Słownik tematyczny - koniec etapu I

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 303
To samo radze, jesli wszystkie sa z okreslonym to tak trzeba trzymac. A nawet jak jest wyraz tylko raz wpisany, ale z nieokreslonym, to trzeba to zmienic na okreslony.
nie ma sprawy, ja zastanawiam sie co robic z cwaniakami, ktorzy powpisywali np. 1.but 2. buty, czy wykasowac liczbe pojedyncza?
Ja bym zostawiala liczbe mnoga tylko tam gdzie ona jest nieregularna. W "normalnych slownikach" rzeczownik podawany jest w liczbie pojedynczej: "but", no chyba ze chodzi o "nozyczki" ( nozyczek chyba nie istnieje). Ja chyba przez ten slownik wyladuje w pewnym szpitalu i Lukar bedzie placil za moje leczenie.
To bylo do "zagranicznej"
le pianelle-czy to na pewno tylko kapcie bez piet, bo mnie sie wydaje patrzac na rysunki, ze to tez jakies inne buty, czekam na wypowiedzi
U mnie w slowniku:

- kapec
- pantofel ( na plaskim obcasie)
A co robicie z takim czyms:

bławatek / haber il fiordaliso / il fioraliso

To trzeba jakos rozdzielic. Jak?
To jeszcze raz ja :). W kategorii "zwierzeta" mam powpisywane nazwy tych samych gatunkow, ktore moge znalezc i w ssakach i w ptakach, do tego niektore z liczna mnoga, albo sama liczbe mnoga, czy u was jest to samo? Ja mam tak jeszcze w kategorii "cialo" :(.
A co do rodzajnika, to u nas jest straaaszny balagan, slowa sa wpisane i z rodzajnikiem okreslonym i z nieokreslonym i tak, jak w slowniku, tylko z literka "m" lub "f". Pytalam ludzi , co z tym fantem zrobic, ale doczekalam sie jednej, w dodatku niekonkretnej odpowiedzi ;).
whisky, mysle, ze trzeba bedzie zostawic tylko l.poj, tak jak mowi To_ja.. no i raczej wszedzie przewaza rodz. okreslony, czyli trzymac sie tego
a ja chcialam was zapytac czy wy poprawiacie od razu hasla, bo ja raczej koncentruje sie na przenoszeniu do wlasciwych kategorii....:-0
pzdr:-)
no coz ja czasami przenosze hasla, ale i tez bardzo czesto koncentruje sie napoprawianiu. ps mysle, zeby narazie zostwaic to tak jak jest, gdyz nie mamy mozliwosci dopisywanie nowych hasel, a szkoda bylo by wykasowac te juz istniejace. pozniej sie tym zajmiemy
Ja przenosze do kategorii, a te co trzeba nad nimi myslec daje do "Schowka" ( potem sie podyskutuje), kasuje te podwojne ( rodzajnik okreslony, nieokreslony, czasem trzeci raz bez rodzajnika) , zostawiam tylko z okreslonym, jak literowka ( po polskiej stronie, bo w innych jezykach nie znam) poprawiam. Takie cos jak w podanym wczesniej przykladzie chaber/blawatek...) narazie zostawiam, bo to trzeba wchodzic w inny slownik i tam rozdzielac, porem wracac - czyli praca na dwa lata.
Dziewczyny, Whysky poprawia zwierzeta, ja je przejrzalam, to dlaczego ona ma pomieszane? Powinny byc w porzadku.
Czy ona ma to samo dojscie co my, moze robi cos dla samej pracy?
z pewnoscia chodzi o rodzajniki badz liczbe mnoga (w jezyku francuskim oczywiscie) to stad te problemy
LUUUUUUkar jak to jest - pytanie zadane wyzej?
Wyrzucam tylko to, co jest wpisane "une banane", a potem "la banane" a na koniec "banane (f)" :/. W koncu JEDEN rodzajnik chyba wystarczy. A co do zwierzakow, nic nie ruszam, chociaz nie podoba mi sie ze to samo slowo jest w grupîe "zwierzeta" a zaraz potem w podkategorii "ssaki", ale trudno, niech bedzie...
A wy wyrzucacie tez wyrazy wpisane w liczbie mnogiej (mam namysli te tworzona regularnie)?
Ja wyrzucam. Co do Zwierzat" ide teraz i pousuwam wszystkie ssaki, owady ... zostawie te dzdzownice i inne bezgrupowce.
:)
Bardzo dobrze mi idzie wyrzucanie.
Przypomniala mi sie ciekawostka: w kategorii "Owoce" mialam owoc milosci ( czy dziecko owoc milosci), mimo, ze dziecko - wykasowalam.
jutro jutro, oglaszam wyniki i odpowiem na pytania, statystyka już tak bardzo sie nie zmieni
A gdzies Ty byl do tej pory? Jak mogles nas tak zostawic same i bez opieki? Caly dzien.
..no wlasnie...:-)niedobry jestes, be:-)
przegladam wlasnie odziez i wydaje sie byc ok, czyzby ktos mnie ubiegl?
Patrz, wpadl, oglosil i polecial. A my znowu same. Ja ide spac.
Dobranoc
Czasem nie byla tam Tryshia trzy dni temu?
Ide spac naprawde, bo widze ze przechrzcilam Trishye.
ok, w takim razie biore sie za "sex" i zmykam spac:-)
Bocco, sex to byla jedna z nielicznych grup, gdzie bylo nieiwiele do przenoszenia...dziwne...ale do poprawiania cos na pewno sie znajdzie..;-)
To_ja nie przejmuj sie, wystarczy , ze do mnie nie mowisz Brunhilda, to reszte Ci wybacze:-) siedze w czlowieku od wczoraj, czyli w odziezy bylam, przy czym tez tylko poprzenosilam...teraz czlowiek prawie jest w porzadku, zostaly jakies drobiazgi, ale juz mam oczoplas...a tak na marginesie, temu, kto pytal o BRZUCH mowie, ze siedzi sobie spokojnie w dziale CIALO
tez dobrej nocy wszystkim:-)
che tempo fa a Genova?
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 303