialu, warzyw, drob, zadnych tam plackow czy sosow tlustych. slodyczy unikam tylko na wigilie i swieta zawsze skusze sie na makowca no i jakis sernik. grzybow w moich terenach nie ma. nie wiem co sie stalo, chyba juz noce sa za zimne no i sucho w lesie.szkoda, liczylam na duzy wysyp, ale moze w pazdzierniku pokaza sie podgrzybki. jadlam kiedys kozia brode, nie wiem czy wiecie jak to smakuje, i jak wyglada, ale jest pyszne. przyzadza sie jak kotlety schabowe i smazy sie na patelni. palce lizac.franci moja ulubiona drogeria z kosmetykami jest sklep rossman. jest tani,ma duzo promocji, kosmetyki wielu firm, we wroclawiu tez sa te sklepy, bo jak bylam to widzialam.na rynku stoi fajny mim, pierwszo myslalam ze to jakas kukla ale faktycznie ma facet wprawe, zadko okiem nawet mruga.co do pomyslu ze bysmy wszyscy kiedys razem sie spodkali to popieram i jestem za. caluski na dobranoc.
Witam serdecznie i kieruję swoje wieczorne pozdrowienia absolutnie do wszystkich czytających i odwiedzających to forum... Cucciola - mam sposób na białe ząbki: sodę i cynamon, po jednej łyżeczce wymieszaj z odrobiną wody i nanieś na szczoteczkę powstałą papkę i myj nią zęby jak pasta się skończy to znowu soda i cynamon na okrągło - ząbki bielutkie... albo jeszcze jeden sposób: posyp sodą mokrą szczoteczkę i myj nia zęby przez 5 minut 2 x w tygodniu... i jeszcze jeden: zęby możesz też szczotkować namoczonymi w mleku wiórkami kokosowymi... Ja też tak jak Ty lubię wszelkiego rodzaju pasty / makarony i sosiki... a także jestem fanką ziół, ale niestety nie hodowanych na parapecie okna, lecz kupionych w sklepie, choć qwwiem, że suszone a świeże, to ogromna różnica... jeśli chodzi o uprawianie ziółek - to chciałabym mieć taką uprawę, ale nie mam pojecia jak się za to zabrać...? Jeśli mi podpowiesz, może stworzę w swoim nowym domku - mini ogródek ziołowy na parapecie... a oka mam spore i na razie puste... Dorka - mam nadzieję, że Twój wieczór dzisiejszy jest niezwykły i życzę Ci więcej takich wieczorków nie tylko z okazji urdzin mężusia, nie zapomnij o buziaku dla niego ode mnie jak mi wczoraj obiecałaś... Firellina - pozdrawiam Cię także i podobasz mi się jako fio... A co poza tym? Siedzę sobie wygodnie, zajadam fistaszki, napiję się herbatki i może jeszcze pogadam sobie na gg z kimś miłym...? Nareszcie mam nowy tapczanik, który mi dostarczyli z salonu meblowego. Co prawda pojedynczy, ale dla mnie super i w sam raz. Dziś jest taki fajny i nie tak zimny jak wczoraj wieczór a w dzień było do 20 stopni u mnie za oknem, świeciło słoneczko i było ok! Dziewczyny! Ja też się wybieram na wybory, bo przecież skoro zależy mi na Polsce i na jej przyszłych losach, obowiązek spełnić trzeba. Jakie będą wyniki - nie nasza w tym głowa, ważne, by oddać swój cenny głos i mieć czyste sumienie. Nie cierpię, kiedy ktoś olewa wybory, a potem narzeka że w Polsce jest tak a nie inaczej... Życzę wszystkim miłego wieczorka, spokojnej nocki i ze wszystkimi bez wyjątku żegnam się cieplutko do następnego wpisu na forum. Ciao! - meg.
margerita-wybacz moj skrot. ja nie wiem czy pojde na wybory, co da moj skromny jeden glos. kiedys glosowalam, obiecywali prace, mieszkania. jakos z obiecywan nic nie wyszlo. nie interesuje sie zbytnio polityka, bo jest to temet skomplikowany. wiem ze wielu ludzi zwlaszcza starszych , emerytow, rencistow interesuje sie tym temetem. slychac dyskusje i w autobusie i w sklepie na ten temat.jeszcze zastanowie sie czy pojde glosowac i wogole na kogo bo to tez jest wazne. dorka smutno bez ciebie, franci czekam na ta widokowke z italii. caluski.
Witaj Marzenko - nie muszę Ci niczego wybaczać jeśli chodzi o skróty... ja się cieszę, że się odezwałaś do mnie i wszystko jedno czy margheritos czy margherita - przecież to to samo prawda? Marzeniu, gdyby większość myślała w ten sposób: co mój głos da? Byłoby tragicznie. Uwierz mi... jeśli większość polaków powie - nie idę, to frekwencja będzie nijaka i nie dziwmy się potem, jeśli zrobi się w kraju gorzej niż jest... Ważny jest głos, obecność, i czyste sumienie przede wszystkim... jeśli większość obywateli oleje wybory / wybacz to określenie / to wcale nie zrobi się lepiej... ja też jestem w grupie milionów rencistów, ale i tak pójdę, bo byc może mój głos i głosy tych, którzy zagłosują, okaże się zbawienny w skutkach dla całego narodu? Jesteś wolna i zrobisz jak zechcesz. Pozdrawiam Ciebie i ślę specjalne buziaczki. Pa!
Ciao a tutti!Zazdroszczę niktórym,że mogą "gadać"tu wieczorem.Ja o 21 jestem juz w lóżku,padam z nóg(???)Nie wiem jak przestawię sie znowu we wloszech na ich tryb życia!Zawsze mam z tym problemy.
Dorka,tanti auguri a Tuo amore!Spodobal mu się Twój prezent????Jestem pewna,że bylaś boginią sexu tej nocy:P
Co do kosmetyków,też polecam firmę Ziaja,kremy i tonik+mleczko,a z balsamów Eveline-rozświetlający z drobinkami zlota,na opaloną skórę-rewelacja!
Do wlosów używam pianki i lakieru Vellaflex,we wloszech nie znalazlam tej firmy w żadnym sklepie,zawsze robię zapas tutaj.
Meg,podoba mi się Twoja obywatelska postawa.Musimy wierzyć,ze coś się zmieni.
Pozdrawiam cieplutko w ten chlodny poranek,pa
witam z nad oparow porannej kawy :]
co prawda to nie lavazza ale pudelko po lavazzy wiec jak dobrze zamkne oczy to ... :]]]
i znowu przypomnia mi sie ta reklama jednego polskich piw ktorego nazwy wymienic nie wypada ale jak tylko moge pogolgac to golgam :] no ale o czym to ja ... acha ! ze wszystko jest jak w tej reklamie ostanio u nas tzn takie prawie jak cos czym ma byc a ten fiolet jest caly czas fioletowy :] chyba tylko mnie trzyma ostanio przy zyciu no i jeszcze taka jedna albo dwie albo trzy hehe nie bede wymieniac z imienia i ksywki bo lincz sie zrobi a ja sie chcialem tylko wpisac na samej gorze bo lubie byc na gorze cokolwiek to znaczy :] O kurcze juz mnie barbie ubiegla !!!
Na wybory pewnie pojde chociaz z pewna taka ... psst nie rozwijam tematu bo jeden podobny juz kiedys tu byl :>
Franci - a pamietasz jeszcze ze o tej porze roku mniej wiecej jest sezon na jagody w okolicach Samotni :P ??? tez mnie ciagnie strasznie i jak sie wkurze to chyba wezme moje gamonie i wyskocze na jeden dzien a co :]
Weba - zrobilas se wolne czy wykorzystujesz najlepszy na swiecie srodek anty koncepcyjny:P?
Fio - Ty wiesz co :P inni tez juz wiedza tylko ciekawe skad :> ? a z ta czekolada to znowu musze sie zgodzic z Toba i wogole dla mnie to najlepsza jest czekolada we dwoje - to znaczy ja i czekolada :]
Cashia - moje gratulacje z powodu umycia okien :] u mnie jest 20 do umycia gdybys sie rozpedzila :D
Dorka - co to za kreacja wstrzasnela Twoim lubym bo chyba przeoczylem ? a wogole to najlepiej jak kobieta jest przystrojona jedynie w zapach :D najladniej w tym wyglada :]]]
Helpik - a warto sie dla niego tak odchudzac :P ? moze on wlasnie lubi te pagorki i pagoreczki ?
a tak wogole to nie da rady dac rady Wam wszystkim takie rozpisane jestescie wiec po prostu baci e buona giornata ! no i jeszcze sie nie poddalem jakby kto pytal :P
Witam z rana....
Jak wam sie podobala wczorajsza debata Rokita, Kaczynski, Leper i Giertych...u Lisa?
Tez uwazam ,ze glosowanie to obowiazek obywatelski i wkurza mnie jak ktos nie idzie na wybory.....a potem ma pretensje...ze "zle rzadza"!Wybierz kogos, kogo program ci sie podoba...a potem zobaczysz jak w realu wyglada dotrzymywanie obietnic.
Moze jestem naiwna ale wierze ,ze sa jeszcze tacy, ktòrym naprawde lezy na sercu dobro Polski.
Kurcze zeus_ek nigdy nie zbieralam jagòd pod Samotnia jako ,ze to karkonoski park narodowy - nigdy nie mialam odwagi.
Ucaluj Samotnie jak sie w niej znajdziesz...
Dlaczego z gamoniami?
A nie ladnie tak mòwic o swoich pociechach:)
Zeusek,dobrze,że sie w porę ugryzleś w język...zachowaj swoja slodką tajemnicę dla siebie.Bravo!
A poranną kawe to piję się naprawdę rano:P
tajemnice barbie :] ??????? chyba poliszynela :P
Franci - gamonie to tak pieszocztliwie :] a w zanadrzu mam jeszcze pare epitecikow specjalnie na specjalne okazje - galantynka np albo pindulinda , tuwara jak rozwalona warga np, fifroku i wogole to mozemy rozpisac konkurs na najlepsze powiedzonka o dzieciach i na dzieci; a jagody "pod Samotnia" nie wystepuja :P zwykle gdzies obok i ja sie chowam w krzakach zeby nikt nie widzial jak wszyscy ci ktorzy o tym wiedza ze one tam sa ale pssssst przeciez nikt nie wie :]
mialam na myśli Twoje faworytki!
Ciao a tutti!
franci czy dostałaś mojego maila sprzed jakiegoś tygodnia?
dopadła mnie choroba,ehhh,nie mam siły na nic,a za tydzień idę na dwudniowe wesele i muszę się wykurować.
weba jak nastrój dzisiaj,mam nadzieję,ze lepiej.
co do kosmetyków np.do włosów to polecam profesjonalną gumę do układania włosów z indoli,ale można ją kupić tylko w salonach fryzjerskich,kosztuje jakieś 30 zł ,ale jest rewelacyjna i wystarczy na pół roku.
dorka,jak wczorajsza festa ,pewnie trwała do rana.
leeea cieszę się,że zajrzałaś i dałaś znak,ze u ciebie ok.
moja pierwsza faworytka to czekolada z orzechami
druga - czekolada z orzechami
trzecia - czekolada z orzechami
zupelnie nie wiem o czym mowisz :P
no i
>jeszcze taka jedna albo dwie albo trzy hehe nie bede wymieniac z
>imienia i ksywki bo lincz sie zrobi -to dla Zeuska,i co?to tyle gwoli wyjasnienia,spadam
Guarda sopra,Zeusek
no dobra :> przyznam sie moja czwarta faworytka a raczej faworytki to oliwki - wczoraj wrabalem pol sloika przed telewizorem
... kurcze teraz juz wszyscy wiedza
mandarynki ? :P
witam wszystkich, wyrobiłam sie z festą przed 24,marito pracuje cięzko więc zapadł o tej porze w sen, ale wcześniej ..... było super.

Zeo- ta kreacja wstrząsajaca to właśnie jej brak,miała być wstążeczka ale zdecydowałąm sie na etniczny naszyjnik z koralików i nic więcej, oczywiście naszyjnik na mojej osobie był, troszkę na dzikuskę sie wystylizowałam....
Myślę ,że pomysl dobry, efekt był jak trzeba, taki jak chciałam.

Buziaki przekazałam od wszystkich dziewczyn, zeuska sobie darowałam no bo chyba by sobie nie życzył...
Było tego troszkę.

Ok Franci jak tak dalej pójdzie całą walizkę kosmetyków tu kupisz, ale akurat wszystko co dziewczyny piszą jest super.Wiem bo kupuję, ja polecam ci jeszcze balsam do ciała z Garniera do bardzo suchej skóry z wyciągiem syropu klonowego, brzmi niezbyt dobrze, ale zapewniam z syropem nic wspólnego nie ma, stosuję na sobie i juz mi się kończy i napewno kupię drugie, cena też spoko.Zgadzam się z Barbi stosuję też preparat na skórę rozświetlająco brązujący niestety nie mogę nigdzie dopaść tego co używa Barbi zEveliny, nie ma w całym mieście, kiedyś miałam, jest świetny.Ogólnie kosmetyki z tej firmy sa fajne a cena śmieszna, stosuję balsam ujędrniający i do biustu, no i proszę się nie nabijać ,ale biust mam jędrny niczego sobie jeszcze...Niewiem tylko czy to zasługa Eveline, Tomaza, czy mojej diety....
Jeśli chodzi o ksiązkę o której piszesz poszukam, już niedługo tz w maju ja będę miała 15 rocznicę ślubu, wiec warto przygotować sie na niespodzianki jakie mnie czekają, a poza tym ten tytuł"Małe zbrodnie"
jak to intrygujaco brzmi

Barbi zadałąm sobie trud i sprawdziłam gdzie leży messyna, matko świeta toż to koniec świata jak nie dalej, fakt samolot byłby szybszy.
Jeśli chodzi o zawodowe pisanie to już w szkole średniej poczyniłam pierwsze kroki w tzw. zawodowym pisaniu, a mianowicie pisałąm dziewczynom listy przeważnie miłosne do chłopaków do wojska.Zapłatą było śniadanie.Potem chłopcy wojska pokończyli i jakoś spadło zapotrzebowanie na moje usługi.

Lulilaj miło mi ,że mnie szukałaś ja właśnie wczoraj udzielałąm sie cieleśnie jednemu facetowi co miał świeto, duchowo oczywiście też.Jakaś chyba epidemia , ja jeszcze nie na 100% zdrowa a tu po kolei się dziewczyny rozkładają.Zdrowiejcie szybko brać zwolnienia i do kompa.

Fiorellina, super poczucie humoru, daj nam cynk gdzie te głosowanie już my ci załatwimy tego nauczyciela kupmla no bo wierzęci na słowo ,że nim jestes, nie może zresztą być inaczej.Ah ja nie widziałam a uwierzyłam czyli ,że błogosławiona jestem?, oj wolę nie mam za dużo na sumieniu ,zwłaszcza po wczorajszym...

Trevi jak to dobrze ,że dałam sobie taki troche przewrotny nick, chociąz ktoś ssie uśmiecha już jak czyta początek a co dopiero potem, uściskaj mamusię, niech się smieje ile chce, miło mi.

o i jeszcze Violamen sie pokazałąa na momencik, słuchaj ja nie stosowałam tego co pisałąś, wierzę ci na słowo, ale jaoś nie mogę sobie wyobrazic siebie myjącej zeby weglem i żeby on jeszcze wybielał, no ale wierzę,że tak jest.Ja to nie kombinuje bo miejscami mi szkliwo się sypie, wiec nie mam ochoty zdrapać sobie ressty.Co do sody spróbować można, wody utlenionej nie stosowałam, i też nie polecam.Dentyści wybielają, ale to kosztuje, są jeszcze w aptekach takie plastry wybielające na zeby, nie wiem ale tez nie jest najtańsze.

Haneczka, jaka babcia do diabła toż ty młoda duchem jesteś nie zasłużyłąs na tą babcie, chociaż z drugiej strony Weba ochrzciła mnie Mamusią na forum, a ty jako babcia miałabyś bliskie powiązania ze mną właśnie, no jak tak to możesz być babcią na forum "duchową" zaznaczam!

ja dziś znowu pracuję, więc pozdrawiam was już teraz może zdąże przed 14 zajrzec, jeśli by nie to buziaki dla wszystkich.Aha ja bym na te wybory poszła ,ale sama nie wiem kogo obdarzyć zaufaniem a tak w ciemno to nie mam pojęcia, pomyślę jeszcze nad tym, obiecuję, mądrze piszecie dziewczyny.
emra postaram sie dzis cos napisac...kuruj sie bo wesele tuz, tuz:)
kurcze Dorka ! wczonsnelas mnom do glebi i mojom stensknionom czesciom ciala rowniez i chociaz nie jestem Twoim marito to normalnie zazdroszcze mu jak el diablo :]
a niby to tylko tak niewinna wstazka :D
wczonsniety ale wcale nie zmieszany :]
Cześć wszystkim:)
Taaa...

Jakoś mi sie tak sennie dzisiaj dzień zaczął i tez w oparach kawy jestem – drugiej nawet...
Cięzkie pióro mam dzisiaj, jak znowu coś przekręcę i ktos coś źle zrozumie, to weźcie poprawke perfavore :/ No jeszcze łeb mi odpada... Starość kurna :/

Właśnie wchłaniam twixa z automatu. Chociaż w zasadzie moja ulubiona słodycz oprócz ... to milka jogurtowa, ale nie mają dranie :/

Cholerka Cucciola!! Przejrzałaś mnie na wylot! To do mnie!!Do mnie było!! Tylko u mnie system kar i nagród nie działa, uraz z dzieciństwa jakiś pewnie, zreszta bo ja wiem:|

A skoro juz przy odżywianiu jestesmy, to... jjjjjasne, że sie wpraszam na grilla :P Wegetariański może być? I bez piwa? Da rade?...:/
Wiedzialam:>

Co do kremów to mam taka ulubiona serię, ale nie powiem publicznie, bo jest tam napisany przedział wiekowy:> Ci producenci to idioci!!

Dorka chociaz inne ikonki też sa, ale sie wstydze :P
Mój marito jutro wraca po tygodniu nieobecności hahaha!
Rzuc jakims pomysłem , co? Bo ja jakas niekumata dzisiaj jestem , to jeszcze cos zrobie na odwrót i będzie zonk:/ Co?... No wiesz o co chodzi ;-) No i tak żeby Zeo zazdrościł :P

Lulilaj -Darz Bór!! Jutro ponoc maja rzucić Egipt. Ale kurka cięzko będzie:/ Właśnie widze, jak sąsiad za rogiem czysci swoja wysłuzoną dwururę

Emra
Barbie
Marzena
Zeusek

WEBAAA!! POBUDKAAAA!!!!
http://www.enneagram.pl/
Znacie?
Zrobcie sobie test :)
Ja jestem "siódemka ze skrzydłem w sześć" czyli komik
Ale nie wszystko sie sprawdza :D
Witam witam.Juz tak sobie poczytałam i widze ze na wszystko macie sposób i dobre rady .wiem ze w italii macie w każdym domu ,no prawie,zmywarkę do naczyń ,to i pewnie ten problem tez.Po jakiś czasie mycia szklanek w zmywarce, stały sie OBRZYDLIWE,juz wszystkie znane mi sposoby nie pomagaja.Kupuje dobre kostki (teraz nawet 4 w 1 .ale nie nabłyszczam .Ratunku , mam ,wywalić wszystkie ???????? a moze znacie sposób aby oczyścić je z tego osadu.
Wskocze tu wieczorem bo teraz biegne do mojej pracki .Pozdrawiam młoda duchem ,a jednak babcia.
Dlaczego nie wpisujecie sie zawsze na koncu, jak to zostalo powszechnie tu przyjete?
Fiorellina....
Latwo sie potem pogubic...nie odpowiadajcie pos postami osòb, ktòre do was pisza...tylko na koncu...popatrzcie na godziny wpisòw...to ulatwia szukanie, naprawde
Franci....
Że zacytuję....
"Cięzkie pióro mam dzisiaj, jak znowu coś przekręcę i ktos coś źle zrozumie, to weźcie poprawke perfavore :/ "
Fio,możesz mi wyjasnić co to znaczy to :D,które piszecie często na końcu?

na mówię ale fajnie jest się czasem poprzekomażać,to tak dla.
fio ,mam długopis,mogę ci pożyczyć,jak to pióro za ciężkie
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 311

« 

Solo italiano

 »

Życie, praca, nauka