Nocne marki-tutaj zbiorka cz.2.

Temat przeniesiony do archwium.
211-240 z 439
Sliczny,bardzo ci dziekuje:-)) jak to jest byc tutaj...hmmm....mowia,ze wszedzie sie mozna przyzwyczaic....wiesz,mnie jest latwiej,bo ja tu jestem z rodzina,a w Polsce nie mam juz niestety nikogo.Ty jestes mlodziutka wiec spokojnie dasz sobie rade,ja przyjechalam tutaj bedac juz powiedzmy w wieku "potanecznym:-))) wiec zderzenie z inna mentalnoscia,z innymi realiami wymagaly troszeczke zachodu:-) kiedys moze o tym pogadamy wiecej:-)
Coz Ci moge poradzic:Glowa do gory i do przodu,swiat stoi przed Toba otworem...zdobywaj...powodzenia:-))))
...godzina 15.50 ...nie jest czas na nocne markowanie, ale akurat mnie "naszło"..:)))

"…dziwna jakaś tęsknota duszę moją omota…"

…w życiu każdego człowieka jest taki czas, że wystarczy nawet leciutki podmuch…a dusza uleci...

…proszę, nie rozbudzaj we mnie tęsknoty duszy…wiesz, dusza chciałaby do Raju…a tam... kiedy już oni nasycą się rajskimi owocami, ona zostaje strącona do piekła z dziećmi, kredytem, bez pracy, często bez alimentów…albo idzie do czyśćca, gdzie przez całą wieczność żałuje, że zaprzepaściła szansę na lepsze, bo mając dobre atuty w ręce zawierzyła jemu…a on, albo odszedł, albo jest obok…ale osobno… i znów ... tęsknota…

Teatr życia - nie chcę w nim tak grać …piszę sobie własny scenariusz…monodrama… więc proszę…nie rozbudzaj we mnie tej tęsknoty...

…a jeśli to nie Ty wodzisz mnie na pokuszenie, to .."Apage Satanas"--- wiem jak działa Kusy…trudno się spostrzec, kiedy wpadnie się w jego ramiona ....
:)
edytowany przez yamadawa: 12 sty 2014
...Nie mów nic zabawa trwa, świat się kręci a my z nim
Zdarta płyta gra, zapomniany dawno hit

W ciepłych domach troski śpią utrudzone szarym dniem
A tu w dłoni druga dłoń i nadzieja w szkle

Tak niewiele trzeba nam żeby bawić się do łez
Kolorowe oczy ścian, reflektorów deszcz

Zapomnimy jeszcze raz o tym, że nam było źle
Na to przecież przyjdzie czas kiedy wstanie dzień...

Daj mi tę noc tę jedną noc...
:)))
:)
Józek!!!...nie daruję ci tej nocy!!!

Pojawiasz się i znikasz, i znikasz, i znikasz,
Mam na twym punkcie bzika, mam bzika, mam bzika,
Daj (nie dajesz!!!) się sobą nacieszyć, nacieszyć, nacieszyć,
I siedem razy zgrzeszyć, i zgrzeszyć, i zgrzeszyć...


...nie daruję!!! :)))
:)
edytowany przez yamadawa: 26 sty 2014
yamadawa a coz to Cie napadla muzyka lat 80-tych:-)))) czyzby a4blanche zostalo cos tej Finlandii i przyszedl do Ciebie w odwiedziny:-))))) milej zabawy:-)
Fidelia, bardzo lubię tamtą muzykę...mój dziadek ma dużo taśm z tamtych lat... i odgywa na takim archaicznym sprzęcie...bardzo ładne są tamte piosenki...są słowa,które można cytować, jest melodia...mamy nawet stare winylowe...takie czarne...z Ordonówną......miłość ci wszystko wybaczy... :)))...
:)
aha!...a4blache...może został w tej...Finlandii...i dla kurażu pływa a jakimś fiordzie ??? :)))

Tupot białych mew o pusty pokład,
W dali morza zew, na głowie okład ...
:)))
:)
....na głowie okład...!!!...no to się zdradzę!!...dziadek yamadawy zrobił mi taki okład,ze twoje Fidelia"miłej zabawy"...całkowicie prysło!!!...już raczej wolałbym się leczyc z nadmiaru tej Finlandii!!!....:)))
a4...jeśli wyszedłeś 'cało' po tym dziadkowym okładzie, to to napewno nie był mój dziadek...zaręczam, że nie chciałbyś się dostać w jego ręce...mój dziadek... hmmm...wszystkich moich 'licznych narzeczonych' tak 'okłada', że..mają dość...i mnie i dziadka :)))
:)
...On tu siedzi koło mnie, widzi co piszę...i ryczy ze śmiechu...a tu ...nie ma się z czego śmiać!!!...On wymyśla gorsze przeszkody niż w bajkach, które musieli rycerze pokonać, kiedy starali się o rękę księżniczki......ciemność, ciemność widzę... ...przyjdze mi "siać rutę"...:(((
:)
Jak Pawlak w "Nie ma mocnych" ;)
Paola...prawie tak samo...:))).. humor - satyra ...ale póki co, to mi to nie przeszkadza...nawet czasem jest mi to "na rękę"...nie muszę kombinować...sami rejterują :)))
:)
a4blanche:-) ja na Twoim miejscu bardzo uwaznie czytalabym "Opisy Dziadka wg yamadawy":-)....to nic innego jak delikatne wskazowki:-))))) Przy nastepnej wizycie (z Finlandia czy bez) bedziesz wiedzial jakiego fortelu uzyc,zeby zaskarbic sobie sympatie Dziadzia:-) Powodzenia zycze:-)
....niejeden płotek dziadzio grodził!!..niejeden płotek dziadzi grodził!!...żeby do yam..y!!!...żeby do yam..y!!..żeby do yam..y!!..nikt nie przychodził!!......a tez powiem ci!!...,ze dziadzio to ma taką głowę!!..,ze chyba bym zbankrutował!!..na Finlandię!....ale cóz!!..zobaczymy??..ile ''zelówek"..zedrę??....:))))
...lista wymagań wg dziadka:

- ewentualny pretendent do "ręki" jego wnuczki musi: kochać, szanować, zaszczycać, tulić, pieścić, wkurzać ją, drażnić, zapewnić wygodę, chronić, trzymać, karmić, słuchać jej, dbać o nią, zostać z nią aż do śmierci, popierać ją, iść dla niej na koniec świata...

...phi!!!...łatwe!!!... obiecał, że jeszcze uzupełni...

...mój kochany dziadziuś...jest niepoprawnym marzycielem...nie zdaje sobie sprawy, że to wszystko można obiecać..a ...obiecaniki, cacanki.. :)))
:)

a4...teraz nie mam czasu na... 'zawracanie głowy'...a presto :)))
:)
...." a yamadawa furba byla i dzire w desce i dziure w desce i dziure w desce wywiercila":-))))))
...ale się uśmiałam z tego "płotu"...:)))

a4...czy Ty aby napewno trafiłeś na mojego dziadka???...bo mój dziadek to faktycznie ma ...taką głowę!!!... ale z mocnych trunków to On tylko kakao pije...a "Finlandii" to by tylko na mapie szukał... :)))
:)

edytowany przez yamadawa: 27 sty 2014
...z tego co opowiadałaś o nim,to tak miało to wyglądac!!!....ale jak wypił..jednego..drugiego...to wymyślił sobie koncert zyczeń wymagań dla pretendentów wnuczki!!!....trzeciego...czwartego....tosmy się trochę pokłócili!!!...ale piątego i szóstego!!....to zrobił mi okład!!!...:)))
...a na mapie!!!...to szukał!!!!....gdzie mnie ...wykopac!!!....:))))))))
...kakao pije???.....dał mi łyka!!!....to tak jakby mnie koń .....kopnął!!!!........:)))))))))
...no widzisz???...miałam rację pisząc: ...wszystkich moich 'licznych narzeczonych' tak 'okłada', że..mają dość...i mnie i dziadka :))) :...(
... przynajmniej zaoszczędzisz na zelówkach :)))

...miłych snów...widzę, że tyko ja w tych nocnych markach 'robię" za Szecherezadę :)))
:)

a4blanche spojrz na jasna strone tego spotkania:-) Dziadek moglby Cie Amikiem poszczuc i wtedy dopiero by bylo...zjadlaby Cie bestia w calosci:-)
Dziadzio yamadawy to kakao z wkladka widac pije,jak gorale herbate z pradem:-)
Tak!!..tylko ,ze po tym kakao wymysla takie wymagania,ze niedługo będzie musiał Amika z wnuczką oddac i jeszcze cos do tego dołozyc!!:)
no...ze trzy sztachety z tego plotu co to wczesniej grodzil:-)
...śmiejcie się...śmiejcie...ja jestem jego "oczkiem w głowie"..."żrenicą jego oka"... jak mnie odda, to będzie musiał z białą laską po świecie chodzić :)))
:)
Cytat: Fidelia
no...ze trzy sztachety z tego plotu co to wczesniej grodzil:-)
......dobre.....hihihihihihihihihihihi!!...:))
...spoko!!!...mam wiertarkę...:)))
:)
Cytat: yamadawa
...śmiejcie się...śmiejcie...ja jestem jego "oczkiem w głowie"..."żrenicą jego oka"... jak mnie odda, to będzie musiał z białą laską po świecie chodzić :)))
:)
......a może on tylko czeka by cię oddac!!!....i wtedy z "białą laską"........!!!...a może..??...ostatnio jak byłem w grodzie Kraka ,widziałem tez czarne laski!!....i nawet ze dwie...chinki!!!....:)))
Temat przeniesiony do archwium.
211-240 z 439