Słownik tematyczny - koniec etapu I

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 303
jeszcze jedno: jesli chodzi o czynnosci codzienne, to wcale mi sie to nie podoba!!
zastanawiam się nad kategorią "Czynności" - niekoniecznie codzienne, ale wszystkie te czasowniki wazne i potrzebne,co Wy na to?
niektore niby sa ok, no ale takie jak: uczestniczyc w, czekac, zyc itp maja sens?
Siedzi ktos w Roslinach? Bo jesli nie to ja wchodze.
Weszlam
ja juz zmykam, ale do lozeczka, dobranoc
Dobranoc
Lukar, proponuje polaczyc "czas wolny" i "hobby", co ty na to?pzdr:)
i jeszcze:
- polaczyc "swieta i uroczystosci" w jedne dzial z obecnymi podgrupami, (z tym, ze np. nie ma gdzie wcisnac "imieniny")
-zrobic cos z rodzina i zyciem towarzyskim i rodzinnym np. to, co dotyczy rodziny wrzucic wszystko do jednego worka rodzina , albo zrobic podgrupe zycie rodzinne, jak wolisz , a zycie towarzyskie oddzielnie, mysle, ze byloby przejrzysciej:-)

-co do czynnosci to mysle, ze fajnie jest miec te wszystki czasowniki zebrane, tylko moze przemianowac grupe na same "czynnosci" a te codzienne dac jako podgrupe
-toalete i lazienke dalabym razem
-brakuje mi pomyslu na nazwe grupy, (moze po prostu "przymiotniki" w gramatyce?).... ale przydaloby sie cos, gdzie mozna byloby wcisnac te wszystkie: " kruchy, chrupki, delikatny, miekki" bo teraz paletaja sie po calym slowniku..
-aha, juz o tym wspominalam, swego czasu wpisalam elektrownie rowniez te atomowe i inne do budownictwa wodnego, bo nie wiadomo za bardzo do czego to przypiac, moze zrobic budownictwo ladowe?
no, to by bylo na tyle...na razie:-)
- "czas wolny" i "hobby" połączone

- "Święta i uroczystości" połączone, Urodziny zmienione na Urodziny i imieniny

- Codzienne czynnosci zmienione na Czynności

- Życie towarzyskie i rodzinne na razie zostaje - tam są same hasła 'rodzinne' z tego co widze

- 'Łazienka i toaleta' połączone

- dodałem "Przymiotniki" w Inne

- dodałem "Budownictwo lądowe"
alez ty jestes blyskawica:-) to jeszcze poprosze (jesli sadzisz, ze byloby ok) slub i wesele razem, bo mnostwo hasel jest powtorzonych, wyczyscilam rodzine, zostawiajac tylko rzeczywiscie hasla rodzinne, a reszte przenioslam glownie do zycia rodzinnego, jeszcze to przejze i potem sie zobaczy czy tak moze zostac
pzdr:-)
Zrobione :)
nie lepiej byloby polaczyc finanse i bank i zatutulowac: FINANSE I BANKOWOSC i co z folderem SZKOLNICTWO?
finanse i bank połączyłem, co do jednego katalogu Szkolnictwo nie jestem przekonany...
znakomicie, bardzo dziekuje:-)
boże ile tam wszędzie jest haseł, przeglądam przenoszę a wciąż tego zostaje tysiące
cierpliwosci, Lukar, powoli sie to zrobi;-)
nikt nie mowil, ze bedzie latwo i szybko:-)
jak stworzymy logiczny "szkielet" tego slownika, to potem pojdzie latwiej, mam nadzieje...
Lukar, to ja ci jeszcze pomarudze...:-)
weszlam w przemysl, bo porzadkuje troche technike i wlos mi sie postawil na glowie, tylko baby z dziadem brakuje:-) i przyszedl mi taki pomysl...zeby ten dzial "troche" przerobic:-)
ja bym zrobila tak (a ty mi powiedz, co myslisz) :grupy glowne
budownictwo
przemysl
maszyny-mech.i budowa
narzedzia
telekomunikacja
elektronika
elektrotechnika
geotechnika
w budownictwie podgrupy:
ladowe (i wrzucic tu podgr. mosty, zamki)
wodne
konstrukcje budowlane
materialy budowlane
maszyny i urz. budowlane(nie ma gdzie wpisywac betoniarek i dzwigow)
w przemysle podgrupy:
surowce (teraz kit jest razem z ruda zelaza i koscia sloniowa)
piece przemyslowe
a miary i wagi moglyby isc do Innych, jako, ze tam sa juz liczby
...to tylko takie moje wariacje na temat:-)
Dzien dobry wszystkim, ja dopiero sie pokazalam teraz ( praca). Widze, ze Wam bardzo dobrze idzie. Zgadzam sie z Trishya co do zrobienia odpowiedniego szkielatu tego slownika. Potem bedzie "z gorki". Mam tez pare uwag, nie sa zbyt wielkie:

1. Polaczyc leki i farmacje ( w Medycynie)
2. Przeniesc z Panstwa i Spoleczenstwa: Kontynenty, Nazwy miast, Nazwy panstw, Regiony do Geografii w Nauka i edukacja. Tam lepiej pasuja.

Lukar, to jest ponad 100000 slow, troche czasu zejdzie z porzadkami, szczegolnie w tych grupach "specjalistycznych". Ja wczoraj caly dzien poswiecilam tylko na zwierzeta. Nikt nie zna tych wszystkich owadow, rybek czy plazow i sprawdzanie prawie 1000sztuk po kolei ( bo zdarzaly sie pajaki, pierscienice i inne dziwactwa) zajmuje czas. Latwiej bedzie z tymi grupami "codziennymi", te poleca szybciej. Cierpliwosci.
dobry pomysl, trish
Po wpisie To_ja prawie czuje sie winna za te wszystkie "zwierzatka"...;) Ale odpowiadam tylko za ryby, ptakii ssaki, no i troche plazow i gadow. I insektow roznych. Ale tylko troche.;)
Poza tym musze Was, dziewczyny, przeprosic, ale na razie nie mam czasu na jakies bardziej zaangazowane poprawianie slownika, pracy w biurze od smoka, czasem tylko cos przeniose (pol geografii zrobilam). Mam nadzieje, ze niedlugo bede mogla was wesprzec bardziej aktywnie.
to_ja, mam nadzieje, ze przy poprawianiu klikasz na dane slowo, by zobaczyc zdjecie (to strasznie ulatwia poprawianie)
ja te ostatnio nie mialam zbyt duzo czasu na poprawianie, za co rowniez przepraszam, aha no i jak wlasciwie sie pisze: la biblioteca universitaria? bo znalazlam w wielu przypadkach duzymi literami
Dee, alez ja bardzo lubie zwierzadka ( jestem po zootechnice). Mnie tylko chodzilo o wytlumaczenie, ze niektore dzialy bardzo wolno sie sprawdza, bo "bardzo fachowe". I nie przepraszaj za mniejszy udzial, bo ja tez bym musiala. Posiedzialam wczoraj sporo, a za to dzis jeszcze nic nie zrobilam bo dopiero co wrocilam z pracy. Robimy kiedy mozemy, raz wiecej raz mniej.
Pozdrawiam
Bocconcino, oj, klikam klikam. Cale szczescie, ze kiedys mnie podkusilo i spytalam Dee jak sie szuka fotografii czegos tam. Wyjasnila mi bardzo lopatologicznie ( bo ze mna nie mozna inaczej) i teraz mialam google na immagini i tam wszystkie te stworki wklejalam. Co sie naogladalam...
Dziewczyny, jestem u fryzjera, po mojemu hasla takie jak: siwe wlosy, brunet, blondyn... trzeba wyrzucic. Co Wy na to?
zgadza sie i przerzucic do wygladu zewnetrznego
Dzieki za wsparcie.
Lukar, znowu ja:-)
po calym slowniku rozsiane sa "smacznego" i "dobranoc" mysle, ze dobrze byloby zrobic grupe z pozdrowieniami i zwrotami grzecznosciowymi albo cos w ten desen...
pozdrawiam wszystkich:-)
My rowniez Ciebie pozdrawiamy, Trish.;-P
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 303