Słownik tematyczny - koniec etapu I

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 303
zastanawiam sie czy nie warto byloby polaczyc jakos meble i wyposazenie domu
No nie wiem, w koncu wyposazenie domu to nie tylko meble... To tez sprzet AGD, RTV, ozdobniki w postaci np. obrazow i rozniastych durnostojek, no i slynny kurz.;D Jesli bedzie tylko "wyposazenie domu", to porobi sie kogel-mogel, a jak beda tylko meble, to przynajmniej jakis porzadek sie zrobi. Moze zrobic do wyposazenia poszczegolne podgrupy? Meble, sprzet AGD, sprzet RTV, dekoracje etc.?
ok, ale jak czytam w meblach: drzwi, kilim to czy to sa meble? dee, zerkinj sama, co tu jest w meblach, stad moja propozycja
twoja propozycja wydaje mi sie calkiem rozsadna, co na to Lukar?
problem w tym, ze sprzet AGD jest w kuchni, a wiec jaki to ma byc w koncu podzial? przeglad wlasnie dzial KUCHNIA i glowa zaczyna mnie bolec
juz chyba wiekszego balaganu w KUCHNI to nie moze byc:-(
Tak sobie mysle, ze nic sie nie stanie, jesli te same slowka beda w kilku roznych dzialach. Juz kiedys o tym rozmawialismy, w koncu jesli ktos szuka tylko wyposazenia kuchni, to wejdzie sobie w kuchnie i po innych dzialach nie bedzie musial skakac, a jak bedzie szukal tylko sprzetu AGD (bez np. zlewozmywaka i szafek kuchennych), to wejdzie sobie w sprzet AGD. Poza tym do AGD zalicza sie np. pralka, ktora raczej nie jest wyposazeniem kuchni, w zasadzie to nie wiadomo, gdzie ja wsadzic, bo nie wszyscy maja pralki w lazience czy w pralni (bo nie wszyscy maja pralnie;)), wiec moze przydalby sie osobny dzial na AGD. A, no i np. zelazko to tez AGD, a do kuchni sie nie zalicza.
I odkurzacz tez.:)
to dosc dzwne, ale doszlam do wniosku, ze slownik nasz i niemiecki jest najmniej chaotyczny, te problemy i watpliwosci, o ktorych pisalam, nie wystepuja u nas, lecz w pozostalych slownikach
nawiazujac do kurzu jako wyposazenia mieszkania...ja wlasnie trafilam na...kal (z kreseczka) w narzadach wewnetrznych:-D...
O Jezusie... :D :,'D
Ja tam skromnie, na granat w lekkiej atletyce czy na kre lodowa w gorach...
cos mi mowi, ze te wyrazy znalazlyscie, ale nie w naszym slowniku, zgadza sie?
kolejna mozliwosc polaczenia to: MARKETING oraz PRODUKT I SPRZEDAZ; bo w koncu marketing to: «działalność polegająca na kształtowaniu stosunków między producentem a odbiorcą towarów, dotycząca w szczególności ustalania wielkości produkcji, określania cen, metod dystrybucji, usług gwarancyjnych, reklamy i promocji sprzedaży»
Wlasnie uswiadomilam sobie rzecz co najmniej niepokojaca... Musze przedstawic moja refleksje schematycznie, bo nie wiem, jak to wyjasnic.;)

Schemat porzadkowanie slownika:

1. - Osoba X porzadkuje dzial A
- Osoba Y porzadkuje dzial B

2. Osoba X znajduje slowko xxx, ktore nie pasuje do dzialu i przenosi je do innego dzialu - w tym przypadku dzialu B

3. Dzial B zostal juz uporzadkowany przez osobe Y

4. W dziale B slowko xxx juz istnialo, wiec teraz sa tam dwa slowka xxx, ale osoba Y juz do niego nie wraca, bo mysli, ze wszystko gra

5. Wniosek: trzeba by na koncu przeleciec ZNOWU wszystkie dzialy i powyrzucac podwojne slowka!!
A nie pasujace wyrazy pochodza zazwyczaj od angoli.;)
ja niekiedy tak wlasnie robie, a co do angoli, to oni chyba poprostu poszli na ilosc a nie na jakosc wyrazow w slowniku:-(
Dee, Lukar mowil, ze te hasla, ktore sa podwojnie on usunie automatycznie
:-)
No niby tak, ale jak sama slusznie zauwazylas, nie wszystkie slowka o tym samym znaczeniu maja takie samo brzmienie (zupa grzybowa - grzybowa), a tego automatem nie da sie usunac... Wiec tak czy siak trzeba bedzie przeleciec wszystko, zeby sprawdzic...:(
fakt, roznych hasel sie nie da:-(.. ja mam pytanie: czy waszym zdaniem takie hasla jak zapalenie stawu lub zlamanie kregu zostawic w "szkielecie" czy przeniesc do chorob?
problem w tym, ze czasami nie da sie usunac podwojnych hasel automatycznie, poniewaz sa zapisane np. jako "cebulowa" i "zupa cebulowa"
ja sie zastanawialam czy w chorobach i dolegliwosciach nie dodac jeszcze folderu: ZAPALENIA
a moze wobec tego jeszcze dodac URAZY ?bo przeciez zlamania to ani choroby ani dolegliwosci...ale Lukar chyba uciekl, po tym jak mu wczoraj natrulam:-)
Coz, urazy jakby nie patrzec sa dolegliwosciami, bo bola.;) Ale fakt, mozna by dodac grupe URAZY. Co do zapalen, to ja bym zostawila w dolegliwosciach (czy chorobach, nie wiem, jak to jest zorganizowanie), bo zapalenie to przeciez stan chorobowy organizmu.
Dobry wieczor, ja dopiero teraz przyszlam, jak Wam leci? A moze juz nie leci a wlecze sie, ja nie widze konca. Zejdzie do Bozego Narodzenia.
Pozdrawiam
czasami tez mam takie wrazenie
przepraszam, że wtrącę ....ale w częściach ciała nie mogę doszukać sie brzucha....penso male???
dobre spostrzezenie
Zapytam was o rade, chociaz jestem ze strony francuskiej, ale wiem, ze tam nikt mi jak zwykle nie odpowie ;). Co robicie, jesli jakis spryciarz wpisze to samo slowo dwa razy, tylko raz z rodzajnikiem okreslonym, a raz z nieokreslonym? Bo ja mam pare takich kwiatkow i wielka ochote je wykasowac :). Pozdrawiam!
ja osobiscie wykasowalabym te z rodzajnikiem nieokreslonym, wiec do dziela: wykasowuj:-)
dzieki za rade, zabieram sie do kasowania ;)
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 303